Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tangarina, 04.07.2024. u 21:56

Uvijek je bolje da žena piše nego da priča. Pa neka piše, ima na webu puno gorih i dosadnijih stvari od njenog pisanja, a moram priznati da i dosta toga šta piše ima smisla i da ima zanimljivo razmišljanje o dionicama.

Da li ima smisla da joj je Medika pala sa 7.500 € na 6.100 €, a da to nigdje nije iskazala kao pad portfelja. S tim se ni baš za pohvalit, pa se šuti. A puna je Medike. Taj pad joj nigdje nije iskazan u njenim postocima i decimalama na n-tu potenciju.

Toliko o vjerodostojnosti cijele njene pisanije.

 

 

 

IGH

 

Obavijesti izdavatelja – EHO

Prošle godine dobit nakon oporezivanja iznosila je 6.083.780,71 €.

S obzirom na godine crvenila, ovo je naznaka nekih novih vjetrova koji ovdje pušu.

Usto, proširuju i područje svojih djelatnosti na djelatnost energetskog certificiranja i pregleda zgrade, uvođenje instalacije vodovoda, kanalizacije, plina i instalacije za grijanje i klimatizaciju, te djelatnost pregleda sustava grijanja i hlađenja u zgradama.

Sad još samo čekamo Rješenje Trgovačkog suda o zatvaranju predstečajne nagodbe. Dugovi iz PSN su na nuli.

 

Informanka.

 

– ovaj tjedan sitan plus od +0.3%.

– u ovoj godini +52.3%.

– ovaj tjedan sam puno trgovala:

– prodala sam sav ADRS2 na ex.div. i zaradila na toj transakciji plus ću još dobiti div.

– prodala sam i više od pola ERNT, a dosta sam toga imala, sasvim sam zadovoljna s cijenom od 196e.

– i malo ZABA sam prodala, očistilo samo dio naloga.

– a kupovala sam KODT, sada mi je taj KODT 79.1% portfelja.

– i u petak sam bila na kupnji KODT i KODT2, i to na najboljoj kupovnoj cijeni, ali mi nitko nije želio prodati niti jednu jedinu dionicu KODT ili KODT2.

– znam, nije pametno ovo što radim, ali sam se zaljubila u taj KODT i svaki priljev novca koristim za dokup te dionice.

– na tom KODT će svakako biti ona uzrečica “ili pukovnik ili pokojnik.

 

Ako je KODT Best Buy, a koja je dionica Second Best Buy na ZSE?

Sudeći prema Ivaninom sastavu portfelja, trenutni Second Best je MDKA? Pitanje je koliko Medike sada ima ako joj je “dist” sada na impozantnih 79,1%? Doduše, “dist” joj nije na toliki udio došao kupnjama, već ponajviše rastom cijene.

Moj Second Best Buy je VLEN, iako po mrcvarenju dionice kritična masa očito nema namjeru jahati po Asku ko da nema sutra, kak su pred Q1 jahali pa onda afektivno prosipati po Bidu. Rezultati od Doka 11 se čine kao daleka budućnost, po svemu sudeći.

Hoće li KOEI slijediti rast svog sina distruptora? Već je potegnuo dosta s dna na kojem je bio skoro 100 eura niže nego sada.

Banke? Mogu li još rasti? HPB, IKBA…? ZABA…?

Turistički papiri? Plaguna priprema skupštinu, Riviera će sigurno masno uprihoditi… Što je s Adrisom?

IT dionice? Ivana prodala ERNT… SPAN u zadnje vrijeme pokazuje znakove života… Što nam nosi budućnost?

New Report

Close