Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gda Ivana kad pišete o KODT i tjednom padu od 7% trebali bi navesti da se KODT sada trguje po P/E 8,5 a da se prije polugodišnjeg izvještaja trgovao po PE 12,5 znači da je KODT danas jeftiniji i uspješniji u poslovanju za 50% što bi uz porast narudžbi od 40% po svim čvrstim predviđanjima dividenda će biti između 80 i 100 Eura

plavi05, 05.08.2024. u 09:27

gda Ivana kad pišete o KODT i tjednom padu od 7% trebali bi navesti da se KODT sada trguje po P/E 8,5 a da se prije polugodišnjeg izvještaja trgovao po PE 12,5 znači da je KODT danas jeftiniji i uspješniji u poslovanju za 50% što bi uz porast narudžbi od 40% po svim čvrstim predviđanjima dividenda će biti između 80 i 100 Eura

Prije će biti 50 do 70 eura dibadanza. Ali i to je odlično. Ovo ostalo ste sve dobro rekli.

plavi05, 05.08.2024. u 09:27

gda Ivana kad pišete o KODT i tjednom padu od 7% trebali bi navesti da se KODT sada trguje po P/E 8,5…

 

KODT.

 

– trenutno je taj p/e totalno nebitan, bitan je sentiment tržišta.

– u zadnjih desetak dana u jednom trenutku je taj p/e bio na onom smeću od IGH duplo veći, a vidimo da se pojedini investitori jako pale na taj IGH.

– vidimo da je na onom drukerskom forumu gospon Parica izdao proglas kako se riješio većeg dijela KODT i sada bi trebali investirati u neka smeća gdje ćemo puno zaraditi.

– mišljenja sam da je upravo proglas gospon Parice aktivirao neuke uplašene investitore na te jeftine prodaje KODT.

– uslijed svjetskih zbivanja na burzovnim tržištima sutra (utorak) očekujem veći pad KODT.

– ne zaboravimo, u prvih 6mj. ove godine u KODT je ušlo 300 novih investitora, u toj skupini imamo dosta špekulanata i drhtavih ručica…

– za usporedbu u IGH je ušlo 5 špekulanta i uspjeli su dionicu podići za 100% s 50.000e , ali na vrhu je mali promet, nisu izišli a cijena dionice i bez transakcija na gledalici dobro pada.

– za usporedbu, svi maleni dioničari koji su investirali u KODT do 50 dionica mogu bez problema tokom dana izići iz dionice.

– kako će biti sutra kada zavlada panika zbilja nemam pojma.

– isto tako gdje će joj ovaj tjedan biti dno nemam pojma, ali to je sasvim nebitno za ovu dionicu, kupujte po malo na raznim cijenama i to bi bilo to.

 

plavi05, 05.08.2024. u 09:27

… znači da je KODT danas jeftiniji i uspješniji u poslovanju za 50% što bi uz porast narudžbi od 40% po svim čvrstim predviđanjima dividenda će biti između 80 i 100 Eura

 

KODT.

 

– neka vas ne brine trenutna cijena, to može ići gore/dolje .

– neka vas ne brine ni koliki je porast narudžbi.

– tu je jedino važno da za sjedeće dvije godine imamo 100% popunjenost proizvodnih kapaciteta, a proizvodi se s najvećim ugovorenim maržama.

– moje je mišljenje da bi mogla i treća godina biti isto tako dobra kao i naredne dvije.

– a potom nam dolazi znatno povećanje proizvodnih kapaciteta.

– dalje od te 3g. je nezahvalno prognozirati.

– ja se nadam da će u idućih 3g. iz dionice izići tri velika prodavača koja koče cijenu dionice.

– možda nam sada dođe recesija koja će nam dodatno sniziti cijenu dionice.

– ali se isto tako nadam da će jednog dana doći i neka lijepa vremena za cijenu ove dionice.

– do sada me ova dionica nije razočarala, moje je mišljenje da je KODT najbolja investicija na ZSE, (jeste li primijetili da nisam napisala jedna od najboljih nego najbolja).

– zbog toga mi ta KODT trenutno čini 83.9% portfelja.

– i na kraju nešto i o dividendi.

– nemojte očekivati previše, evo ja očekujem 60e, ako očekujete previše pa ne bude biti će te razočarani, očekujte kao i ja manje, pa će vas sve ono što bude više dodatno oduševiti.

– u ovim čudnim vremenima ako ste u dionicama budite u onim kvalitetnim dionicama, jer se one najprije oporave.

– nelikvidna smeća se znaju desetljećima ne oporaviti jer u svjetskim krizama im se nešto poremeti s poslovanjem i eto vam problema, mišljenja sam da vam je ta smeća najbolje rasprodati, ostati u kešu, čekati neko dno i kupiti kvalitetne dionice jer upravo kvaliteta na kraju pobjeđuje.

 

Lumen technologies ticker LUMN, spomenuo sam ga prije nekih godinu i pol dana oko 2 i nesto dolara, otad samo dokupljivao i spustio prosjek i branio investicijsku tezu na Yahoo finance ,prozivio horore, zadnji dokup prije mjesec dana na 1 dolar,bilo me malo sram spomenuti ga ovdje opet ali evo mislim da bi u sveopćem potopu mogla biti trenutna i dugoročna slamka spasa? Sutra je i izvjesce

Lumen Technologies, Inc.today announced that the Company recently sold $5 billion in new Private Connectivity Fabric solutions. In addition, the Company is in active discussions with customers to secure another potential $7 billion in sales

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

ivana7, 05.08.2024. u 23:03

 





plavi05, 05.08.2024. u 09:27



 

… znači da je KODT danas jeftiniji i uspješniji u poslovanju za 50% što bi uz porast narudžbi od 40% po svim čvrstim predviđanjima dividenda će biti između 80 i 100 Eura

 



 

 

KODT.

 

– neka vas ne brine trenutna cijena, to može ići gore/dolje .

– neka vas ne brine ni koliki je porast narudžbi.

– tu je jedino važno da za sjedeće dvije godine imamo 100% popunjenost proizvodnih kapaciteta, a proizvodi se s najvećim ugovorenim maržama.

– moje je mišljenje da bi mogla i treća godina biti isto tako dobra kao i naredne dvije.

– a potom nam dolazi znatno povećanje proizvodnih kapaciteta.

– dalje od te 3g. je nezahvalno prognozirati.

– ja se nadam da će u idućih 3g. iz dionice izići tri velika prodavača koja koče cijenu dionice.

– možda nam sada dođe recesija koja će nam dodatno sniziti cijenu dionice.

– ali se isto tako nadam da će jednog dana doći i neka lijepa vremena za cijenu ove dionice.

– do sada me ova dionica nije razočarala, moje je mišljenje da je KODT najbolja investicija na ZSE, (jeste li primijetili da nisam napisala jedna od najboljih nego najbolja).

– zbog toga mi ta KODT trenutno čini 83.9% portfelja.

– i na kraju nešto i o dividendi.

– nemojte očekivati previše, evo ja očekujem 60e, ako očekujete previše pa ne bude biti će te razočarani, očekujte kao i ja manje, pa će vas sve ono što bude više dodatno oduševiti.

– u ovim čudnim vremenima ako ste u dionicama budite u onim kvalitetnim dionicama, jer se one najprije oporave.

– nelikvidna smeća se znaju desetljećima ne oporaviti jer u svjetskim krizama im se nešto poremeti s poslovanjem i eto vam problema, mišljenja sam da vam je ta smeća najbolje rasprodati, ostati u kešu, čekati neko dno i kupiti kvalitetne dionice jer upravo kvaliteta na kraju pobjeđuje.

 

Potpisujem. 👍

https://lidermedia.hr/biznis-i-politika/snazan-oporavak-tokijske-burze-izbrisani-svi-gubitci-od-dana-ranije-158439

Idemo dalje

OK ovo sa lumn je brzo eskaliralo, 250 milijuna dionica protrgovano, ne dolara, u samo jednom danu, jače nego prošli tjedan kad su već bili ogromni prometi sa 3.6 do 5.3,aftermarket +8

Investicijska teza mi je predugacka pa je neću ovdje pisati,dao Bog da je nekome prosvijetlilo pamet sinoć/danas da nadoknadi gubitke koje sam nekome nekada prouzrokovao svojim pisanjem i lošim tajmingom

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

https://www.cnbc.com/video/2024/08/07/lumen-ceo-kate-johnson-were-building-the-backbone-of-the-ai-economy.html

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Informanka, 5. – 9/8.

 

– i u ovom tjednu minus, nije -7% ali je -0.7%, KODT mi nije padala ali je znatno pala MDKA i PLAG.

– ovogodišnji prinos jako dobro stoji +56.1% i mišljenja sam da to neće ići ispod +50%.

– i ovaj tjedan sam dosta trgovala, s novcem od turizma sam kupovala KODT.

– a stvarno je bilo šteta ne kupiti KODT po 1.600e .

– i tako meni taj KODT dođe u portfelju na točno 85.0% .

https://www.seebiz.eu/kolumne/panika-se-smirila-strahovi-od-recesije-ipak-nerealni/308631/

Ako se osnuje državni investicijski fond pred postavljam da će u njega uči i neke dionice iz crobexa

Informanka, 12. – 16/8.

 

– nakon dvotjednog pada vraćam se ponovno na stare putanje rasta portfelja.

– tjedni rast mi je +2.9%.

– a godišnji rast portfelja +59.0%.

– ovotjedni rast mi je omogućio KODT, MDKA i SPAN kojega na žalost malo imam.

– na početku tjedna sam kupila par dionica KODT, a potom su prodavači digli cijenu i kupnja jednostavno nije išla.

– trenutno mi KODT čini 85.4% portfelja.

– malo sam skratila PLAG i prodala sam sav DLKV.

– sada imam keša, ako bude jeftine prilike kupujem KODT, ako ne bude ostajem u toj keš poziciji čekajući neku novu priliku.

New Report

Close