Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a bome sad kad vidim DKVS, i tamo bih se bacio u liparenje na kupnji, jer ova mi se cijena cini kao poklon…

inace, nemam nijednu od navedenih dionica

“Please, God, Just One More Bubble.”

Da li je u igri ponovo promjena trenda za brodare, treba gledati ameriku veceras. U svakom slučaju trenutno kupnja uzvrača udarac.

arap je stari dobri forumas, i dobar ulagac[smiley7]
nikad ne napada bez razloga nikoga na forumu, a uz to savjeti su mu dobri i obrazlozeni na skroman nacin, pa kad se netko odluci poslusat ga, nek sam malo bolje prouci neke stvari[smiley8]

u svakom slucaju od svojih pocetaka sam uvijek s pola portfelja u istim dionicama s njim…iako nikad ne ulazem na osnovu foruma…[smiley1][smiley2]

pozdrav kolegi[smiley2]

Moderatora treba zabranit!!!

Opa Collina napisao sam koja mislim da je to dionica, i moderirali me. Dakle ne smije se to pisat, dok moderator ne kupi jeftino [smiley6]


arap je stari dobri forumas, i dobar ulagac[smiley7] nikad ne napada bez razloga nikoga na forumu, a uz to savjeti su mu dobri i obrazlozeni na skroman nacin, pa kad se netko odluci poslusat ga, nek sam malo bolje prouci neke stvari[smiley8] u svakom slucaju od svojih pocetaka sam uvijek s pola portfelja u istim dionicama s njim…iako nikad ne ulazem na osnovu foruma…[smiley1][smiley2] pozdrav kolegi[smiley2]

bosanci su u dobrim odnosima sa arapima, to se dobro zna[smiley2]… i btw. premda nije ovo ni mjesto ni tema, ali bosanski ambasasdor je nama arapima bolji domacin od hrvatskog[smiley1]
i da ipak budemo u skladu s temom, jos jedan savjet… NEMOJTE biti u istim dionicama kao i ja, ako zelite zaraditi na burzi[smiley2][smiley2]

“Please, God, Just One More Bubble.”

[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Moderatora treba zabranit!!!

evo i zadnji savjet za danas, samo za ivanu7: pronadjite nekog Arapa da vam (pro)da punomoc za sljedeci IPO

Emirates was considering an IPO within the next two or three years, said Shaikh Ahmad Bin Saeed Al Maktoum, chairman of the airline.

Emirates to sell up to 30% stock in IPO Agencies
Published: November 13, 2007, 16:19

Dubai: Dubai’s Emirates intends to sell as much as 30 per cent of its shares to the public, to help finance aircraft purchases, the state-owned carrier’s chairman said on Tuesday.
“We have not begun any steps so far, but the intention is there,” Emirates Chairman Shaikh Ahmad Bin Saeed Al Maktoum told Al Arabiya television.
“We are talking about 20-30 per cent,” he said, without indicating when the shares would be sold.
Emirates airline president Tim Clark said last month that any initial public offering by the airline should value the company at up to $30 billion.
Emirates spokesman Mike Simon said Shaikh Ahmad had said in the past that the airline was considering an IPO within the next two or three years.
“The timing of such an IPO, if there was to be one would be a decision for the government of Dubai,” Simon said.
Shaikh Ahmad said an IPO would help Emirates finance the fleet expansion and boost Dubai’s capital markets.
“We always back this step (listing). It would be positive for the market…because Emirates airline is one of the region’s big companies,” he said.
Shaikh Ahmad said Emirates could also issue bonds to help finance its purchases.

“Please, God, Just One More Bubble.”


a bome sad kad vidim DKVS, i tamo bih se bacio u liparenje na kupnji, jer ova mi se cijena cini kao poklon… inace, nemam nijednu od navedenih dionica

a da imam para ne bi se lipario na HT-u i na FRNK…uzeo bi sa aska…[smiley2]
lipario bi također na DKVS i BLSC (izašlo izvješće- bacite malo oko)….

pozdrav

Svo misle da će crobex padat do izbora, a onda rasti, tako da će vjerojatno do izbora rasti, a zatim padat [smiley6]


da ne bude sve na blabla, evo sto bih ja da imam cash (a nemam):

PLAG na 4.500,02kn

…..

PLAG-R-A Vrijeme: 15:46:44
Kupnja Prodaja
Ukupno ponuda 5 Ukupno ponuda 24
Ukupno dionica 596 Ukupno dionica 481

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

4400,00 219 4650,00 52
4300,00 75 4660,00 40
4066,00 2 4800,00 6
4000,01 100 4899,99 4
4000,00 200 4900,00 57

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
4400,00 1 15:30:06
4440,00 4 15:30:06

4500,01 8 15:11:09
4500,01 14 13:12:36
4500,01 1 12:49:17
4500,01 3 12:12:53

Hmmmmm…. bas me interesira sto se to dogodi nakon Vaseg tipa da bi se igrali na razinama 4500,02 ???
[smiley6]

Uz sve duzno postovanje moderatoru, al ljubazno ga molim da razmotri i druge opcije moderiranja jer na zalost ovo je stvarno unistavanje nekih prekrasnih dostignuca moderne tehnologije... nije istina da se moderiranje ne moze obavljat i na puno kvalitetniji nacin. No hard feelings...


Hmmmmm…. bas me interesira sto se to dogodi nakon Vaseg tipa da bi se igrali na razinama 4500,02 ???
[smiley6]

– gledaj na samu investiciju u jednom dužem periodu.
– Vi na to gledate ne u danu nego u satu.
– pa Arap je napisao svoje mišljenje i ima pravo na to, a s Vašim i Vama sličnim pisanjem na ovoj temi imalo ozbiljniji investitori izgube volju za pisanjem na ovoj temi.

– i na kraju naučite već jednom što je to disperzija rizika i s koliko dionica je sada trenutno u Americi optimalno raditi u jednom portfelju, gledajući na disperziju rizika i prihod portfelja.
Pozdrav !

– i na kraju naučite već jednom što je to disperzija rizika i s koliko dionica je sada trenutno u Americi optimalno raditi u jednom portfelju, gledajući na disperziju rizika i prihod portfelja.
Pozdrav !

od 5 do maksimalno 20 dionica, – po Buffettu. K tomu, on preporuča kad se prepozna zbilja odlična prilika da se “treba kladiti i na velike svote”, tj. i do 40-50% portfelja.

New Report

Close