Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zmrklic: ” Ako dignu kamate – raste rata, ako spuste, eto inflacije, opet će rata narast, ne znam kako ne vide di je problem, da sam Rohatinski, odma bi ukinuo deviznu klauzulu na kredite [lol] [lol] ” A onda će ti banke uvesti indeksiranje…ista stvar….ne žele gubiti… Rješenje je podizanje kunskih kredita, na njima kta ostaje ista… [smiley]

samo što je kod njih EKS za 2 PB viša nego na one u valutnoj klauzuli

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

samo što je kod njih EKS za 2 PB viša nego na one u valutnoj klauzuli


Sad kad se izjednače, ni tečajna razlika nam neće pomoći…[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

ako EKS bude izjednačen odo ja onda konvertirati kredite, pa što košta neka se plati

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Rješenje je podizanje kunskih kredita, na njima kta ostaje ista… [smiley]

Zašto misliš da ostaje ista?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Asko: ” Rješenje je podizanje kunskih kredita, na njima kta ostaje ista… [smiley] ” Zašto misliš da ostaje ista?

nema kreditnog rizika za banku, također ni devizne pozicijske izloženosti pa pretpostavljam da je i manja granična pričuva što bi trebalo utjecati na kam.stopu iako nisam ekspert za bankarstvo

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

oprosti, sad sam tek vidio da si pitao Aska
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


zmrklic: ” Ako dignu kamate – raste rata, ako spuste, eto inflacije, opet će rata narast, ne znam kako ne vide di je problem, da sam Rohatinski, odma bi ukinuo deviznu klauzulu na kredite [lol] [lol] ” A onda će ti banke uvesti indeksiranje…ista stvar….ne žele gubiti… Rješenje je podizanje kunskih kredita, na njima kta ostaje ista… [smiley]

ako banke uvedu indeksiranje, najprije će učestalo korigirati kunske zajmove, ispravi me ako griješim

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


oprosti, sad sam tek vidio da si pitao Aska [smiley]

Pitao sam njega, jer je on izjavio da na kunske kmt ostaje ista.
Ja imam kunski kredit na kojeg su mi digli kamatu.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

ma nema više jeftinih kredita niti u HRK niti u stranoj valuti ako HNB diže kam.stopu , jednostavno zaduživanje postaje skuplje i tu nema lijeka, možemo samo preljevati iz šupljeg u prazno i pri tom plaćati naknade bankama za konverzije zajmova. banke uvijek zarađuju

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Upravo tako kolega Febo. Meni je u petak došla čestitka iz banke u kojoj me obavještavaju da mi dižu kamatnu stopu na stambenjak za nešto više od jedan posto. Baš lijepo.
Kao što je kolega Febo rekao, banke uvijek zarađuju. Zaključak je samo jedan. Treba kupovati dionice banaka [wink]

Iskreno se nadam da ce ipak dati neku poticajnu kamatu da poduzetničke kredite, tu bi država moral pomoći
[huh]

imaš već neko vrijeme tzv.poticajnih kredita za razvoj poduzetništva preko HBOR-a ali da bi ga dobio moraš
im predočiti investicijski plan, projekt, prvu petoljetku, truč-bla, uglavnom iz.ebu te uzduž i poprijeko da u večini slučajeva poduzetnici i sami odustaju. moj savjet ako si poduzetnik pokušati uzeti strogo namjenski kredit za investicije u nekoj od poslovnih banaka, disciplinirati sam sebe i barem jedno prve dvije-tri godine ne izvlačiti
dobit iz poduzeća, to je jedina šansa da se nešto napravi, naravno preduvjet su znanje i inovativnost poduzetnika, bez toga nema ništa

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close