Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


veki: ” Obzirom da se fondovima ne piše baš najbolje na regionalnim tržištima sve do kraja godine (zbog već nabrojenih stvari), jedina svijetla točka im je ZSE.[smiley11] ” Da, ako ne dodje Ljubo & Co.

Ako dobije SDP onda ne bu dobro nikome ali ce svjedno nekome biti jos gore. Mislim da ce se najvise korigirati gradjevinari (cini mi se da je to vec pocelo) jer ce izgubiti politicku potporu koja ih je gurala zadnje 4 godine. SDP ce zaustaviti projekte koje oni smatraju suvisnim (peljeski most, Dinamov stadion pa cak
mislim da je izgledno i odustajanje od europskog prvenstva u rukometu).


SDP ce zaustaviti projekte koje oni smatraju suvisnim (peljeski most, Dinamov stadion pa cak
mislim da je izgledno i odustajanje od europskog prvenstva u rukometu).

A kolega zar vi zaista mislite da nam je u ovom momentu top prioritet Dinamov stadion i peljeski most koji je NAJSKUPLJA varijanta za spojiti HR? Nemamo nis pametnije prioritetnije za sagraditi? Mozda malo vise skola vrtica i sl.? Pa i ta dvorana je cisti waste of money jer nakon prvenstva u njoj na utakmicama necete moci skupiti ni 1/10 gledaoca od njegog kapaciteta. Ako imamo u vidu da samo 75% kucanstava ima pitku vodu, struje takodjer nemaju svi a o plinu da ne pricam ovo je zaista ponasanje pijanog vlasnika da se investira u ovakve gluposti dok ima gro prioritetnijih stvari koje treba napraviti. Ceste u ZG npr. su naprosto KOMA, drugdje da i ne pricamo. Dalo bi se nabrajati sto je sve prioritetnije od nekakvih velebnih dvorana i stadiona. Usput, ne trba ni zaboraviti “detaljcic” da smo zaduzeni do grla.

Treba se uloziti u modernizaciju na mnogo strana; informatizaciju; suzbijanje korupcije; unaprijedjenje sudstva (koje je u laganoj banani) itd.
U svakom slucaju obecavajuce za investicije; jer prostora za razvoj i rast ima na sve strane; samo treba sve pratiti dobra organizacija i volja za ‘popravkom’.
Jedino sto je izgledno u bliskoj buducnosti je da ce ovi izbori odrediti nove smjernice na hrvatskom trzistu kapitala.
Tko zeli riskirati; otvaraju mu se opet neslucene mogucnosti u cijeloj regiji.
Scenario: pukovnik ili pokojnik za neke; za mene ipak:
strpljen-spasen.
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Ovaj poduži vikend me nije bilo na forumu, i vidim kako se je Ivek123 proširio s svojom korekcijom i na ovu lijepu temu.
– po meni su sada lijepe prilike za kupnju, a stvarno ima dosta toga što je palo.
– ali ima i balona.
– a u zadnje vrijeme su izgleda top dionice samo one bez budućnosti ili perspektive ili ja nemam pojma što se događa na tim dionicama tipa Zdenka.
Pozdrav !

Malo analize.
– čitam udarnu stranicu na Poslovnom, CROBEX je veći od 60% u ovoj godini.
– pa gledam stranicu fondova i ne mogu vjerovati, samo 2 (dva), fonda su napravila u 2007g. prinos preko 50%.
– čak 7 (sedam ) fondova je u minusu u zadnjih šest mjeseci.
– pa što rade ti maheri, ima li koji na forumu.

– ali oni su ipak sada dobili veliku lovu, moraju je negdje uložiti, sad je li čekaju izbore, ili još veći pad, neman pojma, ali jedino oni mogu svojom kupnjom podići naše tržište.
Pozdrav !


Malo analize. – čitam udarnu stranicu na Poslovnom, CROBEX je veći od 60% u ovoj godini. – pa gledam stranicu fondova i ne mogu vjerovati, samo 2 (dva), fonda su napravila u 2007g. prinos preko 50%. – čak 7 (sedam ) fondova je u minusu u zadnjih šest mjeseci. – pa što rade ti maheri, ima li koji na forumu. – ali oni su ipak sada dobili veliku lovu, moraju je negdje uložiti, sad je li čekaju izbore, ili još veći pad, neman pojma, ali jedino oni mogu svojom kupnjom podići naše tržište. Pozdrav !

Dosta fondova je u dionicama tipa ADRS, PODR, ERNT, sa velikim udjelima svojih imovina.
Te dionice su rasle ove godine dosta ispod prosjeka, vjerujem da bi ih se mnogi riješili samo tako da mogu po ovim cijenama koje su tržišne, ali ne mogu jer kupaca nema. I ti kupci , kao i oni vjerojatno vide neke bolje prilike na tržištu. Ovo je samo moje mišljenje naravno.
Inaće, ERNT + 32 %, ADRS + 20 %, a PODR + 8 % ove godine.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

dodajem sa Ingre

današnja Slobodna dalmacija :

ZVONO ZA UZBUNU : stučnjaci upozorili

BURZOVNI KRAH PRIJETI TRŽIŠTU KAPITALA U HRVATSKOJ ?

Kaj mislite , imaju li pravo ili ne?


dodajem sa Ingre
današnja Slobodna dalmacija :
ZVONO ZA UZBUNU : stučnjaci upozorili
BURZOVNI KRAH PRIJETI TRŽIŠTU KAPITALA U HRVATSKOJ ?
Kaj mislite , imaju li pravo ili ne?

– pogriješio si isto kao ivek123 temu, imaš posebnu temu za korekciju, a možeš otvoriti i novu BURZOVNI KRAH.
– sada kad je sve jeftino najbolje je pisati krah burze.
– ali većina uvijek griješi, a velika većina tih novinara nema pojma.
– isto ti je sada i za Atlantic, na forumu mojnovac totalno bezvezno ulaganje, i tu je bilo dosta protivnika, ali ja sam uvjerena kako neću pogriješiti na toj investiciji, a da i pogriješim ipak se ne radi o velikoj lovi, a dionicu ipak kupujem na povijesnoj cijeni i ne vjerujem kako će se moći kupiti ispod nabavne cijene.
– ADRS Vam je bio na većim cijenama prije tri godine, firma je jedna od boljih u Hrvatskoj.
– hoće li i HT ići ispod 300kn, teško i nikako, a 500kn opet teško i nikako.
– Ingra je na visokim cijenama, ako izbore dobije SDP cijena sigurno pada.
– a moja omiljena Zdenkica je ugrožena dobiju li izbore HDZ ili SDP, a ima više dionica takvoga tipa, ali ko voli neka slobodno trguje i dionicama toga tipa, bar je uzbudljivo, neke dnevno i 50% gore dolje, tako dobro dođu one limitirane na 10% gore dolje.

– što ćete kupovati ili prodavati, da Vas čujem, samo bez nabrajanja portfelja jer već imamo tu temu.
Pozdrav !


Amerika u crrvenom…. US Markets Actives Gainers Losers Widely held Dow 30 Nov 1 4:59pm ET † Change %Change Level Dow -362.14 -2.60% 13,567.87 NASDAQ -64.29 -2.25% 2,794.83 S&P -40.94 -2.64% 1,508.44 DJ Wilshire 5000 -412.27 -2.63% 15,261.09 Russell 2000 -32.84 -3.97% 795.18 Philadelphia Semiconductor -8.21 -1.77% 455.18 Dow Transports -133.27 -2.72% 4,774.69 Dow Utilities -11.81 -2.21% 523.14 NYSE Composite -289.53 -2.81% 10,022.08 AMEX Composite -45.15 -1.78% 2,485.23 Morningstar Index -99.68 -2.64% 3,673.92

Zakaj ne pišeš o indexima 02.11.?

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]


– Ingra je na visokim cijenama, ako izbore dobije SDP cijena sigurno pada. –

Sa ovime se ne bih složio , nije je cijena visoko ako pogledamo fundamentlni odnos sa ostatkom sektora + cijena je do neki dan bila preko 60 000 kuna, do 62 000 , a prošli su ogromni prometi na tim razinama. Dakle baš obrnuto.
Što se tiče SDP-a nedavno je u Upravu došao čovjek iz ZG Holdinga, član SDP-a, Mesić je bliži čini se SDP-u, a znamo da Mesić urgira za Ingru , tako da mislim dad je i tu baš obrnuto.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


… što ćete kupovati ili prodavati, da Vas čujem, samo bez nabrajanja portfelja jer već imamo tu temu. Pozdrav !

Ja osobno, prodavati ništa, kupovati, hmm…ciljam na HT i PTKM, vidjeti ćemo sutra. Pozdrav

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

ovaj tjedan cu uzeti malo TNSA i malo VART[smiley2]
da se poigram sa TA[smiley1]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close