Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa mislim da to rade u većini oni koji i kupuju ukoliko im je kalkulacija to izbacila ili stari dioničari čiji su ulazi višestruko niži a nikako “mali” koji neznaju jer tek njima je računica =ne.

......BESPLATNI SAVJET,NAJSKUPLJI SAVJET...

Dosta ih misli kako još nije vrijeme za margine.
– slažem se, ali bez rizika nema ni velikog profita.

– ja sam danas kupovala.
– sutra mijenjam eure i idem u dodatni dokup.
– surta ću ići i u realizaciju nekih kredita, po meni je sada bolji kredit koji možemo otplaćivati.
– možda je dobro uzeti i margin pa čekati povoljan signal za kupnju.
– to sam do sada više puta htjela realizirati u korekcijama, ali nikada nisam uspijela, to Vam je ono kada Vam u jednom danu sve odleti gore 3 – 10%, jer kad krene nikada ne krene lagano nego uvijek ubrzano, a onda je i mnogo teže kupovati.

– ima i još jedan povoljan način kupnje, za one u investicijskim fondovima, digne se kredit na ulog i još se dokupi fonda (ali to svi fondovi nemaju), samo tu moramo biti sigurni za smjer tržišta.
Pozdrav !

Ja sam vječita optimistica, i jedino gospodin Ivek lijepo zna ohladiti moj optimizam, i hvala mu na tome.

– ali uvijek ima dobrih dionica.
– ja nikada ne kupujem balone.
– trenutne dionice koje me najviše interesiraju su HT, INA, ADRS, jeftine, likvidne, dividendne, pa mogu one još i pasti, ali sam sigurna kako su trenutno jeftine i kako će za neko vrijeme opeta biti na svojim dobrim cijenama, a ja imam vremena za čekati, ali tu se ipak neće puno zaraditi kao na nekim drugima koje su i puno rizičnija ulaganja.

Evo nekih procijena s drugih foruma, ciljane cijene za dobar dokup.
(napominjem, neke dionice ne posjedujem, a nake imam u simboličnim količinama, i to svakako nisu i moje preporuke za kupnju dionica).

– IGH 13.000
– CROS ispod 15.500
– TISK ” 1.400
– ATPL ” 2.800
– JDPL ” 600
– DDJH ” 185
– HPB 7.600

– interesantno nabrajanje, po kojim je cijenama povoljan ulaz u određene dionice.
– po meni je bitno i to koliki je dividendni prinos,
– ako dionica nema dividendni prinos onda mora imati opravdanje za veći rast.
Pozdrav !


Ja sam vječita optimistica, i jedino gospodin Ivek lijepo zna ohladiti moj optimizam, i hvala mu na tome. – ali uvijek ima dobrih dionica. – ja nikada ne kupujem balone. – trenutne dionice koje me najviše interesiraju su HT, INA, ADRS, jeftine, likvidne, dividendne, pa mogu one još i pasti, ali sam sigurna kako su trenutno jeftine i kako će za neko vrijeme opeta biti na svojim dobrim cijenama, a ja imam vremena za čekati, ali tu se ipak neće puno zaraditi kao na nekim drugima koje su i puno rizičnija ulaganja. Evo nekih procijena s drugih foruma, ciljane cijene za dobar dokup. (napominjem, neke dionice ne posjedujem, a nake imam u simboličnim količinama, i to svakako nisu i moje preporuke za kupnju dionica). – IGH 13.000 – CROS ispod 15.500 – TISK ” 1.400 – ATPL ” 2.800 – JDPL ” 600 – DDJH ” 185 – HPB 7.600 – interesantno nabrajanje, po kojim je cijenama povoljan ulaz u određene dionice. – po meni je bitno i to koliki je dividendni prinos, – ako dionica nema dividendni prinos onda mora imati opravdanje za veći rast. Pozdrav !
U ovoj prilici TISK i IGH su skupe, JDPL i DDJH prejeftine, a za druge ne znam


– sutra mijenjam eure i idem u dodatni dokup.

Znaci nisam jedini u spakiran u EUR? [proud]

skype - ivek1234


– interesantno nabrajanje, po kojim je cijenama povoljan ulaz u određene dionice.
– po meni je bitno i to koliki je dividendni prinos,
– ako dionica nema dividendni prinos onda mora imati opravdanje za veći rast.
Pozdrav !

Koleginice draga, Vi ste barem uvijek pisali pametne, istina “zdravoseljačke” postove. Ovo sa dividendom Vam baš i nije trebalo. Nije li logično da bi potencijal rasta cijene trebao biti veći ukoliko se lova ne izvlači iz firme kroz dividendu?


ivana7: ” – interesantno nabrajanje, po kojim je cijenama povoljan ulaz u određene dionice. – po meni je bitno i to koliki je dividendni prinos, – ako dionica nema dividendni prinos onda mora imati opravdanje za veći rast. Pozdrav ! ” Koleginice draga, Vi ste barem uvijek pisali pametne, istina “zdravoseljačke” postove. Ovo sa dividendom Vam baš i nije trebalo. Nije li logično da bi potencijal rasta cijene trebao biti veći ukoliko se lova ne izvlači iz firme kroz dividendu?

da i ne, optimalno je da se kroz dividendu isplačuje cca 50% dobiti, ne valja ako isplačuju sve (ne ulažu u razvoj), ali ako ne isplačuju ništa upitni su i rezultati koji su kao ostvareni


trenutne dionice koje me najviše interesiraju su HT, INA, ADRS, jeftine, likvidne, dividendne, pa mogu one još i pasti, ali sam sigurna kako su trenutno jeftine i kako će za neko vrijeme opeta biti na svojim dobrim cijenama, a ja imam vremena za čekati, ali tu se ipak neće puno zaraditi kao na nekim drugima koje su i puno rizičnija ulaganja. Evo nekih procijena s drugih foruma, ciljane cijene za dobar dokup. (napominjem, neke dionice ne posjedujem, a nake imam u simboličnim količinama, i to svakako nisu i moje preporuke za kupnju dionica). – IGH 13.000 – CROS ispod 15.500 – TISK ” 1.400 – ATPL ” 2.800 – JDPL ” 600 – DDJH ” 185 – HPB 7.600 – interesantno nabrajanje, po kojim je cijenama povoljan ulaz u određene dionice. – po meni je bitno i to koliki je dividendni prinos, – ako dionica nema dividendni prinos onda mora imati opravdanje za veći rast. Pozdrav !

Svidja mi se ovakvo razmisljanje.
Ja ovih dana isto tako razmisljam o jednom dugorocnom ulaganju, usao bih sa vecom svotom u nesto i trazim dionice sa dobrom FA, po mogucnosti dividendne i likvidne. CROS-P mi se jako svidja na ovim razinama osim sto je strasno nelikvidna. Osim ovoga sto ste naveli mjerkam i neke prehrambene, konkretno ZVCV, KRAS pa cak i VIRO (makar vidim da je dosta spekulanata unutra vec, isto kao i na IGH, sto me generalno odvlaci od kupnje dionice ali mi se cini da VIRO ima odlicnu FA za razliku od IGH – neka me netko ispravi ako grijesim). Imate li, osim onih koje ste naveli, misljenje o te tri dionice kao dugorocnom (dakle minimalno 1-2 godine) ulaganju?

,

– ZVCV nemam pojma
– KRAS do sada se je pokazala kao jedna od glupljih dionica, nikada je nisam imala.
– VIRO i IGH na njima sam odlično zaradila, ali veći dio i prodala, po meni su i sad skupe ali se o njima jako lijepo piše, kad su bile jeftine nikome nisu bile interesantne.
– ali kad idem u novu investiciju nešto se mora i prodati, pa obično prodajem one na kojima sam puno zaradila, ali uvijek i ostavljam neku količinu reda radi, po meni su i dalje O.K. , ali s jako malim udjelom u mom portfelju,
– ipak su mi draže “sigurne” prilike.
– neznam koliko sam Vam pomogla, pitajte i dalje, ali ne na samoj temi, jer na temi o dionici se nalazi grupa investitora koja vjeruje u tu dionicu i sam će Vas navesti na krivo razmišljanje, potrebno je čuti i one koji nemaju te dionice, zato je ova tema i interesantna.
Pozdrav !

Bill Gates:

ivana7: ” – interesantno nabrajanje, po kojim je cijenama povoljan ulaz u određene dionice. – po meni je bitno i to koliki je dividendni prinos, – ako dionica nema dividendni prinos onda mora imati opravdanje za veći rast. Pozdrav ! ” Koleginice draga, Vi ste barem uvijek pisali pametne, istina “zdravoseljačke” postove. Ovo sa dividendom Vam baš i nije trebalo. Nije li logično da bi potencijal rasta cijene trebao biti veći ukoliko se lova ne izvlači iz firme kroz dividendu?

da i ne, optimalno je da se kroz dividendu isplačuje cca 50% dobiti, ne valja ako isplačuju sve (ne ulažu u razvoj), ali ako ne isplačuju ništa upitni su i rezultati koji su kao ostvareni

– dividendni prinos.
– po meni je jako važan, Vi kad kupite dionicu postajete i vlasnik firme.
– firma radnicima isplaćuje plaću a vlasnicima dividendu.
– normalno je jedan dio dobiti reinvestirati, ali ne sve.
– ako firmi nedostaje novaca za razvoj tada su tu krediti i izdavanje novih dionica.

– imam i ja malu firmicu, ali je žalosno kad ja isplaćujem veću dividendu nego neke velike firme na burzi.
– kad vidim one velike plaće meneđera, digne mi se kosa na glavi.
– je li znate koliki su porezi na takve plaće ?
– je li znate koliko novca takve firme potroše bez veze ?
– zašto kod mene ide sve na isplatu dividende ?
– kao prvo radim sve po zakonima RH.
– jer je dividenda nešto najjeftinije za firmu, kad se vadi lova iz firme, porez Vam je 20%.
– na sve ostalo su Vam puno viši porezi.
– a na koncu zašto bi firma radila s mojom lovom, jeste li sigurni kako će novac ići u razvoj firme, a ne u đep nekim menađerima koji su usput i upitne sposobnosti.

– zato firme trebaju platiti radnike i dioničare.
– a kad isplačuju redovite dividende, bar smo donekle sigurni u njihovo pozitivno poslovanje.
– samo su do sada investitori kod nas gledali samo rast dionice, sada trenutno gledamo padove dionica, ali vjerujte mi i kod nas će se početi gledati dividendni prinosi.
– np. pifovi KORF, SNHO, SLPF …. bi morali dobit isplaćivati kroz dividendu, ali oni to ne rade, netransparentni su, trenutno jako jeftini, ali kada će Vam se ta investicija isplatiti, ali kad bi davali i redovite dividende cijena bi im sigurno bila puno viša.
– ma mogla bi pisati još puno o ovoj temi ali i ovo je previše.
Pozdrav !

Evo ovu temu pokrećem svaki vikend.

– skupilo se na burzi previše optimista.
– o korekciji se na ovome forumu svaki dan napiše jedna knjiga.

– pa gdje su optimisti ?????
– burza će sigurno rasti !!!!!!!

Pozdrav od vječite optimistice Ivane7 !

– burza će sigurno rasti !!!!!!!

Podsjećaš me na klerika koji na misi govori vjernicima “Bog sigurno postoji!”. 🙂

New Report

Close