Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Saladin:

također razmišljam o kupnji ernt .. ali ne očekujem rast dok god se ne riješi kosovo

Naša burza neće rasti zbog kosova,a srbija potegne 15% u 5 dana,a u njoj je Kosovo….[lol]

Ooooo, biti ce tobogana i tamo. Pa nece Kosovo bas saptom pasti. Malo su se zaigrali. Biti ce tamo “rolerkoustera”….. [lol] [lol]

skype - ivek1234

nasa burza nece rasti jer su se nasi vrli fond menadzeri malo previse zaletili s kupovanjem dionica po diskutabilno visokim cijenama od svojih prijatelja i rodbine pa su ostali bez istih.. a nagradni fond je velik iz top10 nekih dionica pa su se nasli u neobranom grozdju..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Ooooo, biti ce tobogana i tamo. Pa nece Kosovo bas saptom pasti. Malo su se zaigrali. Biti ce tamo “rolerkoustera”….. [lol] [lol]

Tu se slažem, ne zato što želim nego zato što je tako. Mogu oni reći da je to Kosovo, ali ako malo dublje uđete primijetit ćete kako je njihovo tržište već sada poprilično skupo zahvaljujući pohlepi Hrvata koji su prošle godine izmasakrirali kako našu tako i njihovu burzu, uglavnom oni koji pojma nemaju o investiranju.
Da nije bilo tih tadašnjih kupaca INE na IPO možda bi cijela burza naša i njihova danas bila jeftinija, ovako nitko više ne zna što donosi sutra. Možemo se samo moliti[pray][pray]da sve bude u redu.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Zašto se možemo moliti?

Zato što ne znamo po kojim se kriterijima kupuju dionice od strane većine sudionika. Npr. prosječni investitor koji je kupio INU ili HT na IPO a prije nikada nije trgovao dionicama ovako razmišlja, recimo IGH bez obzira bila cijena 2000 kuna ili 15000 kuna. To vrijedi, ima vrijedne nekretnine, čuo sam da ide na xxxxx kuna itd. Nažalost, to je istina pa zato i imamo ovakvo tržište koje je nestabilno još uvijek skupo, a kada ne znamo kriterije po kojima se kupuje, odnosno kada većina kupuje jer mora nešto kupiti i ne pita za cijenu, onda onaj dio investitora koji nešto zna ostaje zbunjen, pa prilagođavanjem toj većini on se nalazi u istoj opasnosti od gubitka dijela novca. Zato naše tržište treba sazrijeti kako od strane investitora, tako i do strane izdavatelja, da postoji međusobno poštivanje, a onda će i vrijednost nekih dionica doći na svoje mjesto.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Za nas je bitno da ne bude rata na Kosovu, a to je mislim 100% sigurno. Rast će pokrenuti rješavanje krize s EU. Bitno je da se počne nadzirati uspješno rješavanje ZERP-a, kao i napredak u pregovorima oko ulaska. Kada se stvari počnu micati s mjesta to će biti siguran pokazatelj da trka može početi. Ja sam poprilično siguran da je ZERP samo jedna od igrica koje smo morali zaigrati da EU malo obrati pozornost na nas i počne intezivnije voditi brigu o pregovorima. Mislim da će se ubrzo početi smirivati tenzije sa Slovenijom, a i EU.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Pitanje…da li je šarac Purko…?… [lol] [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Pitanje…da li je šarac Purko…?… [lol] [smiley]

Bolje ovako, da li je Purko šarac?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Bolje ovako, da li je Purko šarac?


Šarac je Purko…a pola je pola?…[lol] [smiley] NHF

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Evo zanimljive vikend teme.
– sada su puno zanimljivije :
– korekcija ili kraj korekcije,
– dvije teme, samo ne znam koja je u pravu a koja u krivu.
– zatim, ponašanje u vrijeme umjetne korekcije, zašto bi bila umjetna ?
– pa margini,
– a sada znamo kako postoje i certifikati.
Pozdrav !

Ovim putem se zahvaljujem mojem dobrom duhu, gospodinu Iveku .
– zahvaljujući Iveku nisam koristila niti jednu financijsku polugu.
– spasio me je od velikih financijskih gubitaka.
– a dionice koje posjedujem, pa to je gubitak samo na papiru, a stvarno nisam kupovala niti jedan balon i vjerujem u svoje investicije.
Pozdrav !


Pitanje…da li je šarac Purko…?… [lol] [smiley]

nije….oni su iz front office-a ,a Šarac je uvijek bio po back officima..
[wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Korekcija.
– nezahvalno je sada to prognozirati.
– ali još puno dionica je na velikim i nerealnim cijenama.
– INA je jeftina, ali država je podijelila 7.5% dionica po bagatelnim cijenama, ali zašto onaj tko ju je kupio po 1.200kn je sada ne bi i prodao.
– i HT je jeftin, ali država će i tu dati po bagateli 7.5% dionica, i biti će interesantno gledati što će se i tu dešavati, ali mislim kako Vam je scenario jasan, a dionica je stvarno dobra.
– mogu tu i dalje nabrajati ali ove dvije dionice su jako bitne.
– a investicijski fondovi su prisiljeni prodavati, prodaju se udjeli traži se lova.
– i što će oni prodavati nego likvidne dionice.
Pozdrav !

New Report

Close