Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Obavijest.
– na ovome forumu sam otkrila i neke druge teme.
– Poslovni forum – Razno – Ležerno – Sportska kladionica.
– tamo sam napisala tri posta pa tko želi znati više o klađenju, zašto se ne zabaviti i zaraditi više.

– vidim kako i bez mene ovaj vikend ova tema ide bez problema.
– a za gospodina Matrix90, jako dobro Vam ide, ne obazirite se na ove kritičare, jer na svakoj dionici ima onih kojima je to dobra investicija, a drugima loša.
– na kraju će vrijeme pokazati tko je u pravu.
– a svak najbolje zna za sebe koliko je zbilja i zaradio na burzi.
Pozdrav !

Sreo sam u subotu na tulumu jednog poznanika, izuzetno uspješan investitor, bavi se time od početka burze, zaradio milione … malo smo popričali, on samo vrti glavom da mu je sve skupo. Gdje ulagat – preporučio je u nove fondove s još ne prevelikim kapitalom. Dakle priča isto što i Ivana.


Sreo sam u subotu na tulumu jednog poznanika, izuzetno uspješan investitor, bavi se time od početka burze, zaradio milione … malo smo popričali, on samo vrti glavom da mu je sve skupo. Gdje ulagat – preporučio je u nove fondove s još ne prevelikim kapitalom. Dakle priča isto što i Ivana.

– ulažite u ono što nije skupo, a likvidno je, investicijski fondovi toga imaju u većim količinama, poželjno je da dijele dividendu, i sama firma ostvaruje svake godine veći rast i veću dobit, nažalost sami morate pronaći te dionice, ali bar to je laki zadatak.

– iznenaditi ćete se kako na našem tržištu još ima dionica koje nisu ostvarile rast, jako dobro posluju, jeftine su, i naravno dijele dividendu, s njima se slabo trguje i jako je teško doći do većih količina tih dionica, a koje su to dionice, opet Vam neću reći, ni na p.p. ako pitate, moram priznati sada ih je ipak malo teže pronaći.

Pozdrav i uživajte u ovoj trgovini korak naprijed, dva nazad sve dok ne prođu ovi dosadni izbori.

Adris je definitivno ok cijena za ulaz…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Zanima me vaše mišljenje o ini. Sad je malo pala, a očekuje je se da će još past kad se dobiju još ove dvije dionice. Jel se isplati ina kupovat po vama? Na kolko procjenjujete da bi mogla past?

..........................................................................................


– iznenaditi ćete se kako na našem tržištu još ima dionica koje nisu ostvarile rast, jako dobro posluju, jeftine su, i naravno dijele dividendu, s njima se slabo trguje i jako je teško doći do većih količina tih dionica, a koje su to dionice, opet Vam neću reći, ni na p.p. ako pitate, moram priznati sada ih je ipak malo teže pronaći.

znam na koju dionicu misliš, a vrebaš je i po niskim cijenama si sigurno drugi-treći nalog nakupnji
[smiley2]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


zmrklic: ” Sreo sam u subotu na tulumu jednog poznanika, izuzetno uspješan investitor, bavi se time od početka burze, zaradio milione … malo smo popričali, on samo vrti glavom da mu je sve skupo. Gdje ulagat – preporučio je u nove fondove s još ne prevelikim kapitalom. Dakle priča isto što i Ivana. ” – ulažite u ono što nije skupo, a likvidno je, investicijski fondovi toga imaju u većim količinama, poželjno je da dijele dividendu, i sama firma ostvaruje svake godine veći rast i veću dobit, nažalost sami morate pronaći te dionice, ali bar to je laki zadatak. – iznenaditi ćete se kako na našem tržištu još ima dionica koje nisu ostvarile rast, jako dobro posluju, jeftine su, i naravno dijele dividendu, s njima se slabo trguje i jako je teško doći do većih količina tih dionica, a koje su to dionice, opet Vam neću reći, ni na p.p. ako pitate, moram priznati sada ih je ipak malo teže pronaći. Pozdrav i uživajte u ovoj trgovini korak naprijed, dva nazad sve dok ne prođu ovi dosadni izbori.

dakle, sve u svemu savjetujes da ulazemo novce u dionice kvalitetnih firmi na kojima cemo vjerovatno puno zaraditi?

hvala na dobrom savjetu i “Znanac best buy komentaru”[smiley16]

“Please, God, Just One More Bubble.”


Zanima me vaše mišljenje o ini. Sad je malo pala, a očekuje je se da će još past kad se dobiju još ove dvije dionice. Jel se isplati ina kupovat po vama? Na kolko procjenjujete da bi mogla past?

Moje mišljenje je da nije narasla zbog očekivanja isteka roka od godinu dana, i mogućeg iskrcavanja kad se dobiju nagradne dionice. Ne znači da će još pasti, iako je i to vjerojatno.
Ionako se trguje sve manjim količinama. Svi bi kupili, ali još čekaju da vide što će biti.
Zato mislim da će tu i ostati još barem mjesec dana.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


potrabbb: ” Zanima me vaše mišljenje o ini. Sad je malo pala, a očekuje je se da će još past kad se dobiju još ove dvije dionice. Jel se isplati ina kupovat po vama? Na kolko procjenjujete da bi mogla past? ” Moje mišljenje je da nije narasla zbog očekivanja isteka roka od godinu dana, i mogućeg iskrcavanja kad se dobiju nagradne dionice. Ne znači da će još pasti, iako je i to vjerojatno. Ionako se trguje sve manjim količinama. Svi bi kupili, ali još čekaju da vide što će biti. Zato mislim da će tu i ostati još barem mjesec dana.

moje misljenje je da INA ne vrijedi ovih novaca, ako ne vjerujete uzmite FI i digitron u ruke[smiley1]
ono sto ju drzi iznad vode je mogucnost preuzimanja.od Mola ocito nista, mozda se pojavi neki drugi princ
[smiley2]
svi koji dobiju dionice po diskontu bi prodali,ali cekaju sto ce biti, a radnici samo cekaju da ih se pusti s lanca..fondovi su branili na 2800, pa na 2600, pa sad brane na 2500, sta ce biti poslije, vidjet cemo, ostaje da se nadamo najboljem[smiley16]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

potrabbb:

Zanima me vaše mišljenje o ini. Sad je malo pala, a očekuje je se da će još past kad se dobiju još ove dvije dionice. Jel se isplati ina kupovat po vama? Na kolko procjenjujete da bi mogla past?

Moje mišljenje je da nije narasla zbog očekivanja isteka roka od godinu dana, i mogućeg iskrcavanja kad se dobiju nagradne dionice. Ne znači da će još pasti, iako je i to vjerojatno.
Ionako se trguje sve manjim količinama. Svi bi kupili, ali još čekaju da vide što će biti.
Zato mislim da će tu i ostati još barem mjesec dana.

Možda će mirovinci podignuti cijenu tik pred izbore tako da narod ima bolji pogled [smiley1]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


dakle, sve u svemu savjetujes da ulazemo novce u dionice kvalitetnih firmi na kojima cemo vjerovatno puno zaraditi?
hvala na dobrom savjetu i “Znanac best buy komentaru”[smiley16]

– daj nemoj me krivo citirati.
– uvijek sam pisala kako se tu može malo zaraditi, ali je za nove investitore i one koji ne prate redovito burzu daleko najbolja investicija.
– tebe cijenim kao ulagača, bolji si od mene deset puta, za tebe je dobra dionica i Zdenka i Punto, jer znaš kada treba ući i izaći iz dionice, a odlično i nalaziš dobre dionice.
– i na kraju tebi sigurno nisu potrebni moji savjeti, ali poboljšaj ovu temu, daj svoje savjete, meni je ipak draže čitati dobre stvari nego pisati.
Pozdrav !

da ne bude sve na blabla, evo sto bih ja da imam cash (a nemam):

PLAG na 4.500,02kn

kada izaci iz dionice ja u vecini slucajeva odlucim krivo, puno sam zarade tako propustio… u vecini slucajeva bi izasao prerano, tek kad bi dionica odradila manji dio rasta… tako da cu ubuduce biti slobodan tebe traziti savjet za prodaju… za kupnju ne, jer sam nazalost do grla u dionicama, to je neki oblik ovisnosti, tak da vise nis ne kupujem do daljnjega[smiley2]

“Please, God, Just One More Bubble.”

New Report

Close