Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivek123:

mahatma:

INDG je trenutno zemlja , a DLKV nebo…. [lol] [lol] [lol]

Slazem se sa Ghandijem! [thumbsup]

Da nastavim, al ce INDG jednom biti nebo…..

Ne vjerujem Galincu nista. Mislis otisla u raj ili…..????

skype - ivek1234


OK, ste se dogovorili oko neba i zemlje i komu je koje draže?

Salu na stranu, evo moje vrlo pojednostavljeno misljenje o INDG:
Nakon dokapitalizacije ce INDG imat na racunu 245 mil kuna.
Onaj ko misli da ce sa tom lovom Galinec napravit nesto pozitivno i opravdati trenutnu cijenu, te omogucit njen rast kupit ce je ili vec ima tu dionicu.
Tko misli da ce si galinec to stavit u dzep i pobjec nece uci unutra.
Vrlo jednostavno. [rolleyes]
Opcija 1= nebo
Opcija 2= ispod zemlje


mahatma: ” ivek123: ” mahatma: ” INDG je trenutno zemlja , a DLKV nebo…. [lol] [lol] [lol] ” Slazem se sa Ghandijem! [thumbsup] ” Da nastavim, al ce INDG jednom biti nebo….. ” Ne vjerujem Galincu nista. Mislis otisla u raj ili…..????

i ja mu nista ne vjerujem![lol]

IDEMO AP AP

ajde jedan upit Vipy-u i drugima koji o tome nešto znaju:

ako bi u bilance perspektivnih hrvatskih poduzeća izlistanih na ZSE poput ERNT, DLKV, KOEI i drugih
unjeli poziciju Goodwilla u njihovu imovinu fundamenti bi se radikalno izmjenili, iz naizgled precijenjenih zašli bi duboko u teritorij podcijenjenih. Koliko ja znam do sada je u Hrvatskoj u bilanci stavku Goodwill-a imala jedino Pliva nakon otkrića Sumameda a razlog zbog kojeg to ne rade i druge kompanije vidim u poreznom tretmanu poduzeća u RH (Zakon o porezu na dobit,Zakon o računovodstvu).
Što vi mislite o tome?
BTW koliko znam svaka Američka kompanija izlistana na burzi ima tu poziciju u svojim FI.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ne mozes imati goodwill bez pruzimanja, zar ne?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

gdje ce tko uloziti to je zaista individualno, a da postoje hiper-mega optimisti postoje.
mislim da je zaista neozbiljno usporedivati dlkv i indg jer trenutno indg ima blokiran racun tj. jos uvjek preko sestrinske firme vegetira.

dali znate da INDG trenutno vodi preko 3500 sudskih sporova? alo?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4c84c63c-cfa6-4a6a-9560-4560ea2aa948&ref=lastadd#continue

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


gdje ce tko uloziti to je zaista individualno, a da postoje hiper-mega optimisti postoje.
mislim da je zaista neozbiljno usporedivati dlkv i indg jer trenutno indg ima blokiran racun tj. jos uvjek preko sestrinske firme vegetira.

dali znate da INDG trenutno vodi preko 3500 sudskih sporova? alo?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4c84c63c-cfa6-4a6a-9560-4560ea2aa948&ref=lastadd#continue

Daleko od toga da je sve bajno i sjajno.
Onaj ko je voljan riskirat, moze dobro profitirat. A moze i sve izgubit.


ne mozes imati goodwill bez pruzimanja, zar ne?


ne mozes imati goodwill bez pruzimanja, zar ne?

točno u pravu si. samo što onda plaćamo prilikom kupnje dionica koje veća sada imaju visoke fundamente po pokazetljima svoje realne imovine. plaćamo možebitne dobre buduće poslove kompanije ,njezinu tržišnu pozicioniranost, njezine kupce i eventualnu dobru mrežu distribucije proizvoda. to bi ja sve nazvao goodwillom.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

naravno, inace bi sve kompanije trebale biti na 1 BV.
evo danas sam spomenuo DLKV pa da nastavim…
da li ti i ja mozemo osnovati firmu koja radi iste poslove kao DLKV? Mozemo
– Recimo da mozemo dobiti toliko love da kupimo istu opremu koju imamo DLKV

Znaci imamo svu opremu koju ima dlkv i radimo isti business kao i oni; mozemo li mi konkurirati DLKV (naravno da mozemo biti cemo i bolji [lol] [lol] [lol] ) naravno da ne mozemo…

Fali nam sve ono sto DLKV ima: Reference, know how, ljude koji znaju ljude [lol], odnose s kupcima, dobavljacima, sklopljene ugovore u Albaniji i Norveskoj i mene kao malog dionicara[lol] … Ima cijela jedna “grana” koja se bavi procjenama vrijednosti u post-merger razdoblju PPA purchase price allocation…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

točno.

znanje je resurs, znanje je imovina, znanje je kapital. znanje je goodwill.
Kad su pitali svojevremeno CEO-a milsim IBM-a (nisam siguran) da li bi mogao uspijeh rasta kompanije ponoviti da ponovo krenu od nule, odgovorio je : “Uzmite mi sve zgrade, svu opremu i svu imovinu ali ostavite mi moje ljude i za 10 godina bit ćemo opet gdje smo i sada

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

evo pusti gradjevinare na miru ptkm ove godine 50mil dobiti vjerovatna privatizacija koji gradjevinar ima bolji profit i prodanu cijelu robu unaprijed osim INGR-E a a trzi se po 275kn znam da je glupo usporedjivati gradjevinare i ptkm ali za mene uz ht ptkm je najbolja moguca investicija

Sve bi to bilo tako da previse stranaca iz top 10 ne iskrcava na previse dionica. Jaaako sumnjiva stvar i ne ide u prilog up up……..

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

New Report

Close