Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/60665.aspx

Ja stvari vidim jednostavno. Oni koji sada kupuju ako dodje SDP biti ce placa. Oni koji udju nakon izbora i eventualne pobjede HDZ-a imati ce nesto mizerno manji prinos od onih koji ulaze sada. I to je to.

skype - ivek1234

Ja osobno mislim da će SDP dobiti izbore ako tržište kapitala ne ode gore idući tjedan. HDZ se hvalio kako je dignuo na noge tržište kapitala, a svi novopečeni investitori su na koljenima. Čak i oni oprezniji koji su ulagali u fondove su u popriličnom gubitku. U HDZ-u govore da HDZ zna tko će dobiti izbore. Ako znaju, onda im je ovo idealna prilika za dokup jer će nakon izbora i pobjede cijena dionica otići značajno gore.
Pa gdje su ti ljudi koji vjeruju u pobjedu HDZ-a? Zašto sad ne nadokupljuju?

Ljudi, isprike ali naivno je vjerovati da trend ( osim kratkoročno ) ima ikakve veze s izborima. Dublje stvari su ovjde u pitanju, nadam se da sam u krivu. Čini mi se da i vrlo iskusni igrači u čudu gledaju tržište ovih dana [smiley6]


Ja osobno mislim da će SDP dobiti izbore ako tržište kapitala ne ode gore idući tjedan. HDZ se hvalio kako je dignuo na noge tržište kapitala, a svi novopečeni investitori su na koljenima. Čak i oni oprezniji koji su ulagali u fondove su u popriličnom gubitku. U HDZ-u govore da HDZ zna tko će dobiti izbore. Ako znaju, onda im je ovo idealna prilika za dokup jer će nakon izbora i pobjede cijena dionica otići značajno gore.
Pa gdje su ti ljudi koji vjeruju u pobjedu HDZ-a? Zašto sad ne nadokupljuju?

Mozda SDP prodaje! [smiley2] A mozda HDZ nece dici trziste prije nego dobije izbore. Netko proda dionice prije izbora jer je sve naraslo pa glasa za SDP nakon toga. Nije niti Ivo vesla sisao. Sada su svi sa dionicama s njim na istom brodu. On dobije izbore trziste ide gore. On izgubi izbore a ekipa lovu. [smiley2]

skype - ivek1234

ivek nije te bilo cijeli dan na “bojisnici”, al ovaj zadnji post je simpatican.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Gledam i danas top 10 na svim dionicama, i koliko vidim jako malo ima prodaje od velikih igrača.
Oni koji su počeli prodavati još prije koji mjesec ili više na ponekim dionicama su nastavili, ali na većini dionica nema rasprodaje velikih igrača.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Gledam i danas top 10 na svim dionicama, i koliko vidim jako malo ima prodaje od velikih igrača. Oni koji su počeli prodavati još prije koji mjesec ili više na ponekim dionicama su nastavili, ali na većini dionica nema rasprodaje velikih igrača.

A kome bi prodali? Kad bioni počeli prodavat ode crobex na 3000
[smiley9]


Ja osobno mislim da će SDP dobiti izbore ako tržište kapitala ne ode gore idući tjedan. HDZ se hvalio kako je dignuo na noge tržište kapitala, a svi novopečeni investitori su na koljenima. Čak i oni oprezniji koji su ulagali u fondove su u popriličnom gubitku. U HDZ-u govore da HDZ zna tko će dobiti izbore. Ako znaju, onda im je ovo idealna prilika za dokup jer će nakon izbora i pobjede cijena dionica otići značajno gore. Pa gdje su ti ljudi koji vjeruju u pobjedu HDZ-a? Zašto sad ne nadokupljuju?

Sorry ali jako naivno razmisljanje. Kakve veze ima ZSE sa HDZ-om i rezultatima izbora. Pobjednika ce odrediti neke druge teme, a ne trziste kapitala. Jebe se penzicima, radnicima, studentima, nezaposlenima…za stanje DDJH, ZABE, PTKM itd. Oni su na svome HT-u i tako zaradili, a za ovo drugo nemaju pojma ni da se trzi na burzi. Pobjedit ce onaj tko je bolje, vise i uvjerljivije obecavao, a to je bez ikakve sumnje HDZ. Ne trebate panicariti glede poreza na kapitalnu dobit jer ce pobjeda HDZ-a biti uvjerljiva. [smiley2][smiley2] SDP je izgubio onog trenutka kad je za kandidata za premijera nominirao Ljubu, poslije se nista nije moglo popraviti. A i Milanovic se pokazao kao jedan obican demagog koji puno prica, a nista ne kaze. Sukobio se sa Crkvom, braniteljima, dijasporom, a kao slag na kraju i sa Banderasom [smiley2][smiley2][smiley2] Bravo Zoki samo naprijed, boljeg nismo mogli pozeljeti


Gledam i danas top 10 na svim dionicama, i koliko vidim jako malo ima prodaje od velikih igrača.
Oni koji su počeli prodavati još prije koji mjesec ili više na ponekim dionicama su nastavili, ali na većini dionica nema rasprodaje velikih igrača.

Obzirom na likvidnost trzista, vremenski rok i raspon potraznje mislim da veliki igraci niti ne mogu van. Upucali bi sami sebe u nogu (srusili trziste do bola). Regija je takodjer u banani kao sto se da vidjeti ( spominje se intervencija NATO-a u Srbiji u Makedoniji su se poceli kefati pomalo a u RS svi znamo da je “jogurt revolucija” u tijeku) a niti svijet trenutno ne stoji bolje. Jos je kod nas najbolje iako nije bajno. Jedino se Hyppo iskrcava na vecini pozicija. Bumo vidjeli. Vrijeme ce pokazati.

skype - ivek1234


Gledam i danas top 10 na svim dionicama, i koliko vidim jako malo ima prodaje od velikih igrača. Oni koji su počeli prodavati još prije koji mjesec ili više na ponekim dionicama su nastavili, ali na većini dionica nema rasprodaje velikih igrača.

jasno da nema, niti Varteks nisu prodavali veliki ovih dana. Veliki mogu malo prodati da navuku male da prodaju više za njima. CROBEX mora doći do 10 000 i to će veliki rasporediti na iduće dvije, tri godine.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


ivek123: ” Mozda SDP prodaje! [smiley2] A mozda HDZ nece dici trziste prije nego dobije izbore. Netko proda dionice prije izbora jer je sve naraslo pa glasa za SDP nakon toga. Nije niti Ivo vesla sisao. Sada su svi sa dionicama s njim na istom brodu. On dobije izbore trziste ide gore. On izgubi izbore a ekipa lovu. [smiley2] ” i da SDP dobije izbore to će samo ići fondovima na ruku. crobex kresne jedno 5 max 10% do kraja godine i onda sve opet 50-100% gore u roku pola godine. nikome, a pogotovo fondovima nije u interesu pad burze. a pogotovo ne SDPu koji ako padne automatski gubi na sljedećim izborima jer naš narod reagira ne kad vidi da je štednjak upaljen nego kad stavi ruku na njega. a porez je, što se “dugoročnih” igrača na burzi tiče, svjetlosnim postocima daleko…

Slazem se skroz sa kolegom Savage-om; osim mozda sto bih predvidio 30-50% rasta u godinu dana nakon pada (dodatnog) od cca 10%. Medjutim; to su sve samo predvidjanja i razmisljanja; a sto ce stvarno biti, pokazati ce vrijeme.
Inace Crobex se jos dobro drzi prema ostalim dionicama.
Eto, ja i dalje cucim i cekam razvoj situacije (rekao bi jedan moj prijatelj; cekam trenutak da zavucem ruke u teglu sa dzemom 🙂 ).[smiley7][smiley7][smiley7]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

New Report

Close