Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zgubidan10: ” Ivana9 uvijek si neodređena,nista korisno, samo filozofija.Daj ti neku preporuku[smiley2]Ne zanima nas sta si ti ili sta je bilo,curo daj ti nesto opipljivo da mi uzmemo lovu.[smiley2] ” – ma što ću ti preporučiti ?????? – skoro sve mi je ovaj tjedan u minusu, korekcija nema što. – pa tu imamo mnogo pametnijih koji daju dobre savjete i Vama i meni. – evo i ja imam keša pripremljenog za Atlantic, sad je IPO a stvarno se malo piše o toj investiciji. . e sada se dvoumim što je pametnije, ući u IPO i skupiti neke mrvice ili ići u neku dionicu koja je pala (samo koju, nisam pametna). – ali za Atlantic ću čekati do zadnjega dana, a onda tu ući s malo većom lovom, je li to pametno ne znam ni sama. Pozdrav !

ma kakav atlantic…to nebi nikome preopurucio…..rađe ulupat taj keš u nesto drugo…..definitvno

DOKUP!

Slažem s mreichom vezano za T-HT.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

jos kad bi kojim cudom dobili telekom od janeza…

http://www.tportal.hr/fset.html

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Dajte se odlucite jel vi nesto znate il nis ne znate.

– ja puno toga neznam, eto o atomskoj fizici nemam zbilja pojma, neznam ni što bih sutra kupila, ali ipak nešto znam o ulaganjima.

Za one koji znaju i žele više.
– uložite novac u investicijski fond, np. sada sam ja ušla u jedan i dobit u prvom tjednu preko 10%.
– poželjno je ulagati u one fondove gdje na ulog u fondu možete podići kredit.
– naravno dobro je pripaziti i koji su fondovi bez ulaznih i izlaznih provizija.
– kad dignete kredit, zalog su Vam udjeli u fondu, kupite dionice,
– samo je sada tu jako bitno kupiti dionice koje će rasti.
– tada Vam se u tome investicijskom carstvu pruža još jedna dodatna mogućnost, na kupljene dionice dignete margin kredit, s kojim ponovno kupujete dionice.
– e tu bih preporučila kupnju što manje dionica, najbolje bi bilo samo jednu koja će najviše rasti.
– čini se dosta komplicirano, ali nije, tko nije kužio neka pročita više puta.
– hrabrima će se na kraju rizik isplatiti, ali tko ne rizikira taj ne profitira.
Savjeti by Ivana7

Vi kolegice Ivana7 savjetujete kao da su fondovi (koji su osnova za daljnju kreditnu multiplikaciju) hedgirani i pokazujete jedno lice financijske poluge, s druge strane, iako su vasi prinosi multiplicirani 200% (kredit na kredit) i s druge strane su i gubici. [smiley7] nemojte se zaletavati s ovakvim izjavama.

In a strict sense, there wasn't any risk-if the world had behaved as it did in the past.


jel bi mi mogo neko reć koje sve dionice imaju dividentu i kolke su?

http://www.sda.hr/portal/f?p=100:41:2742306030970181::NO:RP::

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Za one koji znaju i žele više. – uložite novac u investicijski fond, np. sada sam ja ušla u jedan i dobit u prvom tjednu preko 10%. – poželjno je ulagati u one fondove gdje na ulog u fondu možete podići kredit. – naravno dobro je pripaziti i koji su fondovi bez ulaznih i izlaznih provizija. – kad dignete kredit, zalog su Vam udjeli u fondu, kupite dionice, – samo je sada tu jako bitno kupiti dionice koje će rasti. – tada Vam se u tome investicijskom carstvu pruža još jedna dodatna mogućnost, na kupljene dionice dignete margin kredit, s kojim ponovno kupujete dionice. – . Savjeti by Ivana7

Ivana; savjeti bi ti mozda bili dobri; ustvari bili bi sigurno ako bi trziste i dalje divljalo i skakalo kao prethodnih godina; te jednostavno ‘bacis’ novac na vise dionica i eto sigurne zarade. Medjutim postoji i losija strana; a to je da trziste stagnira; ili jos gore – krene prema dole. E onda je jako nezgodno sa kreditima i marginima; rekao bih cak i vrlo vrlo nezgodno ako nemate dobar back-up za namiriti potrazivanja. A u investiranju je najbitnije biti sposoban pretrpiti gubitak; tu carobnu rijec.
Fond na kojemu si mogla zaraditi 10% i to u jednom danu je bio KD Nova Europa koji je usao u Veterinu. Isto tako je mogao taj fond i izgubiti; dakle mogla si i sama uci u veterinu i zaraditi i vise novaca. Nemoj misliti da fondovi nisu izlozeni jer onako lijepo predoce diverzifikaciju rizika na prospektima. Pa svi ovi sto zaradjuju najbolje (ukljucujuci i te nazovi ‘balansirane’) su do grla u dionicama na ZSE i 2-3 okolna trzista. Nazalost jedan dobar okidac u regiji moze nenandano srusiti cijelu kulu od karata; tako da i nije bas da si time diverzificiran. Cak da uzmes udijele u fondovima po Europi Aziji itd nisi opet 100% diverzificiran iako si umanjio rizik gubitka. Jednostavno receno: koliko riskiras toliko i profitiras, a sa svojim fondovima si se osigurala da neces imati velike gubitke u slucaju krize ZSE zbog izbora; ali nisi nista napravila u slucaju rata na Kosovu.
Treba ponekada uci i malo dublje u neke analize i ne biti prepovrsan; iako je to zadnjih godina ocito prolazilo na ZSE.
NHF
Pozdrav Leon[smiley8][smiley8][smiley8]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Slabi su danas nešto komentari.
– a tržište je jako interesantno, koliko vidim danas nije izdržao ni Međimurje beton -19,93%, a ja mislila kad je beton onda je to i jedna čvrsta dionica, ali nije.
– interesantna mi je i ova Zdenkica, blago se ovim novima koji su kupovali jeftine dionice, (nažalost ja ju ne posjedujem, a ima solidan rast i to svakodnevni).
– i ova Croatia Airlines je dosta interesantna, ali za mene je to uvijek bilo tko visoko leti nisko pada, ali dosta interesantni rastovi i padovi, bar nije dosadna dionica.
– HT, pa ovaj pad je zbilja dobrodošao, smanjiti će interes na Atlanticu (ali pad je ipak malo zakasnio), a sam pad je idealan za nove dioničare (sretne vlasnike HT), napokon će kužiti kako se to vozi na burzi gore dolje.
Pozdrav !

KAKO SU SVI PAMETNI U ANALIZAMA I U PREDVIĐANJIMA KAD VEČ 3 GODINE SVE PRAKTIČKI RASTE I SADA SU SVI STRUČNJACI – A NEDAJ BOG – A DOČI ČE VRIJEME KAD ČE MOŽDA I DVIJE GODINE BITI LAGANI PAD – ONDA TREBA BITI PAMETAN I PREDVIDJETI – JA SAM TAKAV PAD I STAGNACIJU VEČ DOŽIVIO NA SVOJOJ KOŽI


Vi kolegice Ivana7 savjetujete kao da su fondovi (koji su osnova za daljnju kreditnu multiplikaciju) hedgirani i pokazujete jedno lice financijske poluge, s druge strane, iako su vasi prinosi multiplicirani 200% (kredit na kredit) i s druge strane su i gubici. [smiley7] nemojte se zaletavati s ovakvim izjavama.

– previše stručno si to napisao tako da ti dosta investitora to ne kuži (hedgirani, multiplicirani … )
– ali propustio si ono najvažnije, pa lijepo sam napisala kako je jedna takva investicija za one koji znaju i koji su hrabri.
– možda ja tako nešto i napravim ali sa malim dijelom svoga kapitala.
Pozdrav !

ZABA!
TA: http://www.abacus-brokeri.hr/?section=detalji&tab=graf&o=ZABA-R-A&tr=ZSE

FA: http://www.ilirika.hr/files/userfiles/hr/Pageri/ZABA-R-A.xls

P/E: 24,97
PBv: 3,45
na današnju završnu cijenu 11200
PBZ skrb dokupljuje svaki dan, lova od dokapa se vrlo vjerojatno zavrtila u 3Q [smiley2]

Heaven or Las Vegas


ZABA!
P/E: 24,97
PBv: 3,45
na današnju završnu cijenu 11200

interesantno. kad ja izračunam onda je P/E (zadnjih 12 mj) oko 36.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close