Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovim putem se zahvaljujem mojem dobrom duhu, gospodinu Iveku .
– zahvaljujući Iveku nisam koristila niti jednu financijsku polugu.
– spasio me je od velikih financijskih gubitaka.
– a dionice koje posjedujem, pa to je gubitak samo na papiru, a stvarno nisam kupovala niti jedan balon i vjerujem u svoje investicije.
Pozdrav !

Također. I pozdravljam Čvarkoždera ako čita. Njegovi postovi (na drugom forumu) su bili kap racionalnosti u moru optimizma i jedan su od razloga zbog čega danas ne strepim od telefonskih poziva bankara. I što su mi gubici, kao što si rekla, samo na papiru. Pozdrav.

Evo što me sada u ovoj korekciji najviše zanima.

– prošle godine smo imali 5 mini korekcija.
– a sada je došla jedna prava korekcija.
– cijene padaju s velikim prometima što nije dobro.

– prošle godine u svim mini korekcijama nisam uspijela puno toga kupiti.
– cijene bi skočile naglo 5 – 10%, za dva dana već bi te imali izlaze na istim dionicama, i normalno te dionice u minusima.
– zato sada očekujem jednu stabilizaciju kad dotaknemo dno i lagani rast prema gore. ali dugogodišnji.
– ako nam se desi nagli rast, sigurna sam kako će slijediti i nagli pad, jer će sigurno puno njih izlaziti na nuli ili s manjim gubitcima, a biti će i prodaja investicijskih fondova samo kad dođu na granice gdje investitori nisu u minusu.
– a još nas čeka i Kosovo.
– a nije ni u svijetu bajno.

– zašto sve ovo pišem ?
– pa meni su pojedinci na ovome forumu predviđali bankrot zbog neznanja.
– ali ja sam uvijek pisala, na burzi ipak, uvijek velika većina gubi svoj novac.
– nažalost sada vidimo i na koji način.
– ja sam novac zarađen na burzi uvijek investirala (dio) i u druge investicije koje nemaju veze s burzom.
– u slučaju velikog pada burze, samo po meni ovo je pad ali ne veliki, tada ću angažirati lovu iz ostalih investicija i sve ulupati u dionice, ali to bi trebalo biti dno i investirati kada počme rasti, ali preduvjet je lagani rast burze, jer lova koja je sa strane nije u bankama nego u drugim investicijama, a za to prodati ipak treba vremena.

– pisala sam ja i o dividendama.
– ali puno njih me je sažaljevalo kako ja to ne vidim kako se kod nas ulaže zbog rasta dionica a ne zbog dividendi.
– po meni firma treba platiti radnike plaćama, a dioničare odnosno vlasnike dividendom (ali s dijelom dobiti), firmi za razvoj ostaju dio od dobiti, krediti banaka i dokapitalizacije.
– a kolike su dividende kod nas ?
– ili ih nema ili su jako male.
– u knjigama piše za one koji rade kad im prinosi od dividendi budu dovoljni za život i veći od plaće mogu slobodno prestati raditi i posvetiti se investicijama.
– dividende su jako važne !!!!!

– i pitanje za kraj, kakva će po Vama biti krivulja rasta ?????
Pozdrav !

Ivana, baš sam se tebe sjetio kad sam gledao na reklami Angelinu Jolie za Tomb raidera. Ne znam odakle mi to?[smiley]
Tvoji postovi su uvijek bili pisani realno, sa nogama na zemlji i uvijek sam se manje ili više slagao sa tvojim stavovima.
Za početak ne slažem se sa tvojom terminologijom. Ovo više nije korekcija nego pravo medvjeđe tržište, a ono ne prestaje kroz mjesec ili dva. Povremeni porasti cijena završavaju bull trapovima, a primarni trend je down.
Nagradno pitanje je kad je stvarno dno i nakon njega kreće pravi rast?
Zasada, margin calls, pucanje certifikata, panična rasprodaja i povlačenje udjela čine svoje i tome se ne nazire kraj.
Kada ćemo se moći početi nakrcavati? Pa mislim da prije svibnja ne vrijedi niti pokušavati razmišljati, jer neke dionice tek čeka ispuhivanje.
Za ovu godinu neki ekonomisti predviđaju inflaciju od čak 10%, a ja očekujem i smanjenje investicija iz proračuna, te probleme sa tržištem nekretnina.
Dakle, mislim da je najbolja strategija koju je Ivek napisao. Lagana, povremena kupovina, kad se misli da je dno, jer je teško procijeniti kad će ga koja dionica uistinu i dosegnuti.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

a primarni trend je down.

Ako mislite na glavni dugoročni trend on je još uvijek rastući,trebala bi se probiti granica na Crobexu od cca 3600 bodova da bi mogli reći da je nastupio obrat glavnog trenda.Srednjoročni trnd je padajući,a on prestavlja korekciju glavnog treda i to će biti tako sve dok se to ne dogodi.

Za početak ne slažem se sa tvojom terminologijom. Ovo više nije korekcija nego pravo medvjeđe tržište, a ono ne prestaje kroz mjesec ili dva. Povremeni porasti cijena završavaju bull trapovima, a primarni trend je down.

Za ovu godinu neki ekonomisti predviđaju inflaciju od čak 10%,

Dakle, mislim da je najbolja strategija koju je Ivek napisao. Lagana, povremena kupovina, kad se misli da je dno, jer je teško procijeniti kad će ga koja dionica uistinu i dosegnuti.

– koristim terminologiju koja je jasna širem neukom puku, a ulažu u investicije, i potpuno se slažem s napisanim.
– bull trapovima – porast tržišta koji veliki koriste samo za veliki iskrcaj, prodajući dionice malima, i tržište ide ponovno dolje.
– kad je inflacija najmanje gubi onaj novac koji je uložen u dionice ili zlato.
– i za dno tržišta se potpuno slažem, jer nešto što je raslo 200 -300%, a sada je palo samo 30%,
– sada možemo reći bilo je previše jeftino, a opet neznamo je li sada precijenjeno.
– ostavimo mi sada fundamentalne analize p/e i ostale parametre.
– mislim kako je gotovo više s teorijom rasti će to, ide to up up, gric gric i ostale.
– same firme se moraju dokazati,
– mogu braniti cijenu kupujući za trezor.
– ili nagrađivati dioničare solidnim dividendama.
– sve ostalo Vam je mačak u vreći.
– ili najbolja informacija mi je kada pročitam, prodao direktor svoje dionice.
– odmah na forumu, pa trebaju mu novci možda za nešto drugo itd.
– po meni isti direktor najbolje zna koliko dionica njegove firme vrijedi ili koliko je precijenjena, i zato je dionice i prodao.
Pozdrav !


Ovim putem se zahvaljujem mojem dobrom duhu, gospodinu Iveku .
– zahvaljujući Iveku nisam koristila niti jednu financijsku polugu.

Jel Ivek zasluzio kavu??? [wink][wink]

skype - ivek1234


Jel Ivek zasluzio kavu??? [wink][wink]

– ma kava s šlagom.
– bar se ja uvijek potrudim platiti piće, ipak su mi to simbolični troškovi, a novac se ionako troši.
Pozdrav !


Ovo više nije korekcija nego pravo medvjeđe tržište, a ono ne prestaje kroz mjesec ili dva. Povremeni porasti cijena završavaju bull trapovima, a primarni trend je down.

Da, po svim parametrima ovo je bear market. Davno sam procitao u jednoj knjizi, ne sjecam se kojoj vise, opis jednog ulagaca da je trziste izgledalo kao uragan. Prvo su se skupljali oblaci pa je zapuhalo pa je dosla jaka kisa sa olujnim vjetrom. Onda se nakon nekog vremena sve smirilo i pojavilo se sunce a vjetra nije bilo. Ljudi su izisli van i vikali hvala Bogu gotovo je a zapravo su se nalazili in the eye of the storm. Nakon toga je dosao drugi dio uragana i pomeo sve sto je ostalo.

Sto ako smo mi u prvom dijelu koji mozda bude trajao jos neko vrijeme. Pa oko FI ugledamo sunce i mislimo da je gotovo. A nakon toga dodje final cut.

Treba biti oprezan. Slazem se sa vecinom navedenog u tvojem postu ali bear market od mjesec – dva mi se cini malo prekratko.

skype - ivek1234

ivek123:

Jel Ivek zasluzio kavu??? [wink][wink]

– ma kava s šlagom.
– bar se ja uvijek potrudim platiti piće, ipak su mi to simbolični troškovi, a novac se ionako troši.
Pozdrav !

Svaka cast!!! [thumbsup][thumbsup][kiss]

skype - ivek1234

Ivana7,

a meni piće?
[huh]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

..ja pijem samo Irsku kavu
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Ivana7,

a meni piće?
[huh]

A kuda se sada ti guras!!!!! [angry] [angry]

skype - ivek1234

New Report

Close