Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Atlantic grupa.
– ovom prilikom se moram zahvaliti gospodinu Tedeschi i Atlantic grupi.
– upisala sam dva puta po jednu dionicu, uplatila max. cijenu jedne dionice, sada dobila jednu dionicu plus nešto sitnog na račun.
– to je ipak socijalno pitanje, ali su ga položili.
Pozdrav !

Shvatimo to kao dividendu[smiley2][smiley2][smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Nemam Varteks no puno sam razmišljao o njemu! Međutim postavlja s enekoliko pitanja:
-dugovi
-neproduktivnost
-višak radnika
-nesposobnost održati brend Levis
-inertnost

– čitam ovu temu i vidim imamo različita mišljenja o Varteksu.
– u pravu su svi oni koji kažu kako Varteks u biti ne valja.
– ali u pravu su i svi oni koji hvale dionicu Varteksa.
– i jedna i druga strana ima svoje argumante, a istina je negdje u sredini.
– u Americi imate jednu tekstilnu firmu, dionice te firme su jedne od najboljih u svijetu, a tekstilac, samo i tu ima jedna caka, najviše su zaradili na tržištu dionica.
– možda jednog dana i Varteks bude prvi kod trgovanja nekretnina, ali on je kao i prije spomenuta Američka firma ipak tekstilac.
Pozdrav !


Shvatimo to kao dividendu[smiley2][smiley2][smiley2]

– misliš li na povrat od 25kn.

– ili na onaj pravi povrat gdje sam dosta toga upisala, ali tamo je bila i super velika dividenda.
– upravo me sada najviše muči ta velika dividenda od Atlantic grupe.
– želja imam puno, ali sam neodlučna, pomozite sa savjetima.
Pozdrav !

Mozda jedan mix: Jamnica, Ledo, ZVZD, na ljeto tjedan dana u Bodrum, i na Gumbetu na plaži kupovat iz Ledo škrinje 🙂 Belje mi baš me izgleda potencijalni izvoznik u Tursku [smiley1]


Nemam Varteks no puno sam razmišljao o njemu! Međutim postavlja s enekoliko pitanja: -dugovi -neproduktivnost -višak radnika -nesposobnost održati brend Levis -inertnost Imam osjećaj da je Pounje u ovom trenutku za njih Dior, Carden! Nedostižno s ovakvim sklopom!

Glupost je po meni uspoređivati Vaerteks i Pounje.
Varteks je brend i opstat će sigurno.
Podrška države, a ne zaboravimo bitnu stvar pogledajmo top 10 i koliko dionica imaju ljudi iz uprave i oko nje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


tip top: ” Nemam Varteks no puno sam razmišljao o njemu! Međutim postavlja s enekoliko pitanja: -dugovi -neproduktivnost -višak radnika -nesposobnost održati brend Levis -inertnost Imam osjećaj da je Pounje u ovom trenutku za njih Dior, Carden! Nedostižno s ovakvim sklopom!” Glupost je po meni uspoređivati Vaerteks i Pounje. Varteks je brend i opstat će sigurno. Podrška države, a ne zaboravimo bitnu stvar pogledajmo top 10 i koliko dionica imaju ljudi iz uprave i oko nje.

Kolege
Moj otac je godinama kupovao odijela i za to odlazio u Varaždin u Varteksov dućan.
Moje prve Levisice 501 nisu bile iz Trsta – ( nosio sam Wranglerice) već iz Varteksove krojačnice, pa osjećam neki sentiment ovdje.
Ali to na burzi nije relevantno za ulaganje
Samo kolega plavi kad vidim ovo tvoje angažiranje – ipak potkrepljeno analizama pa i znanjima , mislim
da bi mogao imati dobar nos na ovoj firmi .
Ući ču iz štosa i nadam se da ću ti moći čestitati kroz neko vrijeme.

Čudi me da se kolega blueman ne javlja.
On je još ljetos pisao procjene da je Varteks na ovim cijenama povoljan
i dugo ga je dokupljivao, čak je i Ingru prodavao da ga dokupi.
Baš me zanima njegov stav jer on jako dobro kuži procjenu vrijednosti poduzeća.


tip top: ” Nemam Varteks no puno sam razmišljao o njemu! Međutim postavlja s enekoliko pitanja: -dugovi -neproduktivnost -višak radnika -nesposobnost održati brend Levis -inertnost Imam osjećaj da je Pounje u ovom trenutku za njih Dior, Carden! Nedostižno s ovakvim sklopom!” Glupost je po meni uspoređivati Vaerteks i Pounje. Varteks je brend i opstat će sigurno. Podrška države, a ne zaboravimo bitnu stvar pogledajmo top 10 i koliko dionica imaju ljudi iz uprave i oko nje.

Taman koliko zarade dati će klubu…[smiley3]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Mozda jedan mix: Jamnica, Ledo, ZVZD, na ljeto tjedan dana u Bodrum, i na Gumbetu na plaži kupovat iz Ledo škrinje 🙂 Belje mi baš me izgleda potencijalni izvoznik u Tursku [smiley1]

Belje i Ledo bi se moglo u % najviše trgnut. Pa nije da turci namaju ništa i da nikad nisu probali sladoled [smiley2], ali kad im se to servira na svakom koraku naravno da će kupovat kvalitetno 😉

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Ja sam danas na temelju ovih napisa ušao u Varteks. Još ću ga kupovati i nadam se da će se moći kupiti na 250 kn. Molio bih Vas za još koji savjet. Razmišljam o Adrisu i Veterini od superlikvidnih, a kupio bih i nešto možda manje likvidno, ali sa veći potencijalom od ovih 20-30% koliko očekujem na Adrisu i Veterini u slijedećih godinu dana. Ivana, Plavi, ostali?

– ovaj vikend se je ova tema pretvorila u temu o Varteksu.
– po meni ga je dobro imati u portfelju, manja količina, a tko u njega vjeruje neka se nakrca Varteksa i to je to.

– trenutno na tržištu ima i dosta drugih prilika, voljela bi kad bi i o drugim dionicama razglabali isto kao i o Varteksu na ovim stranicama, argumantirano i bez svađa.
– na temama o određenim dionicama pišu većinom i imaoci tih dionica, a znamo jako dobro kako svaki cigo svoga konja hvali, te je bar forumaški govoreći dosta ružno i nezgodno banuti na neku temu, ne imati te dionice i investitorima objašnjavati kako je to glupo ulaganje.
– na ovim stranicama prvenstveno vidim u koje dionice ulagati, znači još ih nisam kupila, zato su na ovim stranicama za svaku dionicu dobrodošle sve argumentirane kritike.

– ADRS čini mi se kako je čitavu vječnost na ovim cijenama, a dobra firma, pravu fenomenalnu dobit i to svaki kvartal, a zašto cijena ne ide ni gore ni dolje nemam pojma, možda je zgodan za one investitore koji uzimaju margin kredite, ne vjerujem kako će puno pasti.
– VETERINA kupila sam na IPU jednu smiješno malu količinu dionica, inače nemam pojma o toj firmi, ali sam zato u ATLANTIC ušla s puno većim sredstvima, ali sam na koncu opet dobila malo, ali sam opet zadovoljna, tako sam i planirala.
– ja u ATLANTIC vjerujem, stvarno su nam ga skupo prodali, ali sama firma ima strašan rast, velike potencijale, dobru upravu, sve to nabrojeno kod Veterine ne vidim.
– a kod IPA Atlantica se je pisalo kako ta investicija ne vrijedi ništa, pogotovo na forumu mojnovac, a za mene vrijedi, e sada ko je u pravu pokazati će vrijeme.
– a ako i ne bude vrijediti, opet za mene nema problema jer je sa sitnim postotkom u mom portfelju.

– vikend je, povrat love od Atlantica je tu, što mi savjetujete kupovati, odnosno što korektičari uopće misle o kupnji dionica, mislim za ove u KEŠ-r-a ili one malo naprednije EURO-r-a.
Pozdrav !

Ja sam gledao atlantic i nisam ga kupio. Zasto? Rast koji su oni imali bio je dobrim dijelom kao posljedica preuzimanja. Planirane investicije od IPO su u onome sto atrgr do sada nije radio (IZVAN DISTRIBUCIJE ili CEDEVITE)

Prezumanje tmultipowera se za sada pokazalo skupo., za ostale akvizicije ce se tek vidjeti, a za takve stvari mr. T je upravo trazio cash
Npr Magma je isla na prosirenje onoga sto vec radi, dok kod atgr Uprava ocito vidi da nema prostora za rast u distribuciji ( i moje misljenje) kad najavljuje sirenje u druge poslove. Koliko znam nisu uspjeli sa sirenjem u regiju.
Dugorocno je upitno postojanje distribucije (citao sam neke studije o tome-ne moraju biti tocne).
Dionica mi je bila preskupa i veliki spread izmedju min i max mi je bio jos jedan razlog za ne uci u dionicu.

Osobno ne mislim da je mr. T neki extra menadzer. Vikali su i za Covica de je fenomenalan, pa je vrijeme pokazalo drugacije (hm, a da nije bilo Covica, ne bi bilo ni ATGR u danasnjem obliku…).Nemam nista osobno s Mr. T ali svi vicu kako je super menadzer, a ja jos nisam vidio da je nesto fenomenalno napravio. Naravno ne kazem da je los, jer ipak atgr izgleda kao firma koja ima glavu i rep

Sto se tice ulaganja u ostale dionice i ja mislim da ih ima povoljnih, naravno pitanje je dva efekta po mom misljenju:
ulazak mirovinaca u JDD
utjecaj izbora i izbornih rezultata
koji ce dominantno utjecati do kraja godine

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close