Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čast izuzecima

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

http://www.poslovni.hr/60665.aspx
ponovit ću ovaj link. Srecom presao sam solidno u cash u zadnje vrijeme. Postavio mreze za jeftinu kupnju turista. Vremena ima, nije zurba ….


luki007: ” Trenutno je cijelo naše tržište BEST BUY ! ” Kupi zdenku, ako je u nbest buyu[smiley2]

Po ovim cijenama neke tvrtke nisu ni radile ništa jedno godinu dana
[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


sfornaza: ” luki007: ” Trenutno je cijelo naše tržište BEST BUY ! ” Kupi zdenku, ako je u nbest buyu[smiley2] ” Po ovim cijenama neke tvrtke nisu ni radile ništa jedno godinu dana [smiley2]

Mislis nisu napredovale? Da, neke zaista nisu.


davids: ” sfornaza: ” luki007: ” Trenutno je cijelo naše tržište BEST BUY ! ” Kupi zdenku, ako je u nbest buyu[smiley2] ” Po ovim cijenama neke tvrtke nisu ni radile ništa jedno godinu dana [smiley2] ” Mislis nisu napredovale? Da, neke zaista nisu.

Koje nisu?

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Kraće vrijeme me nije bilo na ovoj temi, ipak puno zabavnija mi je tema ležerno, pogotovo kad je korekcija, a dionice i burzu takoreći nisam ni pratila.
– a mora se nešto raditi i na burzi.
– a vikend je, a nema niti jedan savjet,
– a sve je jeftino, možda bude i jeftinije nikada se nezna.
– zanima me Vaše mišljenje o dizanju kredita za kupnju dionica, kada bi bio najbolji temin za to.
– pitanja mnogo, zna li tko odgovore ???????
Pozdrav !


Ja vidim jako puno povoljnih prilika ali ih ne bih navodio iz razloga korektnosti prema onima koji ih imaju u portfelju.
Možda da nam Ivana7 nabaci par ideja….

– dragi bubašpara samo za tebe.
– Kupiti: ADRS, ATPL, JDPL, ZABA, PBZ, KOEI, ERNT, JDOS, HT, i može još sitno JNAF i HDEL.
– ako dođe mračni SDP.
– dići 2 margin-kredita (na 2 odvojena portfelja)
– a sa LowCost portfoliom shortati (znam ovo mnogima neće biti jasno).
– ovo su SDP- diskontne cijene.
– nadam se kako si zadovoljan mojim odgovorom.
Pozdrav !


Ba the way, svi brodari u americi + 15%, zanima me kako će se sutra to odraziti na naše brodare.

– jako dobro vidimo kako se je to odrazilo na naše brodare,
– molila bih Vaš komentar.
Pozdrav !

ja imam samo jednu preporuku i odnosi se na većinu dionica: hold
e da, i maknite naloge sa prodaje pa da vidimo čija baba crnu vunu prede [smiley11]

Heaven or Las Vegas

ivana7
– i na kraju naučite već jednom što je to disperzija rizika i s koliko dionica je sada trenutno u Americi optimalno raditi u jednom portfelju, gledajući na disperziju rizika i prihod portfelja.

Molio bih Vas kolegica ako možete malo šire napisati nešto o Vašoj zadnjoj rečenici. Hvala unaprijed.

– moram priznati kako imam tremu i zbilja mi nije lako dati odgovor jednoj veličini gospodinu Bilu Gates.
– imamo cca 2 ulagača na ovom forumu koji ulažu na gore napisani način, ja i još jedan gospodin.
– po meni je najvažnije imati dobru strategiju portfelja, o tome sam puno pisala ali me se neozbiljno shvaća.
– nažalost o tome se malo i nikako piše,
– imamo temu portfelj, ali nemamo temu kako bi trebao izgledati jedan dobar portfelj kod malog ulagača ili velikog što je bitna razlika, i koje su još dobre investicije osim dionica, i na koncu kako sve to treba izgledati u postotcima.
– na ovom forumu je bit koju dionicu kupiti, samo morate znati,
– kad Vi kupujete neku dionicu, netko Vam ju je prodao, znači Vi ste kupili ili prodali neku dionicu kojoj je tada tržište odredilo cijenu.
– sada Vam dolazi ono viječno pitanje tko je pametniji ili tko je napravio bolji posao kupac jer misli kako će to rasti ili prodavač koji misli kako će to padati, jedan od njih je sigurno u krivu.

– lijepo je biti u 2 – 3 dionice koje rastu.
– ali što s onima kojima je TLM 30% portfelja, a dionica jednu godinu u banani.
– a što s onima koji su u par dionica koje su im sada pale 30%, i imaju prostora za još jači pad, a investitori se nisu riješili toga na vrijeme.

– pao je i moj portfelj, ali ne tako puno kako bi bila zabrinuta.
– sada me najviše brine što kupovati, a ne pad portfelja, ako niste u balonima od dionica, s vremenom će se i cijene normalizirati.
– sada kad je jeftino treba kupovati, a za to opet treba imati novaca, odnosno treba znati raditi na burzi.
– ja osobno nisam zadovoljna s svojim radom, vidim može se i bolje.
– a opet imam odlične prinose na svim investicijama.
Pozdrav !


ja imam samo jednu preporuku i odnosi se na većinu dionica: hold
e da, i maknite naloge sa prodaje pa da vidimo čija baba crnu vunu prede [smiley11]

– potpuno si u krivu.
– cijene dionica na našem tržištu formiraju ipak fondovi.
– iako su u padu u zadnjih 6 mj. ipak su im godišnji prihodi preko 30% s čime su zadovoljni.
– a na niskom tržištu lako mogu i iduću godinu praviti realni prinos od 30%.
– ja u ovakvim situacijama prodajem neke dionice koje su manje pale kako bih imala novca za neke druge investicije.

– np. neki fondovi rasprodaju HT jer vide neke druge dobre prilike.
– puno malih rasprodaje HT kako bi vidjeli svoj novac u svojoj ruci.
– HT, tko god kupuje nije pogriješio, ipak je to dividendna dionica.
– samo je sada pitanje, može li se HT kupiti još jeftinije (slična je situacija i na INI), a vidimo kako se svaki dan može to i puno jeftinije kupiti, ili ući u neku drugu dionicu koja bi mogla imati veći rast, jer se zbog likvidnosti lako opet vratiti u HT.
Pozdrav !

Jel ima neko mišljenje o eriksonu nikolu tesli?

New Report

Close