Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo ću reć da znam fond menadžere koji su u čudu gledali pad u petak. Ne usuđujem se davat savjete trenutno, a vjerojatno ni ostali, zato je tišina ovdje [smiley6] Kad ne znaš bolje šutit nego pisat gluposti!


ja imam samo jednu preporuku i odnosi se na većinu dionica: hold
e da, i maknite naloge sa prodaje pa da vidimo čija baba crnu vunu prede [smiley11]

u potpunosti se slažem s vama kolega
što se tiće samih fondova mislim da im ipak nije u interesu da se ovaj pad nastavi, jer bi u tom slučaju mogli doživjeti veliki odljev ulagača, tj sredstava, a nove ulagače poslije toga neće lako privući
dakle po meni fondovima može biti u interesu eventualno stagnacija do nove godine, ali ne i daljnji pad, ipak fondovi rade na postotak, a manje imovine znaći manju zaradu

Može bit da se više loših stvari skupilo odjednom:

1) nestabilnost u regiji i pad regionalnih burzi
2) nestabilnost i pad na svjetskim burzama
3) Relativno loši 3q kompanija
4) Nedovoljan angažman stranih fondova u HT
5) psihološki efekt nadolazećih izbora
6) previše IPO-a u kratkom vremenu
7) preveliki broj novih investitora u panici
8) Mesić

jel treba još ….


Samo ću reć da znam fond menadžere koji su u čudu gledali pad u petak. Ne usuđujem se davat savjete trenutno, a vjerojatno ni ostali, zato je tišina ovdje [smiley6] Kad ne znaš bolje šutit nego pisat gluposti!

– potpuno se slažem bolje je šutiti nego pisati gluposti.
– ali ako svi šutimo onda nam ovaj forum niti ne treba.
– tražim ideje, a sama ću prosuditi koliko su pametne.

– kad je sve bilo na ATH, onda su svi bili pametni, treba kupovati.
– pak ja kupujem kad je jeftino.
– da se razumijemo nisam rasprodala veliki dio svog portfelja, ali bez problema mogu angažirati dodatnu veću lovu.
Pozdrav !

oni su ovaj brod i zaljuljali samo da ga nisu previše.mislim da ipak nisu jer u suprotnom bi im se moglo razbit u glavu.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

ivana: pak ja kupujem kad je jeftino.

Priznaj, još uvijek i na ovim cijenama ti je skupo [smiley1][smiley1]

Može li netko iskomentirati situaciju vpik-aa?

to bi i mene zanimalo, mamicu im poljubim, hibernacija na “n” potenciju

&


Može bit da se više loših stvari skupilo odjednom: 1) nestabilnost u regiji i pad regionalnih burzi 2) nestabilnost i pad na svjetskim burzama 3) Relativno loši 3q kompanija 4) Nedovoljan angažman stranih fondova u HT 5) psihološki efekt nadolazećih izbora 6) previše IPO-a u kratkom vremenu 7) preveliki broj novih investitora u panici 8) Mesić jel treba još ….

Morao sam odgovoriti,što je puno,puno je kolega:
1) stabilnost u Hrvatskoj,Sloveniji,Austriji i Švicarskoj
2)ništa nije palo Dow je i dalje preko 13 000 bodova
3)imaš krive dionice ili si druker
4) ima ih dovoljno
5) nismo u 2000 god da će se nešto strašno dogoditi ko god pobijedi
6) ti si prvi od tih,ne zamjeri
7)Mesić voli pričati viceve

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

U pravu ste obojica što znaći da nakon ovog pada sljedi još jači rast.
Prijelomna točka će najvjerojatnije ipak biti iza izbora

preskočio sam 6) nitko nikog ne tjera da upiše IPO,recimo primjer, MEDIKA će imati na kraju god prihod preko 2 milijarde a nije ni na 2BV,dobit bi mogla biti preko 30mil,fundamenti odlični ali netko ide na IPO jer je to in

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

in,

zmrklic: ” Može bit da se više loših stvari skupilo odjednom: 1) nestabilnost u regiji i pad regionalnih burzi 2) nestabilnost i pad na svjetskim burzama 3) Relativno loši 3q kompanija 4) Nedovoljan angažman stranih fondova u HT 5) psihološki efekt nadolazećih izbora 6) previše IPO-a u kratkom vremenu 7) preveliki broj novih investitora u panici 8) Mesić jel treba još …. ” Morao sam odgovoriti,što je puno,puno je kolega: 1) stabilnost u Hrvatskoj,Sloveniji,Austriji i Švicarskoj 2)ništa nije palo Dow je i dalje preko 13 000 bodova 3)imaš krive dionice ili si druker 4) ima ih dovoljno 5) nismo u 2000 god da će se nešto strašno dogoditi ko god pobijedi 6) ti si prvi od tih,ne zamjeri 7)Mesić voli pričati viceve

Alo genije, ne da mi se uopce diskutirati, dao bog da bude po tvome, za mene lako, moja mala firma imala bolji 3q od nekih kompanija, vecina mojih dionica je odradila 50% od 9-tog mjeseca, iz nekih izaso iz nekih nisam. Jedan sam od onih koji su 100% sigurni da pisanje po forumu ne ruši ili diže dionice, tolko o drukanju. Kolega dok trošim sve više i imam sve više , život je lijep. Meni se neke stvari ne svidjaju, al nek bude po vašem, evo drukam za to, nažalost neki malo kompetentniji od vas misle drukčije.

New Report

Close