Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


od 5 do maksimalno 20 dionica, – po Buffettu. K tomu, on preporuča kad se prepozna zbilja odlična prilika da se “treba kladiti i na velike svote”, tj. i do 40-50% portfelja.

– pusti toga Buffetta na miru, ipak je on ulagačka legenda iz prošlog stoljeća.
– najveća ulaganja su mu na tekstilcima.
– sada su ipak neka druga vremena, a i naš medo je puno jači od 1US$.
Pozdrav !

ma naše cijelo tržište je zakon za sebe, tako da nema pameti…..
naravno osim insajderske

dajmo da rastu...


Svo misle da će crobex padat , a onda rasti, tako da će vjerojatno rasti, a zatim padat [smiley6]

– ma 100% si u pravu, i ja mislim kako će biti takav scenarij za idućih 100 godina.
– samo uvijek postoji i neki rizik, np. ako u tom periodu dođe na vlast nekakva KP-H, i sve nacionalizira, tada nema više ni dionica ni crobexa.
Pozdrav !

tony:

od 5 do maksimalno 20 dionica, – po Buffettu. K tomu, on preporuča kad se prepozna zbilja odlična prilika da se “treba kladiti i na velike svote”, tj. i do 40-50% portfelja.

– pusti toga Buffetta na miru, ipak je on ulagačka legenda iz prošlog stoljeća.
– najveća ulaganja su mu na tekstilcima.
– sada su ipak neka druga vremena, a i naš medo je puno jači od 1US$.
Pozdrav !

to su bila prilično mala ulaganja, i jedna od rijetkih pogrešaka… Ostatak govori sam za sebe… I vrijednost portfelja od preko 60 milijardi dolara… Ali što je on za našu Ivanu7[smiley2]


evo i zadnji savjet za danas, samo za ivanu7: pronadjite nekog Arapa da vam (pro)da punomoc za sljedeci IPO

– ne trebaš tržiti Arape.
– onaj tko nema pojma kao ja najbolje je kupovati svaki IPO kod nas.
– bar zasad je bilo OK.

– ovi kradu ali i investitorima dadu.
– baš se rimuje, ZNA SE za koga treba glasati, biti će IPO-a, za nas, a biće i za njih, i svi zadovoljni.
– najgori su oni koji će svima davati, a nas oporezivati.
– evo krenula i ja u izbornu kampanju.
Pozdrav !


zmrklic: ” Svo misle da će crobex padat , a onda rasti, tako da će vjerojatno rasti, a zatim padat [smiley6] ” – ma 100% si u pravu, i ja mislim kako će biti takav scenarij za idućih 100 godina. – samo uvijek postoji i neki rizik, np. ako u tom periodu dođe na vlast nekakva KP-H, i sve nacionalizira, tada nema više ni dionica ni crobexa. Pozdrav !

Mislim da je KP-H napravila previše pogrešaka, tako da je ishod izbora skoro pa očit. I ponašanje tržišta govori da je tako. Očekujem bull trap nakon završetka izbora. Ali ja sam često u krivu. Prosječan sam investitor, ali u trošenju novaca sam jako dobar. [smiley1]


… Očekujem bull trap nakon završetka izbora…

U kontekstu navedenog možda ste mislili na bear trap?


da ne bude sve na blabla, evo sto bih ja da imam cash (a nemam): PLAG na 4.500,02kn

Ja mislim da bi trebalo uzeto pocetkom godine jedan koktel turista koji su imali dobar 3q ( PLAG, ISTT, MAIS ), jer mi uzimamo samo mrvice od novaca koji nam može donijeti turizam ukolko mu pristupimo profesionalno, naucimo nešto od onih koji znaju kako uzimati novce ( turska, španjolska), kad se samo sjetim koliko sam trošio u njihovim ljetovalištima …. jednostavno novac sam ide iz džepa. Ovo je bila godina brodara i građevinara, 2008 zašto ne bi bila godina turista. U kojem sektoru možemo ostvariti takav rast, pogotovo ako naučimo što je tourist resort, a ne da svako selo vodi svoju politiku.

Ba the way, svi brodari u americi + 15%, zanima me kako će se sutra to odraziti na naše brodare.

– gledaj na samu investiciju u jednom dužem periodu.
– Vi na to gledate ne u danu nego u satu.
– pa Arap je napisao svoje mišljenje i ima pravo na to, a s Vašim i Vama sličnim pisanjem na ovoj temi imalo ozbiljniji investitori izgube volju za pisanjem na ovoj temi.

– i na kraju naučite već jednom što je to disperzija rizika i s koliko dionica je sada trenutno u Americi optimalno raditi u jednom portfelju, gledajući na disperziju rizika i prihod portfelja.
Pozdrav !

Molio bih Vas kolegica ako možete malo šire napisati nešto o Vašoj zadnjoj rečenici. Hvala unaprijed.

ZNANAC VRATI SE !

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Doberman:

Hmmmmm…. bas me interesira sto se to dogodi nakon Vaseg tipa da bi se igrali na razinama 4500,02 ???
[smiley6]

– gledaj na samu investiciju u jednom dužem periodu.
– Vi na to gledate ne u danu nego u satu.
– pa Arap je napisao svoje mišljenje i ima pravo na to, a s Vašim i Vama sličnim pisanjem na ovoj temi imalo ozbiljniji investitori izgube volju za pisanjem na ovoj temi.

– i na kraju naučite već jednom što je to disperzija rizika i s koliko dionica je sada trenutno u Americi optimalno raditi u jednom portfelju, gledajući na disperziju rizika i prihod portfelja.
Pozdrav !

ispricavam se ukoliko sam svojim bezazlenim pitanjem ikoga povrijedio al gospodjo jedino sto mogu sa sigurnoscu utvrdit da ste u Vasem odgovor meni unjeli previse emocija koje smatram da ne zasluzujem…pogotovo sto Vi nigdje nista niste argumentirali nego samo osorno odreagirali … gledaj na duze vrijeme… gledate u satu…s Vašim i Vama sličnim pisanjem…i na kraju naučite već jednom…

necije misljenje ( u ovom slucaju Arapovo ) nisam nicime negirao niti vrijedjao vec jednostavno postavio upit, interesiralo me zasto, zasto je stvorio takovu procjenu, zasto se to dogodilo…zasto, zar je to problem ili ste Vi postovana damo zaposleni u cenzuri pa se takova pitanja ne smiju postavljat?

jer promatravsi tu dionicu kroz vrijeme kao sto me i Vi sami savjetujete, recimo godinu dana od njezinih najvisih vrijednosti oko 5600 danas ona vrti negdje oko 4500 sto postotno iznosi odokativnom metodom 20% pad a s obzirom na njezinu nezanemarljivu vrijednost x neka “bolja” kolicina to bi moglo bit jako velika cifra, zar ne???

dao sam si i malo vise truda pa sam otisao i jos malo “dugorocnije” i koliko god sam promatrao vidio sam da ta dionica se unazad par mjeseci nalazila na svojim povjesnim najvisim vrijednostima i da se ovog trena nalazi u silaznoj putanji… i jedino sto sam zakljucio da ta vrijednosnica moze kvalitetnim igracima (day-traderima )ostvariiti dobre rezultate a isto tako i nosi velike rizike… i za to me interesiralo zasto???

zar je grijeh postaviti pitanje?

i btw… uz ispriku da se ne osjetite povrijedjeni, ovdje ne vidim nikakvu poveznicu s Vasim predavanjem o teoriji disperzije pogotovo ne na bilo kojoj stranoj Burzi ili kako se Vi pozivate na Ameriku… ako niste primjetili poprilicno toga u nas Hrvata bude izvitopereno, pa tako i pravila igranja na ZSE, nasoj Burzi… a da li cemo jednog dana biti odrasli i veliki kao oni sto to vec rade stotinama godina, vjerojatno hocemo, al isto tako jos veca vjerojatnost je da ce to bit kada ni Vi ni ja vise necemo bit aktivni sudionici istoga…

no hard feelings…

Uz sve duzno postovanje moderatoru, al ljubazno ga molim da razmotri i druge opcije moderiranja jer na zalost ovo je stvarno unistavanje nekih prekrasnih dostignuca moderne tehnologije... nije istina da se moderiranje ne moze obavljat i na puno kvalitetniji nacin. No hard feelings...


Adris je definitivno ok cijena za ulaz…

ADRS-P-A Ako nekome moze to sluziti kao smjernica; prva trojka u Top10 je kupovala a Hypo se istovarao prosli tjedan.
Evo jos par slicnih primjera ako koga zanima: ATLS-R je kupovan od Atlasa i gsn Radica Antuna (nalazi se skupa sa uzim clanovima obitelji u Top10 cak 8 firma na burzi); BLSC kupuju 4 i 5-ti sa liste (banke skrbnicki); Prospectus JIE ulazi jace u ELKL-R-A; Auctor su se pojacali debelo 5.11. sa 2 mil.k. u ELTR-R-A na prvoj poziciji; ERNT drugi i treci nadokupljuju; HT cetvrti preslaze, a ostali do 10-og se podebljavaju; INA mirovinci se podebljavaju; INGRu kupuju isto mirovinci; ISTT nadupljuju RBA mirovinski; KOEI kupuju 4, 6 i 7, LKPC prodavaju 3, 8 i 10, LKRI prodavaju 8 i 9, MAIS kupvao br.3, MGMA kupuju RBA mirovinci, MLNR prodaje 3 a kupuje Prospectus JIE; PRFC kupuju 7 i 9, PTKM prodaje HYpo a kupuju 6 i 10, SNBA dokopljuju dvoje iz Top10, TISK 2 iskrcaja u Top10, Zvijezdu su kupovali 8, 9 i 10 (Zubak Pavo [smiley7]), a HFP je ‘otpustio’ vrlo znacajan broj dionica dvije hotelske kuce: Podgora i Korcula.
[smiley9][smiley9][smiley9]
btw nista od ovoga ne znaci da ce isti scenarij biti i slijedecih dana, ali ovo su bila kretanja prethodnih 10-tak dana

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

New Report

Close