Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

plavi01, 12.08.2024. u 20:04

https://www.seebiz.eu/kolumne/panika-se-smirila-strahovi-od-recesije-ipak-nerealni/308631/

Ako se osnuje državni investicijski fond pred postavljam da će u njega uči i neke dionice iz crobexa

 

Daj malo više o tom državnom investicijskom fondu? Imaš neki link?

Rekli su iz vlade da misle oživjeti domaće tržište kapitala..

Hoće li nas država prisiliti da mirovine ulažemo u njezin “alternativni” fond?

Netko je nešto govorio o tome. Dali bi to moglo probuditi TK. Dovesti strane investitore.

U lideru govore menađeri o tome kako im je to sumnjivo ali ne daju mi to kopirati da prenesem. Bilo bi dobro da to netko stručniji od mene prokomentira.

 

https://lidermedia.hr/biznis-i-politika/fond-menadzeri-vrlo-je-neobicno-da-drzava-garantira-za-privatno-ulaganje-i-to-alternativnog-fonda-koji-je-po- definiciji-rizican-154174

Uglavnom nešto se sprema.

https://lidermedia.hr/biznis-i-politika/fond-menadzeri-vrlo-je-neobicno-da-drzava-garantira-za-privatno-ulaganje-i-to-alternativnog-fonda-koji-je-po-definiciji-rizican-154174

Uspio sam

Na poslovna hrvatska 2024 m. Primorca je rekao pripremamo strateški okvir za razvoj TK koji će donijeti velike promjene u 3q 24 predstavljanje.

Upravljanje poduzećima 2025 doživljavam renesansu.

Dolazi novi zakon a time i mogućnost Stavljanje poduzeća potpuno ili djelomično na TK

Pusa svima. Molim komentirajte. Koliko vidim još jedino donekle funkcionira ova stranica.

Informanka, 19. – 23./8.

 

– manji rast cijene KODT i moj portfelj ovaj tjedan +1.4%.

– u ovoj godini prinos mi je +60.4%.

– i u ovom tjednu sam kupila par dionica KODT, tako da mi ta dionica trenutno čini 85.8% portfelja.

– kako mi portfelj uvelike ovisi o cijeni KODT, a ta KODT će do kraja 10mj. malo gore ili dolje, ali bez bitnijih pomaka cijene.

– tako očekujem da će moj portfelj u naredna 2mj. biti tu na oko 60% prinosa.

 

ivana7, 25.08.2024. u 16:07

Informanka, 19. – 23./8.

 

– manji rast cijene KODT i moj portfelj ovaj tjedan +1.4%.

– u ovoj godini prinos mi je +60.4%.

– i u ovom tjednu sam kupila par dionica KODT, tako da mi ta dionica trenutno čini 85.8% portfelja.

– kako mi portfelj uvelike ovisi o cijeni KODT, a ta KODT će do kraja 10mj. malo gore ili dolje, ali bez bitnijih pomaka cijene.

– tako očekujem da će moj portfelj u naredna 2mj. biti tu na oko 60% prinosa.

 

U dionicu poput KODT se takoreć nikad ne može biti preinvestiran, ali me čudi da nemaš (ili imaš malo?) i ne komentiraš VLEN?

yieldchaser, 26.08.2024. u 13:40

U dionicu poput KODT se takoreć nikad ne može biti preinvestiran, ali me čudi da nemaš (ili imaš malo?) i ne komentiraš VLEN?

 

VLEN.

 

– brzinska analiza, moje mišljenje koje ne mora nužno biti i točno.

– trenutno nemam VLEN, ali sam ga nekad imala.

– prihodi zadnje 3g. skoro isti.

– neto dobit isto tako.

– p/e i nije baš tako mali, ali ima još prostora za rast.

– eps, skoro isti zadnje 3g.

– dividende nema zadnje 3g.

– firmu nisu zadužili.

– u Rijeci nema varioca i tokara, orijentirani su na uvoznu radnu snagu.

– Kostrena, općina kojoj teritorijalno pripadaju ih ne voli, voljeli bi kad bi ih mogli iseliti iz te uvale.

– trenutno obnavljaju jedan dok, ali i ostale će morati obnoviti.

– većinski nam dolazi iz kraja gdje najčešće nisu čista posla.

– kad pogledam iz svih kutova VLEN i nije toliko loša dionica, dobra je recimo kad idemo dobro disperzirati portfelj.

– moje mišljenje je: KODT je puno kvalitetnija dionica i ne vidim razloga zašto bi bila i u VLEN, a disperzija portfelja me trenutno ne zanima.

– trenutno ni kod dionice KODT ne cveta cveće, imamo velike prodavače zbog kojih u dužem razdoblju nećemo imati neki veći porast cijene dionice.

– ali zbog svih tih razlika i dobrih i loših, svi mi pokušavamo pronaći one dionice na kojima se nadamo da ćemo najviše zaraditi.

– na žalost, kod svih tih pozitivnih očekivanja cca 90% investitora izabere krivu dionicu na kojoj će pogubiti nofce.

– ali 10% ih zaradi dobro, neki i nevjerojatno puno np. to su vam trenutni veliki prodavači na KODT.

– hoće li se ponovno na KODT zaraditi veliki nofci ja ne znam, ali pretpostavljam da hoće pa sam i danas kupila par dionica.

 

ivana7, 26.08.2024. u 16:13

 





yieldchaser, 26.08.2024. u 13:40



 

U dionicu poput KODT se takoreć nikad ne može biti preinvestiran, ali me čudi da nemaš (ili imaš malo?) i ne komentiraš VLEN?

 



 

 

VLEN.

 

– brzinska analiza, moje mišljenje koje ne mora nužno biti i točno.

– trenutno nemam VLEN, ali sam ga nekad imala.

– prihodi zadnje 3g. skoro isti.

– neto dobit isto tako.

– p/e i nije baš tako mali, ali ima još prostora za rast.

– eps, skoro isti zadnje 3g.

– dividende nema zadnje 3g.

– firmu nisu zadužili.

– u Rijeci nema varioca i tokara, orijentirani su na uvoznu radnu snagu.

– Kostrena, općina kojoj teritorijalno pripadaju ih ne voli, voljeli bi kad bi ih mogli iseliti iz te uvale.

– trenutno obnavljaju jedan dok, ali i ostale će morati obnoviti.

– većinski nam dolazi iz kraja gdje najčešće nisu čista posla.

– kad pogledam iz svih kutova VLEN i nije toliko loša dionica, dobra je recimo kad idemo dobro disperzirati portfelj.

– moje mišljenje je: KODT je puno kvalitetnija dionica i ne vidim razloga zašto bi bila i u VLEN, a disperzija portfelja me trenutno ne zanima.

– trenutno ni kod dionice KODT ne cveta cveće, imamo velike prodavače zbog kojih u dužem razdoblju nećemo imati neki veći porast cijene dionice.

– ali zbog svih tih razlika i dobrih i loših, svi mi pokušavamo pronaći one dionice na kojima se nadamo da ćemo najviše zaraditi.

– na žalost, kod svih tih pozitivnih očekivanja cca 90% investitora izabere krivu dionicu na kojoj će pogubiti nofce.

– ali 10% ih zaradi dobro, neki i nevjerojatno puno np. to su vam trenutni veliki prodavači na KODT.

– hoće li se ponovno na KODT zaraditi veliki nofci ja ne znam, ali pretpostavljam da hoće pa sam i danas kupila par dionica.

 

Dobro, ali gledamo i budućnost.

A što je s PLAG? Kakva su ti očekivanja i zašto ljetos nije isporučila, nego krenula u suprotnom smjeru?

New Report

Close