Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni je korekcija i te kako vidljiva u portfelju[smiley16]

in,

zmrklic: ” Hmm, ja mislim da većina kompanija nije opravdala sa 3q rast indexa, nadajmo se boljim 4q. ” slažem se,građevinari definitivno nisu

Građevinari imaju cikluse, mislim da su očekivanja od IGH i DLKV opravdana, ali ni drugi sektori nisu briljirali,iznimke HT,ATPL,VIRO, očekujem još dobar 3q od LEDO i IPKK. Također očekujem da će turisti doći u fokus u prvom dijelu 2008, pogotovo oni koji su imali dobro izvješće ( npr. ISTT ).


Jedan dan malo gore, drugi malo više dolje, ukupno oko 2% mjesečno u minus. I tako idućih 2 mjeseca. To je lagana (nevidljiva) korekcija uz smanjenje prometa. Tako vidim stanje do povratka sa skijanja u 1. mjesecu

I tako je bolje nego napuhavanje i explozija. To nikome ne treba. Neka rezultati poslovanja određuju cijene

mreich:

Jedan dan malo gore, drugi malo više dolje, ukupno oko 2% mjesečno u minus. I tako idućih 2 mjeseca.
To je lagana (nevidljiva) korekcija uz smanjenje prometa. Tako vidim stanje do povratka sa skijanja u 1. mjesecu.
[/i]

Pa neće valjda….
A reko si prije IPO THT-a da ako ne odma onda za 2-3 mjeseca bi cijena tht-a treba biti na 20-30 posto veća od realne vrijednosti, a realna vrijednost tht-a je sada 450 kn..!!???[smiley7]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


mreich: Jedan dan malo gore, drugi malo više dolje, ukupno oko 2% mjesečno u minus. I tako idućih 2 mjeseca. To je lagana (nevidljiva) korekcija uz smanjenje prometa. Tako vidim stanje do povratka sa skijanja u 1. mjesecu.[/i] Pa neće valjda…. A reko si prije IPO THT-a da ako ne odma onda za 2-3 mjeseca bi cijena tht-a treba biti na 20-30 posto veća od realne vrijednosti, a realna vrijednost tht-a je sada 450 kn..!!???[smiley7]

Da, i što nisi razumio. Govorili smo o tržištu gore a ne o pojedinim dionicama.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Ako dodje SDP, sto nije nemoguce nego naprotiv vrlo izgledno, onda smo u prvoj trecini silazne putanje. IMHO.

mislim da se općenito pretjeruje oko važnosti izbora za tržište kapitala. i što da uvedu PKD? pa uveli su ga i slovenci pa svejedno imaju rast indexa od 80% ove godine. daleko više nego crobex. a mi samo zbog najava o mogućem uvođenju već radimo paniku. S tim da još prvih 50k nebi ni oporezovali. a još koliko treba da se donese zakon… u najboljem slučaju 2009.

S tim da još prvih 50k nebi ni oporezovali. a još koliko treba da se donese zakon… u najboljem slučaju 2009.

nije prvih, već ako imaš preko 50k [smiley1]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Savage:

S tim da još prvih 50k nebi ni oporezovali. a još koliko treba da se donese zakon… u najboljem slučaju 2009.

nije prvih, već ako imaš preko 50k [smiley1]

pa i da imaš preko 50 prvih 50 ti nebi oporezovali inače stvari baš nebi imale smisla. trebo bi bit isti sistem ko s porezom na dohodak.


Jedan dan malo gore, drugi malo više dolje, ukupno oko 2% mjesečno u minus. I tako idućih 2 mjeseca.
To je lagana (nevidljiva) korekcija uz smanjenje prometa. Tako vidim stanje do povratka sa skijanja u 1. mjesecu.

moram priznati da se i meni čini da će ovako biti. uglavnom dosađivanje sljedećih mjesec, dva. osim ako se na kojoj firmi nešto izvanredno dogodi. a mogli bi i špekulanti opet pokoju dionicu podignuti pa spustiti (a la KODT prije koji mjesec) čisto da se razbije dosada.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

luki007:
” mreich: Jedan dan malo gore, drugi malo više dolje, ukupno oko 2% mjesečno u minus. I tako idućih 2 mjeseca. To je lagana (nevidljiva) korekcija uz smanjenje prometa. Tako vidim stanje do povratka sa skijanja u 1. mjesecu. Pa neće valjda…. A reko si prije IPO THT-a da ako ne odma onda za 2-3 mjeseca bi cijena tht-a treba biti na 20-30 posto veća od realne vrijednosti, a realna vrijednost tht-a je sada 450 kn..!!???smiley7

Da, i što nisi razumio. Govorili smo o tržištu gore a ne o pojedinim dionicama.

Shvatio…..

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Collina:

Savage:

S tim da još prvih 50k nebi ni oporezovali. a još koliko treba da se donese zakon… u najboljem slučaju 2009.

nije prvih, već ako imaš preko 50k [smiley1]

pa i da imaš preko 50 prvih 50 ti nebi oporezovali inače stvari baš nebi imale smisla. trebo bi bit isti sistem ko s porezom na dohodak.

ako imas preko 50k dobiti na dionicama upadas u sistem obracuna, a ako nemas nista…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Pa kako će to obračunavati ako stalno reinvestiram?

New Report

Close