Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ukratko na vlastitom primjeru, margin krediti su najlakši put do povečanja portfelja odnosno većeg profita.
Dulje vrijeme sam u marginu konstantno povečavao kako se povečavala i zarada i nikada nisam zažalio.
[thumbsup]

– zaboravio si jednu malu sitnicu koja je ipak od velike važnosti.
– spadaš u vrhunske investitore.

– za ostale investitore, gospodin Plavi je puno zaradio na INGRI, vjeruje u nju, ali je ipak nije trebalo kupovati na 60.000kn, to ne znači kako ona toliko ne vrijedi, ali je na toj cijeni skupa.
Pozdrav !


to ne znači kako ona toliko ne vrijedi, ali je na toj cijeni skupa. Pozdrav !

Bravo, lijepo napisano!!! Svaka čast!!![thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

plavi:

Ukratko na vlastitom primjeru, margin krediti su najlakši put do povečanja portfelja odnosno većeg profita.
Dulje vrijeme sam u marginu konstantno povečavao kako se povečavala i zarada i nikada nisam zažalio.
[thumbsup]

– zaboravio si jednu malu sitnicu koja je ipak od velike važnosti.
– spadaš u vrhunske investitore.

– za ostale investitore, gospodin Plavi je puno zaradio na INGRI, vjeruje u nju, ali je ipak nije trebalo kupovati na 60.000kn, to ne znači kako ona toliko ne vrijedi, ali je na toj cijeni skupa.
Pozdrav !

To je relativan pojam i dojam kako čiji o kome. Uglavnom hvala na komplimentu.
Kada sam prvi puta dizao margin , siguran sam da u to vrijeme ne biste za mene rekli da sam vrhunski investitor, a tada nisam niti kupovao INGR. Od nekuda treba početi i uložiti određenu dozu rizika u sve to, ako cijelom poslui pristupiš maksimalno i daš sve od sebe rezultat ne bi trebao izostati. Tako je uostalom sa većinom poslova zar ne?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Naravno,
ako ne znas za sto ces koristiti margin, bolje ga niti ne uzimati. U teoriji, stanje margina je jedan od indikatora kretanja trzista zato sto ga uzimaju “najbolji” te ukupna “velicina” margina kazuje ocekivanja tih “najboljih”. Medjutim, trebate zakljuciti sami kako je u HR

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



@Gvido
Uopce nije bitno sto ja kazem. Punoljetan si i apsolutno mozes raditi sto hoces. Ne slusaj nikoga. Ponajmanje mene.. Meni se cini da danas rastemo na krilima US i regionalnog zelenila koje barem kod nas nije bas popraceno uvjerljivim prometom. Zapravo najslabiji bull run a po meni jos jedan bull trap do sada u zadnjih par tjedana. Osobno ne ulazim dok ne vidim znatno jacu kupnju od proadje u ovom trenu. Pogledajte si malo (tko ima) na gledalici dubinu trzista i trebalo bi vam biti jasno. Nadalje ako se veliki sada iskrcavaju recimo na 1000 kuna vrijednosti dionice zasto mislite da ce se vratiti na 900??? Ja pak mislim da im se ne isplati izlaziti za tako mali pad. Zakljucak izvucite sami. I za kraj ako je neka dionica npr bila 900 kuna na pocetku prosle godine dotakla ATH na skoro 4k pred kraj ove godine koliki je to prinos? Da li je pad od 1000 kuna velik? Je, ako ste usli na 3,5k ali ako ste usli na 900 ili 1000 onda je to jos uvijke debeli plus i netko moze odluciti i na ovoj cijeni povuci profit a itekako je dobro zaradio. Nemojte se (kolektivno) ljutiti iako sada ocekujem drvlje i kamenje na ovaj post i stvarno vise ne mislim objasnjavati zbog cega je moj sentiment takav kakav je. Ako grijesim ja cu to platiti i sa time racunam. Uistinu ne zelim da se netko povodi za mojim misljenjem stoga molim da to bude kristalno jasno. Na mene ne utjecu misljenja sa foruma pa vas molim da niti moje ne utjece na vase odluke. Mislim da cu pisati sve manje buduci sam u raskoraku sa vecinom forumasa te uistinu nema potrebe da ljudima idem na zivce. [bye]

[thumbsup]
Ivek, to je odgovor za 5. Slažem se s većinom tvojih navoda, ali mislim da je tu i plavi dosta u pravu:

Ukratko na vlastitom primjeru, margin krediti su najlakši put do povečanja portfelja odnosno većeg profita.
Dulje vrijeme sam u marginu konstantno povečavao kako se povečavala i zarada i nikada nisam zažalio.[/i

Stoga najpametnije je da svako sluša svoj put do sreće. Ovakvi razgovori su u svakom slučaju dobrodošli i da se dosta iz njih naučit.

Ovo ne spada u niti jednu temu ali me interesira Vaše mišljenje.

Kakvu politiku vodi naša Vlada ????

– banke dižu kamatu na štednju, ali se dižu i kamate na kredite, danas sam bila u jednoj banci daju margin kredite na samo 6 mjeseci.
– a i svi ti krediti koje trenutno možete dobiti, pa to je živa pljačka.

– probajte izračunati kolika Vam je kamata, pa depozit, trošak kredita, normalno naplaćuje se i prijevremeno zatvaranje kredita, javni bilježnik, a nađe se i još ponešto.
– pa kad taj novac ubacite na burzu, provizije, ako trgujete np. Srbija, provizija ko u prići.
– a što kupiti ??? ipak teba zaraditi najprije za banku i brokere, a nama ako što ostane.
– i najednom dođe situacija kao sada na burzi.

– Amerikanci to jednostavno riješavaju preko noći spuštanjem kamatnih stopa, a kod nas obrnuto.

– Kuna.
– pa svaki dan vidimo kako pada euro i dolar, to izgleda jako pogoduje našim izvoznicima.
– Amerikanci snizuju svoj dolar godinama kako bi bili jeftini za izvoz i skupi za uvoz.
– ne kužim tu deviznu politiku .

– kod nas će reći kako smo prezaduženi, kako građani uzimaju previše kredita.
– samo kad bi kuna padala, a krediti su ionako u eurima bilo bi interesantno vidjeti koliko bi to stimuliralo dizanje kredita.
– ovako vlada sama tečajem kune stimulira građane na kredite koji su u eurima a euro pada, krediti su svakim danom jeftiniji, a nisu ni banke lude, dižu kamatne stope, to Vam je obično ono što piše malim slovima na ugovoru o kreditu.
– ma mogla bi ja ovako do sutra pisati ali nema smisla, bar meni ništa nije jasno kod kredita, kreditne zaduženosti i monetarne politike.
– ne bi o ovome niti pisala ali je jako važno za naše tržište kapitala.
Pozdrav !

Kakvu politiku vodi naša Vlada ????

Ocajnu.

– Kuna.
– pa svaki dan vidimo kako pada euro i dolar, to izgleda jako pogoduje našim izvoznicima.
– Amerikanci snizuju svoj dolar godinama kako bi bili jeftini za izvoz i skupi za uvoz.
– ne kužim tu deviznu politiku .

Vladu boli djon za izvoz i ovakvom politikom pogoduje samo uvoznicima. Zato uvoz i cvate i u HR preko 50% SVIH poslovnih subjekata su trgovci i uvoznici, dok su proizvodnja i usluge ni 30% (izvor HGK). Kamo to vodi? Mislim da ne treba objasnjavati.

http://business.hr/Defaul…ad7-1ffccf884db6&open=sec
HNB intervencija, spašavaju euro [lol]


http://business.hr/Defaul…ad7-1ffccf884db6&open=sec
HNB intervencija, spašavaju euro [lol]

[shocked][shocked][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]


http://business.hr/Defaul…ad7-1ffccf884db6&open=sec
HNB intervencija, spašavaju euro [lol]

Ahahaha…je, spašavaju ga plasirajući kune…dobar, dobar…[lol]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Ako dignu kamate – raste rata, ako spuste, eto inflacije, opet će rata narast, ne znam kako ne vide
di je problem, da sam Rohatinski, odma bi ukinuo deviznu klauzulu na kredite [lol] [lol]


Ako dignu kamate – raste rata, ako spuste, eto inflacije, opet će rata narast, ne znam kako ne vide
di je problem, da sam Rohatinski, odma bi ukinuo deviznu klauzulu na kredite [lol] [lol]

A onda će ti banke uvesti indeksiranje…ista stvar….ne žele gubiti…

Rješenje je podizanje kunskih kredita, na njima kta ostaje ista…

[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close