Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

trial, 09.07.2024. u 15:45

Sad i neuki mogu izračunati P/E.

Ja sam izračunao da bi na cijeni dionice 20 eura P/E bila oko 5, na cijeni 40 eura, na oko 10.

Kud više kome što objašnjavati?

 

gospon Trial.

 

– moj prijatelj Krial i gospon Brankec su dobro zaglavili u VART.

– vidim da je taj VART ima puno bolji p/e od IGH kojemu je 3.

– VART ima p/e -0.23 idemo ga zaokružiti na nula.

– pa mog prijatelja Kriala i gospon Brankeca stvarno zanima kolika bi cijena VART bila na oko p/e 5 ili koja bi cijena VART bila na oko p/e 10.

– vidi se vaša velika stručnost na tome p/e pa me baš veseli vaš odgovor na ovo pitanje, a moj prijatelj Krial i gospon Brankec će vam biti i više nego zahvalni.

 

trial, 09.07.2024. u 10:23

DLKV

– ovo vam je stvarno jedna jako dobra dionica na još uvijek preniskoj cijeni.

Ne-uka raja to ne može shvatiti,

 

– Ne-uka raja je shvatila koliko je DLKV stvarno dobra dionica kad je na toj investiciji popušila 99% love preko noći.

– to isto su shvatili moj prijatelj Krial i gospon Brankec kad su popušili brdo love kao dugoročni investitori u IGH..

– sada su u Top10, lako je ući, ali nemoguća misija je izići iz investicije.

Informanka – tjedna.

 

– evo još jednog tjedna kad je ugodno biti na burzi.

– u ovom tjednu plus, lijepih +4.8%.

– a u ovoj godini, fenomenalnih 57.1% i to na dosta velikiom portfelju.

– pogađate, ovako velik tjedni rast mogu ostvariti jedino ako mi se podigne cijena dionice KODT, to se i desilo, a ja sam usputno kupila još par dionica KODT po stvarno skupoj cijeni od 1.650e.

– sada mi je KODT na 79.99% portfelja…

– nadam se da ću KODT uskoro moći kupovati po 1.700e, a i većim cijenama od toga.

– ovaj tjedan sam kupila još dosta PLAG, ali i to ću uskoro prodavati.

– da bi mogla kupovati morala sam i prodavati (sve jako dobre dionice) : IKBA, ZABA, ERNT.

– stvarno uživam u ovom trgovanju i rastu portfelja.

– a imam keša i za trgovanje u narednom tjednu.

Pita me frend da li da uloži u igh jer je navodno jaaaako podcijenjen ili da uloži u kodt koji je još i jače podcijenjen….

Ne znam što odgovoriti… pa ajmo vidjeti 31.12.2024. di bu jedan a di drugi da znamo tko je bio u pravu

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Informanka.

 

– i u ovom tjedno lijepa zarada, a kako i neće kad mi poraste KODT kojeg imam u velikim količinama.

– i tako ovaj tjedan +3.9%.

– a u ovoj godini lijepih +61.0%.

– strpljivo čekam 24/7 pa će mi prinosi biti i puno veći.

– u ovom tjednu mi je legla i lijepa div. ERNT koja mi komplet ide u moju osobnu potrošnju, usputno i ovaj tjedan sam prodavala ERNT.

– a KODT i dalje dokupljujem, po malo, užitak mi ga je kupovati po 1.700e, i trenutno mi je taj KODT 81.1% (je li vidite kakva čuda radi sitan dokup i porast cijene, a kod mene toga KODT ko u priči).

– još sam neke dionice prodavala, a nešto sam i kupila a da nije KODT.

– da bi kupovala KODT stalno nešto moram prodavati, napisala bi vam ja što sam prodavala, kupovala ali su na onom drukerskom forumu počeli proučavati moj lik i djelo i koliko imam kojih dionica.

– ja vam tu pišem da vidite i da probate naučiti kako trgujem i kolike prinose ostvarujem, možda nisam najbolja, ali sam svakako jedna od boljih investitorica na ZSE.

– morate znati i to da mi je anonimnost jako važna jer ja nisam javna osoba i nije mi potrebna nikakva reklama i nikakvo drukanje.

ivana7, 20.07.2024. u 14:29

Informanka.

 

– i u ovom tjedno lijepa zarada, a kako i neće kad mi poraste KODT kojeg imam u velikim količinama.

– i tako ovaj tjedan +3.9%.

– a u ovoj godini lijepih +61.0%.

– strpljivo čekam 24/7 pa će mi prinosi biti i puno veći.

– u ovom tjednu mi je legla i lijepa div. ERNT koja mi komplet ide u moju osobnu potrošnju, usputno i ovaj tjedan sam prodavala ERNT.

– a KODT i dalje dokupljujem, po malo, užitak mi ga je kupovati po 1.700e, i trenutno mi je taj KODT 81.1% (je li vidite kakva čuda radi sitan dokup i porast cijene, a kod mene toga KODT ko u priči).

– još sam neke dionice prodavala, a nešto sam i kupila a da nije KODT.

– da bi kupovala KODT stalno nešto moram prodavati, napisala bi vam ja što sam prodavala, kupovala ali su na onom drukerskom forumu počeli proučavati moj lik i djelo i koliko imam kojih dionica.

– ja vam tu pišem da vidite i da probate naučiti kako trgujem i kolike prinose ostvarujem, možda nisam najbolja, ali sam svakako jedna od boljih investitorica na ZSE.

– morate znati i to da mi je anonimnost jako važna jer ja nisam javna osoba i nije mi potrebna nikakva reklama i nikakvo drukanje.

🙁

Informanka, 22. – 26/7.

 

– lijepa priča se i dalje nastavlja s solidnim tjednim prinosom +2.8%.

– ali taj prinos je počeo iz tjedna u tjedan padati: +4.8%, +3.9%, +2.8%.

– i tako malo po malo i ja u ovoj godini +63.8%.

– u ovom tjednu sam puno trgovala, i prije izvješća sam dosta nakupovala KODT, da bi mogla kupovati dosta tog sam i prodala, a bile su mi i dvije dividende ADRS i PLAG.

– više nemam ERNT, zadnje količine sam uspjela prodati prije pada, ERNT mi je poslužio svrsi i još usputno donio dosta eura od dividende.

– KODT, što dokup, što rast cijene i meni taj KODT došao do 84.3% u portfelju, previše, stvarno nije dobro.

– na KODT su se pojavila 3 velika prodavača, KODT je ponovno imao odlično izvješće, ali kako vidim veliki prodavači će gurati cijenu dolje, a to znači da moj portfelj u ovoj godini neće puno rasti jer imam previše KODT, ali neka ovaj prinos bude i na kraju godine ja ću biti zadovoljna, i čekati ću neka bolja vremena da i ja rasprodam barem pola KODT.

pinball, 13.07.2024. u 20:43

Pita me frend da li da uloži u igh jer je navodno jaaaako podcijenjen ili da uloži u kodt koji je još i jače podcijenjen….

Ne znam što odgovoriti… pa ajmo vidjeti 31.12.2024. di bu jedan a di drugi da znamo tko je bio u pravu

 

KODT ili IGH.

 

– najprije vi pitajte vašeg frenda je li on investitor ili špekulant.

– ako je investitor kupiti će KODT.

– sada kad su izišla izvješća sam pametnija.

– i izvješća kažu kako je IGH i dalje u grupi smeće, preživio je, neće u stečaj kao VART, ali to je i dalje daleko od dobrog, sportskim rječnikom više nije 5 stečajna liga sada je u 4. lizi.

– a KODT, i dalje naša najbolja firma, trenutno bez konkurencije u prvoj lizi.

– 31.12.2024. gdje će biti jedna, a gdje druga dionica.

– investiranje vam je cjeloživotni maraton i sasvim nebitno je gdje će biti jedna a gdje druga dionica, zbog toga i disperziramo portfelj da bi smanjili te rizike.

– a sada na kraju godine bi IGH mogao povući i preko 100% rasta jer je u tu dionicu ušla najveća drukerska elita s onog drukerskog foruma, dionicu se s 50.000e bez problema može podići za 100%, ali dionica je i dalje smeće koje ne stvara dobit (to možete vidjeti iz izvješća), ovo je klasična dionica koju špekulanti kupuju u nadi da će pronaći većeg g.lupana kojemu će te dionice uvaliti.

– KODT, je jedna vrhunska dionica, ali trenutno tu imamo 3 velika prodavača, i ako oni ustraju sa svojim prodajama dionica sigurno neće ništa narasti do nove godine, možda čak i padne.

– ali KODT i ako joj cijena ne poraste do nove godine dugoročno ostaje stvarno jedna dobra investicije.

– zaključak: IGH je za špekulante a KODT za investitore pa vi sami odlučite što ćete kupiti ili prodati.

Slažem se s većinom izrečenog, međutim imam osjećaj da se podcjenjuje sila interesa za kupnju dionice KODT. Nama su više-manje poznati prodavatelji, a bit će i sitnih prodaja, ali nemamo pojma tko će sve biti zainteresiran… Kad se pročuje, tko zna kakvi sve mogu krenuti unutra, pogotovo kad vide koliko i po koliko se nudi. U veljači me Q4’23. bacio na zadnjicu, a Q2’24. me nokautirao.

Definitivno se radi o dionici za ozbiljne investitore i na ZSE trenutno nema ni blizu kvalitetne kompanije. Prva liga u svakom slučaju…dapače, liga za sebe. Nema ništa sličnog. Neto kvartalna dobit 35,5 milijuna eura… 🤦‍♂️… Da mi je netko pred par godina rekao da će KODT raditi takve dobiti, rekao bih mu da je lud…

Ja vjerujem da će se na KODT pojaviti ozbiljni igrači tipa strani fondovi jer oni ovakve prilike znaju propoznati.

Koliko znaju ulagati ovi naši mirovinski fondovi vidi se najbolje kroz njihove ostvarene prinose u prošlosti. Stvarno su loši i mislim da nebi smijeli naplatiti naknadu ako nisu uspješniji od nekog indexa. Ovako im lova ide, radio ili ne radio.

Prodavali su KODT i na 300 i na 1000 eur pa bez obzira na to je KODT danas na 1740 eur.

IGH.

 

-kad drukeri vide da im više ne prolazi po 20e, da su natrpali sve voljne platiti i da ih nema više.

– mogu je spustiti na 10e i potom opet trpati.

– i to im je još uvijek dobro isplativo, prosjek ukeširanja visok.

– oni su zaradili.

– treba imati na umu da iza te silne prodaje na ovoj razini ne sjede baš tamo neki bedaci, koji ne znaju što rade.

– nekak mi se sve više čini da ne znaju što rade ovi na kupnji.

– bez uvrede bilo koga.

Informanka.

 

– ovaj tjedan rekordni gubitak od -7.0%.

– trenutna prevelika koncentracija KODT u portfelju od 83.9% (trenutno), je kumovala tom velikom gubitku.

– ali godišnji prinos je i dalje sasvim solidan 56.8%.

– iz aviona se vidio taj pad KODT, malo KODT sam i prodala, na žalost nije bilo veće kupnje, kasnije sam dosta jeftinije kupovala KODT i u konačnici imam par dionica više.

– kupila sam jeftino i malo SPAN, toliko da ga pratim kao i DLKV.

– i tako sam potrošila sav keš, sad mi je idući tjedan nešto prodavati ili trejdati.

– kad pišem KODT mislim na (KODT i KODT2).

New Report

Close