Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dosta fondova je u dionicama tipa ADRS, PODR, ERNT, sa velikim udjelima svojih imovina. Te dionice su rasle ove godine dosta ispod prosjeka, vjerujem da bi ih se mnogi riješili samo tako da mogu po ovim cijenama koje su tržišne, ali ne mogu jer kupaca nema. I ti kupci , kao i oni vjerojatno vide neke bolje prilike na tržištu. Ovo je samo moje mišljenje naravno. Inaće, ERNT + 32 %, ADRS + 20 %, a PODR + 8 % ove godine.

Da, ali ERNT-u treba dodati jos 12-13% dividende (na cijenu sa pocetka godine) u cashu; i onda to vec izgleda dosta drugacije. Ne bi ih nikako utrpao u istu kosaru sa ADRS a pogotovo PODR.
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

mreich:

Kupovati ću Ht i Inu.
Prodavati HT kasnije da bi kupio Inu.
Dobro?
Imaš li bolje za miran zimski san.

– Imaš li bolje za miran zimski san.
– ja to kažem, ako odem 2 god. u Australiju i ostavim tu sve u dionicama, sigurno ću imati lijepi prinos za te dvije godine.

– samo si zaboravio i onih sporednih 30 – 40 dionica u koje jedino nas dvoje ulaže.
– ali zato su nam i loši prinosi, nikako ne možemo praviti 100%, što ipak većini tu polazi za rukom.
Pozdrav !

ponekad pomislim da umjesto ivane piše neki mali od 12-13 godine……..
pa zar nije isto zadavala ti naloge iz Australije ili iz Zagreba…..


ponekad pomislim da umjesto ivane piše neki mali od 12-13 godine……..
pa zar nije isto zadavala ti naloge iz Australije ili iz Zagreba…..

– figurativno, upotrijebi malo maštu, mislila sam na život van civilizacije (np. Aboriđani u pustinji)
– ličiš mi na onoga Muju koji je bio u šumi i na bukvi je nešto pisalo, ali nije bilo to, znaš li taj vic.
Pozdrav !

na ovoj temi više podbadate jedni druge nego šta pišete neke korisne savjete.

..........................................................................................


na ovoj temi više podbadate jedni druge nego šta pišete neke korisne savjete.

– potpuno si u pravu, ali stalno se pojavljuju padobranci.

– a kad je tržište u korekciji investitori su slabe volje, ipak nije lako gledati kad ti portfelj svakim danom sve više pada.
– ova tema mi je ipak interesantna jer mi se neda surfati po svim temama kako bih pronašla neku dobru dionicu.
– ali kad je ovakva situacija na burzi, onda ti je najbolje svaki dan na temi kupnje, pisati o virtualnim kupovinama svojih dionica koje posjeduješ.
– naravno dosta je zabavna tema i korekcija, naprosto se divim osobama koje su jedan mjesec u dionicama, a drugi u KEŠ-r-a ili EURO-R-A.
– a uvijek ima dobrih prilika trenutno HT.
– kad su neke dionice na ATH onda ipak nije u redu pisati kako su prenapuhane.
– ali sada ipak ima dosta dobrih prilika.
– koliko znam, a znam, fondovi su u dobrom kešu, ali nažalost u ovoj godini su ostvarili dobre prinose, a sad izbori, neznaju ni sami što bi, najvjerojatnije snažni rast početkom sljedeće godine.
Pozdrav !

Ivana us market tone i to opasno…imaš kakav komentar? Hvala

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Ivana us market tone i to opasno…imaš kakav komentar? Hvala

– i dolar im tone već 5 godina.
– trenutno vode 2 rata, a možda se za koji novi i spremaju.
– kapital velikih ulagača im bježi u Kinu i Indiju.
– pročitaj jednu knjigu i vidijeti ćeš što ih tek očekuje za par godina.
– nije ni Amerika više ono što je bila.

– očekujem kako će njihov krupni kapital prepoznati egzotičnost Balkana.
– a ni naše tržište još nije prepoznalo neke moje zicere.
– kod nas je jedino dobra situacija što naši fondovi reguliraju tržište, a oni na ovom našem plitkom tržištu s novim valom investitora mogu raditi što ih je volja, a puni su keša.
– a tek kad se Ameri okrenu nama, vjerojatno će i oni pronaći ova brzorastuća ili brzopadajuća tržišta, njihova tržišta su skroz nezanimljiva, pa njima je dobar fond koji napravi prinos od 12%.
Pozdrav !

davids:

Ivana us market tone i to opasno…imaš kakav komentar? Hvala

– i dolar im tone već 5 godina.
– trenutno vode 2 rata, a možda se za koji novi i spremaju.
– kapital velikih ulagača im bježi u Kinu i Indiju.
– pročitaj jednu knjigu i vidijeti ćeš što ih tek očekuje za par godina.
– nije ni Amerika više ono što je bila.

– očekujem kako će njihov krupni kapital prepoznati egzotičnost Balkana.
– a ni naše tržište još nije prepoznalo neke moje zicere.
– kod nas je jedino dobra situacija što naši fondovi reguliraju tržište, a oni na ovom našem plitkom tržištu s novim valom investitora mogu raditi što ih je volja, a puni su keša.
– a tek kad se Ameri okrenu nama, vjerojatno će i oni pronaći ova brzorastuća ili brzopadajuća tržišta, njihova tržišta su skroz nezanimljiva, pa njima je dobar fond koji napravi prinos od 12%.
Pozdrav !

Slažem se s Ivanom (što ne mogu reći za većinu njenih postova[smiley1] NHF). U prilog njenoj priči ide i vijest koju sam pročitao negdje da u VB odobravaju posebne kredite za kupovinu zemljišta u RH. Malo po malo prepoznaje se naše tržište. Bez obzira što svi trubili o prenapuhanosti, puno je obećavajućih i potcjenjenih firmi. A ovi stranci što drukaju na dolje.. pa to su baš ti koji planiraju kupovati. Ne smijemo zaboraviti da je kod nas puno i loših firmi (kao i svagdje) koje imaju nevjerojatno vrijedna zemljišta, koja vode u knjigama po vrijednosti iz tko zna koje godine. A stranci su svjesni da vrijednost nekretnina uopće nije prenapuhana jer su navikli na puno više cijene doma… Zanimljivo kako nama Hrvatima uvijek drugi govore kako malo vrijedimo, a uvijek nas žele…


– pročitaj jednu knjigu i vidijeti ćeš što ih tek očekuje za par godina.
– nije ni Amerika više ono što je bila.

Slazem se sa svime navedenim. Samo da dodam. Sjetimo se Berlina i zida kao i kako je CCCP saptom pao. Sve na ovoj nasoj kugli je bazirano na sinus funkciji. Samo je pitanje amplitude i intervala.

skype - ivek1234


ivana7: ” – pročitaj jednu knjigu i vidijeti ćeš što ih tek očekuje za par godina. – nije ni Amerika više ono što je bila. ” Slazem se sa svime navedenim. Samo da dodam. Sjetimo se Berlina i zida kao i kako je CCCP saptom pao. Sve na ovoj nasoj kugli je bazirano na sinus funkciji. Samo je pitanje amplitude i intervala.

kolega ivek123 Da je tako svijet bi bio jaaaako predvidiv, ali na sreću, nije….sve se ipak bazira na teoriji kaosa sa manjom ili većom vjerojatnošću točnog predviđanja budućih događaja, a sinusnu funkciju vidimo samo kao fragment cijele slike u koju je amplitudno modeliran signal života koji je funkcija višeg reda sa beskonačnim brojem parametara….pa tako i ekonomija


pa tako i ekonomija

Sve ti navedeno stoji. No ipak nekako mislim da je ovdje primarna psihologija. Izmedju Darwina i Einsteina ja bi se uvijek kladio na Darwina. A i svijet nije tako nepredvidiv. [smiley7]

skype - ivek1234


ivanasi: ” pa tako i ekonomija ” Sve ti navedeno stoji. No ipak nekako mislim da je ovdje primarna psihologija. Izmedju Darwina i Einsteina ja bi se uvijek kladio na Darwina. A i svijet nije tako nepredvidiv. [smiley7]

Je, istina, psihologija mase[smiley1][smiley1]

New Report

Close