Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


….- što ćete kupovati ili prodavati, da Vas čujem, samo bez nabrajanja portfelja jer već imamo tu temu. Pozdrav !

Kupovati ću Ht i Inu.
Prodavati HT kasnije da bi kupio Inu.
Dobro?
Imaš li bolje za miran zimski san.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


ivana7: ” – Ingra je na visokim cijenama, ako izbore dobije SDP cijena sigurno pada. – ” Sa ovime se ne bih složio , nije je cijena visoko ako pogledamo fundamentlni odnos sa ostatkom sektora + cijena je do neki dan bila preko 60 000 kuna, do 62 000 , a prošli su ogromni prometi na tim razinama. Dakle baš obrnuto. Što se tiče SDP-a nedavno je u Upravu došao čovjek iz ZG Holdinga, član SDP-a, Mesić je bliži čini se SDP-u, a znamo da Mesić urgira za Ingru , tako da mislim dad je i tu baš obrnuto.

Slazem sa da Mesic urgira za Ingru, to samo potvrdjuje o kakvom se tipu radi. Kad vodi Ingru u Libiju, Alzir, Kazahstan itd. onda je to OK, kad HDZ gura IGH onda treba sve stjerat u p.m. Kako bilo da bilo mislim da treba bjezati iz gradjevinara i kupovati brodare, turiste kojima slijedi privatizacija, luke, neke banke… Ne zelim nabrajati da ne bi bilo da reklamiram svoj portfelj. Mislim da ce u slucaju pobjede SDP-a doci do ozbiljne korekcije svih gradjevinskih dionica jer ce izgubiti drzavnu podrsku koju su imali zadnjih 4 god.


– Ingra je na visokim cijenama, ako izbore dobije SDP cijena sigurno pada. – ”
Sa ovime se ne bih složio , nije je cijena visoko ako pogledamo fundamentlni odnos sa ostatkom sektora + cijena je do neki dan bila preko 60 000 kuna, do 62 000 , a prošli su ogromni prometi na tim razinama. Dakle baš obrnuto.

– napisala sam INGRA a u stvari sam mislila, ako dobije SDP, debelo će se usporiti svi građevinski radovi (od strane države), a u konačnici će i građevinci dolje.
– osobno smatram kako Ingra može još rasti, ali ja ju ipak neću kupovati.
Pozdrav !

plavi:

– Ingra je na visokim cijenama, ako izbore dobije SDP cijena sigurno pada. – ”
Sa ovime se ne bih složio , nije je cijena visoko ako pogledamo fundamentlni odnos sa ostatkom sektora + cijena je do neki dan bila preko 60 000 kuna, do 62 000 , a prošli su ogromni prometi na tim razinama. Dakle baš obrnuto.

– napisala sam INGRA a u stvari sam mislila, ako dobije SDP, debelo će se usporiti svi građevinski radovi (od strane države), a u konačnici će i građevinci dolje.
– osobno smatram kako Ingra može još rasti, ali ja ju ipak neću kupovati.
Pozdrav !

Po meni ako dobije SDP sve ide dolje. Kako dugo i koliko – tesko je reci. U svakom slucaju 2008-u ne vidim bas kao perspektivnu u tom slucaju. Iscekivati ce se PKD koji ce visjeti kao mac nad glavama investitora. Srbija ide na 10% poreza sto bi moglo dovesti do preljevanja kapitala u Srbiju. Mislim da ce u tom slucaju 2008 biti dosta cmrljava godina.

skype - ivek1234


Imaš li bolje za miran zimski san.

Naslo bi se ali mi je to tesko izustiti… [smiley5]

skype - ivek1234


Kupovati ću Ht i Inu.
Prodavati HT kasnije da bi kupio Inu.
Dobro?
Imaš li bolje za miran zimski san.

– Imaš li bolje za miran zimski san.
– ja to kažem, ako odem 2 god. u Australiju i ostavim tu sve u dionicama, sigurno ću imati lijepi prinos za te dvije godine.

– samo si zaboravio i onih sporednih 30 – 40 dionica u koje jedino nas dvoje ulaže.
– ali zato su nam i loši prinosi, nikako ne možemo praviti 100%, što ipak većini tu polazi za rukom.
Pozdrav !

– pogriješio si isto kao ivek123 temu, imaš posebnu temu za korekciju, a možeš otvoriti i novu BURZOVNI KRAH

Kolegice , ne da mi se uopće otvarati ovakva tema , ali normalno da svi procesi imaju sinusoidalnu
krivulju , malo gore , malo dole , i ak previše ode gore ,a mnoge su dionice jako otišle gore , za očekivati je i silazak .
Pa još ima i dežurnih katastrofičara i evo ti glavne vijesti u novinama.

Smješno je kako svi kukuriču o precjenjenosti dok imate napr. KORF na nekih 0,6 P/B ili FNVC i jos dosta tako dobrih i jos uvijek debelo podcjenjenih dionica.

[color=black][/color]

Sutra ili prekosutra ću na novi Margin kupiti HT. Zajedno s g.MReichom [smiley11].
Otplatiti kamate u prvih tjedan, deset dana, i još zaraditi, nadam se 10%.

To je moj plan. Možda fondovi imaju neki drugi plan.
Ali, svakako mislim da je ovo dobra cijena za ući u HT. Nisam ulazio u IPO HT.

Pessimism Is Your Friend


mreich: ” Imaš li bolje za miran zimski san. ” Naslo bi se ali mi je to tesko izustiti… [smiley5]

Je ima jedna, samo se ne može trenutno kupiti.[smiley2]

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Iscekivati ce se PKD koji ce visjeti kao mac nad glavama investitora.

– PKD, je li ti to Popravno Kazneni Domovi.
– koji građevinac dobije te poslove, sigurno će mu cijena rasti.

– ali u redu je to Ivek za ove investitore.
– pa pogledaj koliko su samo ti investitori zadužili ovu zemlju.
– oni ti znaju samo za kredite i neke poluge tipa margin ili lombardni.
– pa lijepo je Ljubo rekao, ne može se ništa ne raditi i zarađivati na dionicama.
– i tu je Ljubo potpuno u pravu, za svaki kredit jedna godina PKD.
– stvarno će ih trebati dosta izgraditi.
Pozdrav !


…samo si zaboravio i onih sporednih 30 – 40 dionica u koje jedino nas dvoje ulaže. – ali zato su nam i loši prinosi, nikako ne možemo praviti 100%, što ipak većini tu polazi za rukom. Pozdrav !

Ali kad se posreći onda je i to moguće. Samo treba u pravi trenutak preliti do 20% portfelja u tu jednu i stotka je zagarantirana.
Nama je to dovoljno, ali ima onih koji9 će odustati ako toliko ne zarade u dva mjeseca.
Zato je poruka: dečki, ako niste znali na dionicama se može i izgubiti. Nikada sve, ali 10-20% imovine je uvijek moguće.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close