Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja sam gledao atlantic i nisam ga kupio. Zasto? Rast koji su oni imali bio je dobrim dijelom kao posljedica preuzimanja. Planirane investicije od IPO su u onome sto atrgr do sada nije radio (IZVAN DISTRIBUCIJE ili CEDEVITE) Prezumanje tmultipowera se za sada pokazalo skupo., za ostale akvizicije ce se tek vidjeti, a za takve stvari mr. T je upravo trazio cash Npr Magma je isla na prosirenje onoga sto vec radi, dok kod atgr Uprava ocito vidi da nema prostora za rast u distribuciji ( i moje misljenje) kad najavljuje sirenje u druge poslove. Koliko znam nisu uspjeli sa sirenjem u regiju. Dugorocno je upitno postojanje distribucije (citao sam neke studije o tome-ne moraju biti tocne). Dionica mi je bila preskupa i veliki spread izmedju min i max mi je bio jos jedan razlog za ne uci u dionicu. Osobno ne mislim da je mr. T neki extra menadzer. Vikali su i za Covica de je fenomenalan, pa je vrijeme pokazalo drugacije (hm, a da nije bilo Covica, ne bi bilo ni ATGR u danasnjem obliku…).Nema nista osobno s Mr. T ali svi vicu kako je super menadzer, a ja jos nisam vidio da je nesto fenomenalno napravio. Naravno ne kazem da je los, jer ipak atgr izgleda kao firma koja ima glavu i rep]… Sto se tice ulaganja u ostale dionice i ja mislim da ih ima povoljnih, naravno pitanje je dva efekta po mom misljenju: ulazak mirovinaca u JDD utjecaj izbora i izbornih rezultata

1.) Imajte na umu da iako je skupo, vrlo profitabilno na SEV tržištu, te je međunarodno priznati proizvod, kojeg koriste sportaši, te ostali ‘rekreativci’

2.) Uprava nije to kazala, a da se namjeravaju širiti u druge poslove isitna je.
Trenutno pregovaraju s jednom prehrambenom kompanijom o mogućoj realizaciji kupnje.

3.) Dionica nikako nije preskupa.

4.) Emil je prije svega kvalitetan i odgovoran manager,a također ima i ostale ljudske kvalitete, kao što su: požrtvovnost i rad.
Pitanje je što Vama znači extra-manager, jer izgraditi kompaniju kao što je ATGR, nije jednostavno, dapače vrlo teško, a pritom okupiti kvalitetne i mlade ljude, mislim da govori dovoljno.

Kada već tako kolega kazujete, onda Vi probajte ući u ‘ taj svijet’ i stvoriti multinacionalnu komapniju.

To je samo moj prijedlog, ništa više.

Hvala


Ja sam gledao atlantic i nisam ga kupio. Zasto? Rast koji su oni imali bio je dobrim dijelom kao posljedica preuzimanja. Planirane investicije od IPO su u onome sto atrgr do sada nije radio (IZVAN DISTRIBUCIJE ili CEDEVITE) Prezumanje tmultipowera se za sada pokazalo skupo., za ostale akvizicije ce se tek vidjeti, a za takve stvari mr. T je upravo trazio cash Npr Magma je isla na prosirenje onoga sto vec radi, dok kod atgr Uprava ocito vidi da nema prostora za rast u distribuciji ( i moje misljenje) kad najavljuje sirenje u druge poslove. Koliko znam nisu uspjeli sa sirenjem u regiju. Dugorocno je upitno postojanje distribucije (citao sam neke studije o tome-ne moraju biti tocne). Dionica mi je bila preskupa i veliki spread izmedju min i max mi je bio jos jedan razlog za ne uci u dionicu. Osobno ne mislim da je mr. T neki extra menadzer. Vikali su i za Covica de je fenomenalan, pa je vrijeme pokazalo drugacije (hm, a da nije bilo Covica, ne bi bilo ni ATGR u danasnjem obliku…).Nemam nista osobno s Mr. T ali svi vicu kako je super menadzer, a ja jos nisam vidio da je nesto fenomenalno napravio. Naravno ne kazem da je los, jer ipak atgr izgleda kao firma koja ima glavu i rep… Sto se tice ulaganja u ostale dionice i ja mislim da ih ima povoljnih, naravno pitanje je dva efekta po mom misljenju: ulazak mirovinaca u JDD utjecaj izbora i izbornih rezultata koji ce dominantno utjecati do kraja godine

Vipy, potpuno se slažem sa svim gorenavedenim u pogledu istog. pozdrav.
P.S.
na janjetinu još možemo

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Matrix ti si druker i koliko sam shvatio po tvojim post-evima ne znas kako odrediti koja je dionica skupa koja nije. A SIGURNO NE MOZES RECI STO JE MENI SKUPO A STO NIJE. Ja sam napisao da je meni ATGR skupa, dok je sasvim opravdano da je nekom drugom jeftino. Ovo ostalo samo dokazauje da ne trpis tudja misljenja, jer se tvoje ulaganje sastoji od drukanja. Nisam jos kod tebe uspio vidjeti i jednu brojku zasto je ATGR povoljna kupnja
Ja sam poboldao da je ATGR firma koja ima glavu i rep a zato treba menadzement.

Febo, thx na pozivu, no onda bi se morao otkriti…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ima li tko novaca za kupovat ovu dionicu kad izađe na burzu.
Ja nemam. A i da imam prvo bi pričekao jedno 3 mjeseca da vidim kako “diše” i tek onda razmislio isplati li se ili ne.
Na IPO-u nisam sudjelovao jer sam računao da će ispasti manje nego kod Veterine što se pokazalo točnim.
Osim toga mislim da su je uvalili po najvećoj cijeni. Pitanje je hoće li na burzi biti veća od te kad se počne trgovati odnosno kako će je tržište vrednovati.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


zmrklic: ” Mozda jedan mix: Jamnica, Ledo, ZVZD, na ljeto tjedan dana u Bodrum, i na Gumbetu na plaži kupovat iz Ledo škrinje 🙂 Belje mi baš me izgleda potencijalni izvoznik u Tursku [smiley1] ” Belje i Ledo bi se moglo u % najviše trgnut. Pa nije da turci namaju ništa i da nikad nisu probali sladoled [smiley2], ali kad im se to servira na svakom koraku naravno da će kupovat kvalitetno 😉

Evo malo za čitanje: http://www.vecernji.hr/home/manager/2951208/index.do
Imam LEDO, ostale nemam. Bio sam u Turskoj, znam da imaju sladoled, iako sam se više bavio kebabom
[smiley1]

Ima jedna firma koja je imala dobar 3q : Autohrvatska ( AUHR-R-A), zna li netko više o njima?


Ima li tko novaca za kupovat ovu dionicu kad izađe na burzu. Ja nemam. A i da imam prvo bi pričekao jedno 3 mjeseca da vidim kako “diše” i tek onda razmislio isplati li se ili ne. Na IPO-u nisam sudjelovao jer sam računao da će ispasti manje nego kod Veterine što se pokazalo točnim. Osim toga mislim da su je uvalili po najvećoj cijeni. Pitanje je hoće li na burzi biti veća od te kad se počne trgovati odnosno kako će je tržište vrednovati.

i mene to zanima, moja prognoza je tek 10-15 % rasta u kratkom roku. ako u roku duljem od godine dana ATGR sklopi nove ugovore te realiziraju planove o daljnjem proširenju moguće da će i dionica rasti (iako su u njenu sadašnju cijenu već ukalkulirani ti budući poslovi). Anway, svi koji su uložili u IPO ATGR manje od 100.000 kn te upisali 16% dionica od tog iznosa, ne vjerujem da će profitirati.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Budimo realni, ispalo je da je onaj koji je prodavao dionice da bi kupovao ATRG pogodio, jer sad s povratom love uglavnomk može te iste dionice kupiti jeftinije [smiley8]


Collina: ” zmrklic: ” Mozda jedan mix: Jamnica, Ledo, ZVZD, na ljeto tjedan dana u Bodrum, i na Gumbetu na plaži kupovat iz Ledo škrinje 🙂 Belje mi baš me izgleda potencijalni izvoznik u Tursku [smiley1] ” Belje i Ledo bi se moglo u % najviše trgnut. Pa nije da turci namaju ništa i da nikad nisu probali sladoled [smiley2], ali kad im se to servira na svakom koraku naravno da će kupovat kvalitetno 😉 ” Evo malo za čitanje: http://www.vecernji.hr/home/manager/2951208/index.do Imam LEDO, ostale nemam. Bio sam u Turskoj, znam da imaju sladoled, iako sam se više bavio kebabom [smiley1] Ima jedna firma koja je imala dobar 3q : Autohrvatska ( AUHR-R-A), zna li netko više o njima?

svojevremeno kupovao AUHR na 3xxx, naravno sve rasprodao na 47xx. svejedno, AUHR ima jaku poziciju i cijena bi i mogla opet preko 5xxx. kakogod, ova dionica je za dugoročno držanje a nosi i odličnu dividendu.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

[


Budimo realni, ispalo je da je onaj koji je prodavao dionice da bi kupovao ATRG pogodio, jer sad s povratom love uglavnomk može te iste dionice kupiti jeftinije [smiley8]

pa tako je, ali to je sve hazard.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

plavi:

tip top: ” Nemam Varteks no puno sam razmišljao o njemu! Međutim postavlja s enekoliko pitanja: -dugovi -neproduktivnost -višak radnika -nesposobnost održati brend Levis -inertnost Imam osjećaj da je Pounje u ovom trenutku za njih Dior, Carden! Nedostižno s ovakvim sklopom!” Glupost je po meni uspoređivati Vaerteks i Pounje. Varteks je brend i opstat će sigurno. Podrška države, a ne zaboravimo bitnu stvar pogledajmo top 10 i koliko dionica imaju ljudi iz uprave i oko nje.

Kolege
Moj otac je godinama kupovao odijela i za to odlazio u Varaždin u Varteksov dućan.
Moje prve Levisice 501 nisu bile iz Trsta – ( nosio sam Wranglerice) već iz Varteksove krojačnice, pa osjećam neki sentiment ovdje.
Ali to na burzi nije relevantno za ulaganje
Samo kolega plavi kad vidim ovo tvoje angažiranje – ipak potkrepljeno analizama pa i znanjima , mislim
da bi mogao imati dobar nos na ovoj firmi .
Ući ču iz štosa i nadam se da ću ti moći čestitati kroz neko vrijeme.

I ja sam proučavao ovu dionicu, ali sam se onda zapitao zašto riskirati i ulagati u firmu koja je non stop u gubitku kada ima mnogo zdravijih firmi kod kojih ne moram brinuti hoće li isplatiti dugove, ostvariti dobit i hoće li uopće poslovati.


Matrix ti si druker i koliko sam shvatio po tvojim post-evima ne znas kako odrediti koja je dionica skupa koja nije. A SIGURNO NE MOZES RECI STO JE MENI SKUPO A STO NIJE. Ja sam napisao da je meni ATGR skupa, dok je sasvim opravdano da je nekom drugom jeftino. Ovo ostalo samo dokazauje da ne trpis tudja misljenja, jer se tvoje ulaganje sastoji od drukanja. Nisam jos kod tebe uspio vidjeti i jednu brojku zasto je ATGR povoljna kupnja [/b]Ja sam poboldao da je ATGR firma koja ima glavu i rep a zato treba menadzement. Febo, thx na pozivu, no onda bi se morao otkriti…

O kakvome drukanju kolega pričate?
Da bi ste, odnsono da bi se odredila cijena dionice, treba uzeti mnoštvo pokazatelja, od stanja tržišta u svijetu, pa do fundamentalne analize.
Imate na ATGR mnoštvo mojih postova koja ukazuju zašto je ulaganje u ATGR isplativo, te zašto bi je trebalo držati duži vremenski period.
Nije istina da ne trpim tuđa mišljenja, već je istina da ne trpim laži i ‘male ljude’; ali očito da ste me krivo razumjeli, stoga nema razloga za daljnje prepiranje na ovoj i oko ove teme.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, pa makar ono bilo latentno i imaginarno.

bakulaz:

Shvatimo to kao dividendu[smiley2][smiley2][smiley2]

– misliš li na povrat od 25kn.

– ili na onaj pravi povrat gdje sam dosta toga upisala, ali tamo je bila i super velika dividenda.
– upravo me sada najviše muči ta velika dividenda od Atlantic grupe.
– želja imam puno, ali sam neodlučna, pomozite sa savjetima.
Pozdrav !


Da Ivana..
Najsmješniji komentar novih dioničara tht-a…
Jedan novopečeni investitor je nakon povratka viška sredstava
izjavio isto..

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

New Report

Close