Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ivana7

Evo da se ja nadovežem, pratim što pišete i na temelju toga sam kupio KODT, KOEI, ZABA I ERNT.

Žao mi je što prije nisam kupio navede dionice ali sam zadovoljan prinosom. Imam još keša i razmišljam se da kupim još KODT

Koji je to “novi forum”?

Svi ga spominju ali ja ga ne mogu otkriti

Poštovana Ivana7,

molim Vas vaše mišljenje za LKPC.

@ nikobe

Ako se ne varam, radi se o forumu

dionice.net/forum/board/2-dionice

nkobe, 10.06.2024. u 23:28

Koji je to “novi forum”?

Svi ga spominju ali ja ga ne mogu otkriti

insajder.hr

Ali dobar je i ovaj, samo ga trebaju popraviti. Već je predugo u ovakvom teškom stanju da Vam ne mogu poslati privatnu poruku ako već ranije nismo bili na tim porukama, u već započetom razgovoru.

Pratim ja i dalje ovdje BB i neke druge teme, ali rjeđe jer imam više obaveza u zadnje vrijeme pa ne stignem toliko. Ni na novom forumu nisam nešto preaktivan…tu i tamo koji manji post, koja zahvala, podrška, itd. Ivani ovdje redovito dam like, osim ako pretjera… Dobra je…a ima i hrabrosti i vizije…

nkobe, 10.06.2024. u 23:26

@ivana7

Evo da se ja nadovežem, pratim što pišete i na temelju toga sam kupio KODT, KOEI, ZABA I ERNT.

 

– u redu je pratiti što netko piše, tome i služi forum, tu dobivamo ideje.

– ali ona odluka kupiti ili ne kupiti mora biti samo vaša.

– morali bi poznavati bar osnove fundamentalne analize.

– ako ste trejder ne morate ništa znati, uzdate se u sreću kao i moj prijatelj Krial i gospon Brankec.

 

– KODT i KOEI, uvijek sam kod usporedbe ove dvije dionice pisala da je KODT puno bolja opcija.

– ERNT, i danas sam ga kupovala, zbog dividende, toliko da trgujem i da održavam kod brokera minimalnu proviziju, ali taj isti ERNT će biti prva dionica na prodaji u srpnju, možda neku manju količinu zadržim.

 

Kresho, 11.06.2024. u 07:56

molim Vas vaše mišljenje za LKPC.

 

– možda je LKPC i dobra dionica, ali mene ne zanimaju dionice koje svojim vlasnicima ne isplaćuju dividendu.

– na takve dionice ne želim trošiti svoje vrijeme.

– napomena za dioničare LKPC i LKRI.

– dioničari bi morali znati da ti lučki vezovi i kvadratni metri lučkog prostora su vlasništvo države Hrvatske.

– ta lučka poduzeća su samo korisnici prostora za što bi morali plaćati koncesiju.

– vlasništvo tih lučkih poduzeća su samo dizalice, stari kamioni i viljuškari, pisaći stolovi i ormari u kancelarijama ali ono najvrijednije nije u njihovu vlasništvu.

– u Rijeci se otvara novi kontejnerski terminal, ali on vam neće biti u vlasništvu LKRI, niti će tamo biti operater LKRI.

– najbolje vam se maknuti iz tih luka, odnosno ne investirati u luke i sve one dionice u koje investira moj prijatelj Krial i gospon Brankec jer ćete pogubiti svoje novce.

– na tržištu imate dosta dobrih dionica, ako ne znate što kupiti kupite ono što kupuju mirovinski fondovi, nećete puno zaraditi ali nećete ni pogubiti novce.

nkobe, 10.06.2024. u 23:26

@ivana7

Evo da se ja nadovežem, pratim što pišete i na temelju toga sam kupio KODT, KOEI, ZABA I ERNT.

Žao mi je što prije nisam kupio navede dionice ali sam zadovoljan prinosom. Imam još keša i razmišljam se da kupim još KODT

@ivana7

Žao mi je što prije nisam kupio navede dionice ali sam zadovoljan prinosom. Imam još keša i razmišljam se da kupim još KODT

[/quote]

 

– nikada vam nije kasno za kupiti ili prodati dionicu.

– ako razmišljate o kupnji KODT, najbolje vam ju je kupiti prije 2Q24 a to vam je 24/7.

– zašto ???

– po nekim mojim prognozama 2Q24 bi morao biti stvarno dobar kvartal.

– a vidjeli smo i do sada da svaki dobar kvartal isto tako dobro diže i cijenu dionice.

– i na ovim cijenama KODT je trenutno fundamentalno dosta jeftin.

– ja sam i dalje na kupnji KODT i KODT2 s cca desetak dionica, ali vidim da od kad je bila skupština više ne mogu kupiti dionicu KODT po 1.560 ili KODT2 po 1.530.

– očito je da su letvicu malo podigli.

– a ja te KODT imam stvarno previše pa sam poskidala više naloga za kupnju kod KODT jer jednostavno ne ide i stavila sam se na kupnju ERNT, PLAG, ADRS2.

– napišite slobodno ako ima još nešto zanimljivog.

KODT.

 

– kako sam jučer napisala letvica se pomalo diže.

– ali koji promet, da je to bilo u kunama bilo bi preko 2.500.000  samo na KODT.

– i na ostalim fondovskim dionicama danas veliki prometi, jedan fond prodaje drugi kupuje, dobro je to radi likvidnosti burze.

– danas sam kupila par dionica KODT.

MDKA.

 

– trejderi po malo izlaze, odnosno napravili su gužvu na izlazu.

– a izlaze i oni dugoročni investitori koji su je kupili samo da bi skupili onu dividendu od “900 eura”.

– mislim da se MDKA isplati kupiti ispod 6.000e, odnosno sve je dobro na 5.xxxe, ja ju tu čekam i planiram kupiti 3-4 dionice.

– na tim cijenama p/e će biti na cca 8 a to vam je stvarno dobra kupnja.

– ova dionica MDKA je dobra zbog disperzije rizika, ima dosta sigurno poslovanje i dobit, na ovoj cijeni će sigurno imati neki rast ali ne velik.

– da nije bilo ovih trejdera danas bi cijena bila cca 8.000e ali kod dokupa je svakako prihvatljivija cijena od 5.xxxe na kojoj će te imati sigurnu zaradu.

– kod ove dionice zbog nelikvidnosti ne pretjerivati, dosta ju je imati u portfelju 5-10% ne više od toga.

MDKA.

 

– lijepo sam jučer napisala čekajte MDKA na nižim cijenama.

– Zločesta gospođa danas skida MDKA na 6.500e.

– sigurna sam da dionica MDKA vrijedi i više od toga ali na ovom nelikvidnom izdanju je trenutno previše dionica na prodaji.

IKBA.

 

– čitam na onom najnovijem forumu:

– Marin piše da mi danima prodaje IKBA po438e.

– a ja danima nisam kupovala ni prodavala IKBA.

– danas se Marin hvali kako je prodao zadnje dvije dionice po 440e.

– a ono danas IKBA zaključi cijenu na 450e na malo većem prometu.

– zaključak:

– IKBA je dobra dionica za dugoročnu investiciju, a nezgodna je za trejdanje jer joj cijena po malo raste, tako da tu trejderi zarade za burek a pametni za auto.

New Report

Close