Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon što sam izašao iz ATPL uz gubitak, ovaj tjedan krećem u slaganje portfelja. Kupujem KODT, ERNT I ZABU. Kakvo je Vaše mišljenje o ovome planu kupnje?

Slusat samo sebe, ne uzimat savjete od nikog drugog.

Ja vam mogu reci recimo kaj bi meni pasalo da kupite jer recimo to imam i ja , pa mi odgovara da cijena ili raste ili da vam se istresem .  Nadam se da shvacate kaj zelim reci.  Vi ste zaradili taj novac i vi odlucite.

Sretno.

ivana7, 25.02.2024. u 23:54

 





yieldchaser, 14.02.2024. u 12:01



 

Ima i ona Lyncheva da je za neke od njegovih najvećih dobitnica trebalo i po nekoliko godina.

 



 

 

– gospon Y.

– ostavite se vi te stručne literature i tog gospona Linića.

– naučite što prije što je to “stop-loss” ili pitajte onu Zločestu gospođu.

– i kad prodate te nezdrave dionice koje imate kupite što prije ove brzorastuće.

– mislim da će te se puno bolje osjećati kada vam portfelj raste i kada zarađujete.

– iskoristite ovo vrijeme brzorastućih dionica.

– vrijeme je novac.

 

Gđa. Ivana,

bili ste u pravu.

Oborilo me na zadnjicu kad sam prošlog tjedna vidio izvješće na onoj balončini od Končar Dista. Kad sam vidio koliko je dobro, bilo mi je jasno o čemu pričate. Ta balončina bi čak mogla biti i neka vrsta jednoroga jer ima veći ROCE od Microsofta?! A trži se na P/E ~11?!

nemam niti neznam  best buy ali abecednim redom iz crobexa krenuvši od A  preskupe su adpl, arnt, atgr, atpl…….možda bi pisao i dalje ali neznam abecedu dalje od A a možda me i strah kugle budučnosti……

Ne znaš niti da se neznam piše odvojeno. Tako da ovo s abecedom i nije neko čudo. 🙂

Kolege što mislite o mom konju? Ingra? Nadokupio sam mrvicu prije izvješća godišnjeg, 4.2 mil eura dobiti, 2 i nešto nenaplaćenih potraživanja koja nisu sila na datum izvješća, al oće država i zg plaćaju arenicu, počeli solarnu u ivaniću lani, napravili neku na zgradi malu, rade ih u banovini, dug smanjen 2 mil eura na oko da ne lažem 30 ili 31, drže 3.5 posto u trezoru od lanjske dobiti…. Ima 13 i nešto mil dionica, znači zarada po dionici malo iznad 25 centi mislim, cijena danas 2.5 eura…. Jesu li to dobri pokazatelji? mislim tu sam lipo u zelenom….. moglo bi se i izać, ali imaju ko do 2036 po 10 miliona godišnje samo od arene, znam da su upetljani i u to što mi je grad raskopan(zadar) za čini mi se 50 mil, al kuna…. I ne znam status stambene neke su pričali u dubrovniku negdi? Jesam li preoprimističan, mislite li da ima nade za dividendu?

Molim iskrena i konstruktivna mišljenja

Ovaj što se tiče atpl, mislim da ga je tankerska ubola u dobro vrime, i što nema atpl nagomilane i zadržane dobiti masne neke još od korone…. A tankerska će kroz dividendu izvlačiti što ne? Ja da san ima atpl, a jesan al sitno, ne bi proda za 53 eurića,i nisam, molim mišljenje i o tome gdje će taj brod? A tankerska ode u zd je ono, iznad zakona tvornica para… Turisthotel ili koji ono su uboli, kultna mjesta za ispijanja kava i nekretnine…. Oni plove dobro

Informanka.

 

– lijepi tjedni prinosi se i dalje ostvaruju.

– ovaj tjedan +4.6%.

– u ovoj godini +34.0%.

– je li trebam spomenuti da je i dalje portfelj na ATH.

– ovaj tjedan lijepi prinos su mi ostvarile KODT i IKBA.

– KODT mi raste li ga raste u portfelju, trenutno 63.6%, moj prijatelj Krial i gospon Brankec znaju reći pa dokle će više rasti taj balončina ???

– a ZABA minus za ne vjerovati, veći minus nego što će biti stvarno velika i dobra dividenda.

– ovaj tjedan nisam ništa trgovala, a slabo ću trgovati i u narednim tjednima, nemam keša, a zbog poreza na kapitalnu dobit ništa ne prodajem, klasična “pat” pozicija.

– u dionicama sam preko 100%, to znači da sam dio dionica kupila na dug, kada vratim dug moja pozicija će biti točno 100%.

– ako tržište ili vaš portfelj raste dobro vam je kupovati dionice na dug.

 

nkobe, 26.02.2024. u 11:09

Nakon što sam izašao iz ATPL uz gubitak, ovaj tjedan krećem u slaganje portfelja. Kakvo je Vaše mišljenje o ovome planu kupnje?

 

– vi imate svoj plan, i sigurna sam da nećete poslušati neko drugo mišljenje.

– da pratite temu BB znali bi kad je trebalo prodati ATPL, i još možda zaraditi na njoj.

– i s novcima od prodaje ATPL profitirati na nekim drugim dionicama preko 50%.

– pratite temu BB, jer ponekad tu možete naići i na neke dobre stvari.

 

misterno, 01.03.2024. u 10:35

Kolege što mislite o mom konju?

Molim iskrena i konstruktivna mišljenja

 

– ja pouzdano znam da svaki cigo svoga konja hvali.

– jeste mu gledali zube ???

 

trial, 28.02.2024. u 10:12

Ne znaš niti da se neznam piše odvojeno. Tako da ovo s abecedom i nije neko čudo

 

– rekli bi moj prijatelj Krial i gospon Brankec da taj tip ne zna odnosno nezna da je IGH najbolja dionica na našem tržištu.

 

ZABA.

 

– e tu mi nije ništa jasno.

– prodala bi ja tu ZABA, ali sam tu ostvarila previše veliku dobit.

– a čvrsto sam odlučila da državi neću platiti porez.

New Report

Close