Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mreich: ” bojan02: ” SVE STAVI U JEDNU DIONICU – KOJU TI MISLIŠ DA JE NAJBOLJA I ZABORAVI NA NOVCE ” I onda ta firma ode u stečaj. Imati sve u jednoj dionici je najveći mogući rizik koji postoji. Ali ipak ga se može još uvečati, ako uzmeš margin i za to još dokupiš istu dionicu. Onda je to turbo folk, pardon rizik. ” da ali je to največa zarada ako maš samo u jednoj kojoj vjeruješ

imao sam i ja par puta dionice u koje sam vjerovao, pa sam sretan da nisam imao previse novaca u njima; gubitak mi je bio zanemariv zahvaljujuci diverzifikaciji
vjera u dionicu nikako nije dovoljna garancija za uloziti 100%, zadnjih dana imas nekoliko primjera firmi cija su financijska izvjesca izvrsna, a cijena im pada

“Please, God, Just One More Bubble.”

NPR,VIRO[smiley7]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


potrabbb: ” jel bi mi mogo neko reć koje sve dionice imaju dividentu i kolke su? ” zelis li mozda i izracun postotka iznosa dividende u odnosu na zadnju cijenu, i da budu poredane od najmanje prema vecoj ili obratno? boja fonta? za neke stvari bi se ipak trebalo malo sam potrudit; mozes otici na http://www.sda.hr pa kliknuti na korporativne akcije, i onda odaberi “dividenda u novcu”… sve ce ti izbaciti

dovoljna mi je samo stranica. =)

..........................................................................................


potrabbb: ” jel bi mi mogo neko reć koje sve dionice imaju dividentu i kolke su? ” http://www2.fima.com/?P=ana&L=h na ovoj stranici imaš link (desno, “dionice-fundamentalni…”) ERNT, ZAPI,…..

tnks

..........................................................................................

Kolegice Ivana i G.Mreich vidim da ste napali Techmana,dajte molim vas napisite nesto ko on pa se javite,ne samo ja ,ja,ja[smiley1]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Inace svaka cast ,niste navlakaci i zato vas jako cijenim,al mjerit se sTechmanom u brodarskom sektoru,HRABRO[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Kolegice Ivana i G.Mreich vidim da ste napali Techmana,dajte molim vas napisite nesto ko on pa se javite,ne samo ja ,ja,ja[smiley1]

– nikoga ja ne napadam, ali pratim neke interesantne teme, sada je to trenutno SPPL, te sam tamo tom stručnjaku Techmanu napisala jedan interesantan post, a koliko sam kužila istina boli.
– u cijeloj priči mi je najbedastije što Tachman ne posjeduje niti jednu dionicu SPPL, a svaki drugi post na toj temi je njegov.
– ako mu što nije jasno ja sam uvijek tu na ovoj temi.
Pozdrav !


Inace svaka cast ,niste navlakaci i zato vas jako cijenim,al mjerit se sTechmanom u brodarskom sektoru,HRABRO[smiley2]

– nije se važno s nekim mjeriti, normalno je i to kako se ne može poznavati svaki sektor.
– pa ja sam kupovala firme za koje nisam znala ni gdje su ni što proizvode, ipak mi je u cijeloj priči bila najbitnija zarada.
– ja sam najviše zaradila na tom brodarskom sektoru, kad to uspije i Techmanu neka se javi, ali fakat sada su te dionice na velikim cijenama, a Ivana7 kupuje samo jeftinu robu.
Pozdrav !


Ivana9 uvijek si neodređena,nista korisno, samo filozofija.Daj ti neku preporuku[smiley2]Ne zanima nas sta si ti ili sta je bilo,curo daj ti nesto opipljivo da mi uzmemo lovu.[smiley2]

– ma što ću ti preporučiti ??????
– skoro sve mi je ovaj tjedan u minusu, korekcija nema što.
– pa tu imamo mnogo pametnijih koji daju dobre savjete i Vama i meni.
– evo i ja imam keša pripremljenog za Atlantic, sad je IPO a stvarno se malo piše o toj investiciji.
. e sada se dvoumim što je pametnije, ući u IPO i skupiti neke mrvice ili ići u neku dionicu koja je pala (samo koju, nisam pametna).
– ali za Atlantic ću čekati do zadnjega dana, a onda tu ući s malo većom lovom, je li to pametno ne znam ni sama.
Pozdrav !

Uđi, ali uđi s najmanje 1.000.000 kuna u Atlantic

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

uf, uf, zenska sujeta nema granice…

– ” ja sam najviše zaradila na tom brodarskom sektoru, kad to uspije i Techmanu neka se javi, ali fakat “,

Najvise zaradila? Neka se javi? Pa dajte nismo u vrticu….

– “ako mu što nije jasno ja sam uvijek tu na ovoj temi.”

kako sad odjednom nudite svoje usluge a panicno ste pitali sto sa HT-om?

“Atlantic ću čekati do zadnjega dana, a onda tu ući s malo većom lovom, je li to pametno ne znam ni sama.”

Dajte se odlucite jel vi nesto znate il nis ne znate. Pa pobogu, barem za Atlantic ne treba atomski fizicar… lijepe su te vase, kako je jedan kolega primjetio, taksativne crtice, ali malo konzistencije ne bi skodilo…

Nevermind, nije mi namjera polemizirati i svadjati se – svatko bira svoj nacin ulaganja. Ja recimo kad ulazem u dionicu volim znati sto vise o biznisu. Pogledam izvjesca i odlucim se. Sto se tice SPPL, nisam se ni trebao premisljati…. svaka cast investitorima koji mogu i uspijevaju zaraditi na takvoj dionici i volio bih da sam tako sposoban i hrabar – al eto nisam.

Eto ja cu sad polako odsetati i necu se vise mesati….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Idući tjedan mislim da je najisplativije i dalje kupovati HT, budući istiće rok od mjesec dana kontroliranja gornje i donje cijene ove dionice od strane Agenata izdanja kako u Londonu tako i u Zagrebu.
Slično kao i na Ini nakon tih prvih mjesec dana trgovanja poslije izlaska na burze, tako je i ovdje izgledno da će cijena krenuti, zbog ogromne potražnje stranih i domaćih investitora, u svima željenom pravcu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close