Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa kako će to obračunavati ako stalno reinvestiram?

Kad povlačiš gotovinu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Savage:

Collina:

Savage:

S tim da još prvih 50k nebi ni oporezovali. a još koliko treba da se donese zakon… u najboljem slučaju 2009.

nije prvih, već ako imaš preko 50k [smiley1]

pa i da imaš preko 50 prvih 50 ti nebi oporezovali inače stvari baš nebi imale smisla. trebo bi bit isti sistem ko s porezom na dohodak.

ako imas preko 50k dobiti na dionicama upadas u sistem obracuna, a ako nemas nista…

pa da ali ako si ostvario dobit od 70K na prvih 50 ti neće obračunavat porez nego samo na 20. u obračunu si svakak po tom zakonu čim imaš imovinu. isto ko i sa plaćom. ne moraš ti plaćat porez ako imaš plaću od 2000 kn al si svejedno u obračunu

Savage, možda si i u pravu, ili je neko sjedio na ušima dok je profesor govorio. Meni se činilo da ni profesor nije još izabrao model po kojem će oporezivati.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Savage, možda si i u pravu, ili je neko sjedio na ušima dok je profesor govorio. Meni se činilo da ni profesor nije još izabrao model po kojem će oporezivati.

ma ok, trenutno nije ni bitno kako se oporezuje jedino na što sam htio ukazati da možda radimo slona od buhe kad je PKD u pitanje jer ga primjerice slovenija ima a index joj raste brže nego nama.

Savage, slažem se s tobom.
Ne treba od PKD-a raditi slona. Previše se time zamaramo.[smiley6]

Savage je dobro objasnio. Oporezivala bi se dobit veća od 50 k. Zarada ispod toga je neoporeziva


Savage, možda si i u pravu, ili je neko sjedio na ušima dok je profesor govorio. Meni se činilo da ni profesor nije još izabrao model po kojem će oporezivati.

– profesor najprije treba dobiti vlast.
– zatim treba izglasati zakon.
– a zakoni i postoje kako bi iste mogli kršiti.
– a i tu ćemo se već nekako snaći, pa zar se nije mogao upisivati samo po jedan paket na IPO INA, HT, ali mi smo se već snašli za taj mali problemčić, veći problem je bila lova.
– oni koji dobro zarađuju sigurno će uspiješno riješiti i taj problemčić s porezom.
. a pak ovi koji rade konstantne minuse, pa ne vjerujem kako će sada i njih porezovati.
Pozdrav !


ivek123: ” Ako dodje SDP, sto nije nemoguce nego naprotiv vrlo izgledno, onda smo u prvoj trecini silazne putanje. IMHO. ” mislim da se općenito pretjeruje oko važnosti izbora za tržište kapitala. i što da uvedu PKD? pa uveli su ga i slovenci pa svejedno imaju rast indexa od 80% ove godine. daleko više nego crobex. a mi samo zbog najava o mogućem uvođenju već radimo paniku. S tim da još prvih 50k nebi ni oporezovali. a još koliko treba da se donese zakon… u najboljem slučaju 2009.

Lijepo i realno napisano.
Slažem se.Puno pompe niokočega.Čak su nam se vratili neki koji su otišli preko dunava, unatoč tome što je izgledniji PKD danas nego prije koji mjesec kada su najavili da zbog toga odlaze.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Jučer sam pisala kako vidim Američko tržište.
– večeras se šetam i gledam tečaj US $ u jednoj mjenjačnici.
– za jednoga medu se može kupiti jedan US $, i još vam vrate jednu lipu.

– sada su baš zgodne Američke obveznice u dolarima.
– guverneri se vesele dolaru u svjoj riznici.
– Arapi su oduševljeni kad im se nafta plaća s ovako jeftinim dolarom, i da ne nabrajam dalje.
Pozdrav !


Jučer sam pisala kako vidim Američko tržište. – večeras se šetam i gledam tečaj US $ u jednoj mjenjačnici. – za jednoga medu se može kupiti jedan US $, i još vam vrate jednu lipu. – sada su baš zgodne Američke obveznice u dolarima. – guverneri se vesele dolaru u svjoj riznici. – Arapi su oduševljeni kad im se nafta plaća s ovako jeftinim dolarom, i da ne nabrajam dalje. Pozdrav !

Dobro je i za naše tvrtke koje plačaju robu u USD , što je nemala stavka u budučim izvještajima.
Posebno za one koje su imale nedavno veće troškove po tom pitanju.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Čak su nam se vratili neki koji su otišli preko dunava,

– ne znam kako su prošli ovi u Bosni, ali preko Dunava i Drine u ovo zadnje vrijeme jako jako loše.
Pozdrav !

Čujem da iz Bosne bježe piješice, jer su ostali bez ičega.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close