Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve bi to bilo tako da previse stranaca iz top 10 ne iskrcava na previse dionica. Jaaako sumnjiva stvar i ne ide u prilog up up……..

ajde navedi jedan primjer istovara …

vipy, a gdje smještaš onu svoju smiješnu banku koju nitko ne će … na nebo ili ispod zemlje … evo ja svaki dan prolazim pored iste i svakim danom je sve veća i veća paučina na vratima iste …

I love the Smell of Profits in the Morning

koju banku?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


točno.

znanje je resurs, znanje je imovina, znanje je kapital. znanje je goodwill.
Kad su pitali svojevremeno CEO-a milsim IBM-a (nisam siguran) da li bi mogao uspijeh rasta kompanije ponoviti da ponovo krenu od nule, odgovorio je : “Uzmite mi sve zgrade, svu opremu i svu imovinu ali ostavite mi moje ljude i za 10 godina bit ćemo opet gdje smo i sada


Teško da se znanje može knjižiti kao goodwill neke tvrtke. Mislim da to po MRS- u i ne može biti istina.
[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Vidim da se vodila žučna rasprava o tome što je bolje INDG ili DLKV (što je totalno glupa usporedba).
Nisu niti dugovi,niti hipoteke na zemljištima,niti sudski sporovi,niti nedostatak osobe kao što je Luka Miličić (što je svojevremeno za vrijeme zlatnih godina INDG bio Čop) najveći problem INDG.Najveći problem INDG jest taj da je dugogodišnjim lošim vođenjem kompanije INDG izgubila svu kvalitetnu operativu koju je imala,pa su stoga meni Galinčeve priče o nekom procvatu INDG ili eventualnom preuzimanju kompanije od neke strane firme presmiješne.
Doduše INDG može rasti iz tehničkih razloga kao što je rasla prošle godine uz kompletan građevinski sektor,ili zato što mi je još vjerovatnije da raste zato što Galinec ili netko drugi iz top ten (a jedan nam je osobito drag) želi van pa širi ovakve priče po forumima.


Vidim da se vodila žučna rasprava o tome što je bolje INDG ili DLKV (što je totalno glupa usporedba). Nisu niti dugovi,niti hipoteke na zemljištima,niti sudski sporovi,niti nedostatak osobe kao što je Luka Miličić (što je svojevremeno za vrijeme zlatnih godina INDG bio Čop) najveći problem INDG.Najveći problem INDG jest taj da je dugogodišnjim lošim vođenjem kompanije INDG izgubila svu kvalitetnu operativu koju je imala,pa su stoga meni Galinčeve priče o nekom procvatu INDG ili eventualnom preuzimanju kompanije od neke strane firme presmiješne. Doduše INDG može rasti iz tehničkih razloga kao što je rasla prošle godine uz kompletan građevinski sektor,ili zato što mi je još vjerovatnije da raste zato što Galinec ili netko drugi iz top ten (a jedan nam je osobito drag) želi van pa širi ovakve priče po forumima.

Ajmo ovako: ako INDG postane zdrava firma onda ja dolazim kod tebe na janjetinu i domaći krumpir ispod peke, a ako ode u stečaj, onda ti dolaziš kod mene na čobanac ili fiš. Dogovoreno?

I love the Smell of Profits in the Morning

Ajmo ovako: ako INDG postane zdrava firma onda ja dolazim kod tebe na janjetinu i domaći krumpir ispod peke, a ako ode u stečaj, onda ti dolaziš kod mene na čobanac ili fiš. Dogovoreno?

Rekao bih kolega fazan da ćete u ovoj priči jesti janjetinu. Priča se da kupuju novi IS.

Ajmo ovako: ako INDG postane zdrava firma onda ja dolazim kod tebe na janjetinu i domaći krumpir ispod peke, a ako ode u stečaj, onda ti dolaziš kod mene na čobanac ili fiš. Dogovoreno?

Može,dogovoreno vodim te u Dva Goluba na janjetinu,ali uvjet je da ovu godinu završe u plusu,ok?

Jok, dogovor je ‘domaće’, a ne neki zagrebački restoran.

I love the Smell of Profits in the Morning

uoće nije bilo usporedbe dlkv-a i indg-a, pažljivije čitajte kolega ličan.

Cookie Monster


uoće nije bilo usporedbe dlkv-a i indg-a, pažljivije čitajte kolega ličan.

Razlika je u tome što je dalekovod pri vrhuncu, a INDG tek kreće. Zaključke izvodite sami, a vidim da je kolega Saladin jako dobro svladao materiju.
[thumbsup]

I love the Smell of Profits in the Morning

Mislim da su trenutno dobre prilike za kupovinu ADRS-P-A koji je u zadnjih pola godine korigiran cca 26%. Ostvaruju ogromnu dobit, a čini mi se da bi mogli dobar dio keša usmjeriti u projekt Bale (radi se o ulaganju od 180 m€), a vidim da su zainteresirani za ulaganja vezana uz LNG terminal (1 milijardu kuna).
Zatim, ATPL-R-A koji sve bolje posluje iz godine u godinu, a sada je pretrpio korekciju od cca 30%. Svi releavantni indeksi su paralelno korigirani i više od 30% tako da očekujem uskoro okretanje trenda.
Treća moja preporuka je VIRO-R-A jer se radi o brzo rastućoj kompaniji kojom upravlaju sami vlasnici koji su stvarno maheri u svom poslu. nakon ove korekcije, očekujem odlično GFI te potpisivanje ugovora sa Coca Colom što bi im onda dalo ogroman zalet za preuzimanje Sladorane Županja.

HT iako je strašno podcijenjen u odnosu na telekom tržište u regiji i iako očekujem uskoro objavu da se raspetljava problem vlasništva nad DTK ne bih preporučio kupovinu jer je jednostavno previše onih koji je žele prodati, a pri tome ne gledaju cijenu.


Mislim da su trenutno dobre prilike za kupovinu ADRS-P-A koji je u zadnjih pola godine korigiran cca 26%. Ostvaruju ogromnu dobit, a čini mi se da bi mogli dobar dio keša usmjeriti u projekt Bale (radi se o ulaganju od 180 m€), a vidim da su zainteresirani za ulaganja vezana uz LNG terminal (1 milijardu kuna).
Zatim, ATPL-R-A koji sve bolje posluje iz godine u godinu, a sada je pretrpio korekciju od cca 30%. Svi releavantni indeksi su paralelno korigirani i više od 30% tako da očekujem uskoro okretanje trenda.
Treća moja preporuka je VIRO-R-A jer se radi o brzo rastućoj kompaniji kojom upravlaju sami vlasnici koji su stvarno maheri u svom poslu. nakon ove korekcije, očekujem odlično GFI te potpisivanje ugovora sa Coca Colom što bi im onda dalo ogroman zalet za preuzimanje Sladorane Županja.


Slažem se. Najjeftini trenutno je adris. Tipićni primjer kada se oko nekog poduzeća šire vijesti koje nemaju previše veze s poslovanjem, a investitori ih ukljućuju u cijenu. Primjerice zabrana pušenja na javnim mjestima, duhanska mafija, nemaju kuda s kešom i slično. Zatim je viro, ćiji je jeini nedostatak što posluju u tradivcionalnoj ind. i što imaju P/B iznad tri pa cijenu više kreira tržište nego fundamenti.
HT po meni isti jako dobra kupnja.
O ATPL se ne želim izjašnjavat jer ne znam mnogo o tom sektoru.

New Report

Close