Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zatim, ATPL-R-A koji sve bolje posluje iz godine u godinu, a sada je pretrpio korekciju od cca 30%. Svi releavantni indeksi su paralelno korigirani i više od 30% tako da očekujem uskoro okretanje trenda. Treća moja preporuka je VIRO-R-A jer se radi o brzo rastućoj kompaniji kojom upravlaju sami vlasnici koji su stvarno maheri u svom poslu. nakon ove korekcije, očekujem odlično GFI te potpisivanje ugovora sa Coca Colom što bi im onda dalo ogroman zalet za preuzimanje Sladorane Županja.

Slažem se sa svime što si napisao, što se portfelja dionica tiče trenutno sam u samo te 2 dionice, ATPL i VIRO!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

moja preporuka su turističke dionice jer to je najveći kapital u hr i najveća izvozna grana,inače turisti tradicionalno slabo kotiraju po zimi jedino što im sada “društvo” prave i ostale dionice [lol]

Prije će coca cola aute počet proizvoditi nego Adris ući u LNG….pa kome će prodavati plin? Pogledajte malo vlasništvo i investitore u LNG terminale u svijetu, samo jake naftne kompanije s maloprodajnom mrežom gdje će se taj plin plasirati…

Za turizam se slažem, ako postoji potcijenjeni sektor onda su to u RH trenutno hotelijerska poduzeća.

Pa evo, bar ISTT, PLAG, HUPZ su narasli od 12-tog mjeseca, hrvatska se očekuje kao turistički hit 2008, ali niko ih ne voli [proud]


Mislim da su trenutno dobre prilike za kupovinu ADRS-P-A koji je u zadnjih pola godine korigiran cca 26%. Ostvaruju ogromnu dobit, a čini mi se da bi mogli dobar dio keša usmjeriti u projekt Bale (radi se o ulaganju od 180 m€), a vidim da su zainteresirani za ulaganja vezana uz LNG terminal (1 milijardu kuna).
Zatim, ATPL-R-A koji sve bolje posluje iz godine u godinu, a sada je pretrpio korekciju od cca 30%. Svi releavantni indeksi su paralelno korigirani i više od 30% tako da očekujem uskoro okretanje trenda.
Treća moja preporuka je VIRO-R-A jer se radi o brzo rastućoj kompaniji kojom upravlaju sami vlasnici koji su stvarno maheri u svom poslu. nakon ove korekcije, očekujem odlično GFI te potpisivanje ugovora sa Coca Colom što bi im onda dalo ogroman zalet za preuzimanje Sladorane Županja.

HT iako je strašno podcijenjen u odnosu na telekom tržište u regiji i iako očekujem uskoro objavu da se raspetljava problem vlasništva nad DTK ne bih preporučio kupovinu jer je jednostavno previše onih koji je žele prodati, a pri tome ne gledaju cijenu.


ne preporucujes toz vise?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Kako to da nitko ne preporučuje PTKM.Na toj temi ju večina gorljivo hvali kao perspektivnu,ali ne smeta još koje iskusnije mišljenje.[thumbsup][thumbsup]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

Da ste lupali PLAG po asku kao ATPL, sa bi bio na 8000 [proud]


Kako to da nitko ne preporučuje PTKM.Na toj temi ju večina gorljivo hvali kao perspektivnu,ali ne smeta još koje iskusnije mišljenje.[thumbsup][thumbsup]

PTKM je dobra i na ovim razinama povoljna vrlo, međutim trend is not a frend, a strah je vidljiv i to iz aviona na mnogim dionicama.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ovaj viken me nije bilo na forumu, ali ova tema je proradila, ipak ima optimista.

– jedino se previše pisalo o INDG i DLKV.
– imala sam obje i davno ih prodala.
– INDG loša firma, ali jeftina dionica, tko ima kockarskog duha može ući u nju, jer će stvarno biti nebo ili zemlja, ali rizik je veliki.
– DLKV dobra firma, ali skupa dionica.

– Po meni ima puno drugih boljih prilika.
– ipak se mora gledati i na to kako tržište može ići još dolje.
– a s druge strane je ipak šteta ne kupovati dionice po povoljnim cijenama.
– ipak bi trebalo gledati na one dionice koje neće ili nemaju pravog razloga za veći pad, jer imaju dividendu (ali dividenda nažalost malo koga interesira), a po meni je iznimno važna.

– jedina stvar u koju trenutno nisam sigurna je kredit za kupnju dionica ?
– molim preporuke .
Pozdrav !

iskreno u ovakvim turbulentnim vremenima treba bjezati od kredita nazalost

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

ivana daj si pročitaj malo unazad par stranica na temi Margin, financiranje ulaganja, …

Ne slažem se s wikingom, ali to je samo moje mišljenje. Samo je tvoja procjena da li znaš i možeš s tuđim novcima (kredit) napraviti više nego što te oni koštaju (kamata, naknada i sl.)

Pozdrav i puno sreće u ulaganju [thumbsup]

PS. Osobno sam korisnik margina i stambenog kredita

ja bi na temu dodao kako je ipak najpametnije bit u Cash-u,
i to sa 50% portfelja…pa onda lagano ulazit u neke jako podcjenjene al sa više od 10%,
s tim da se treba koristit pozitivne izlete da bi se opet vratilo u cash…
na taj način čekat dok se cijeli svijet ne izvuče iz nečeg u šta jesad upalo…kako god vi to nazvali…

da sam bio pametan, i ovo napravio prije nego što sam ušao u minus,
mislim da bi mi se to najviše ispaltili, i nebi me bilo strah rizika[undecid][rolleyes]

Moderatora treba zabranit!!!

New Report

Close