Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a kad su ga pitali kako se obogatio? odgovor je bio… tako što sam prerano prodavao papire!!

https://novelinvestor.com/quote-author/peter-lynch/

Odličan ovdje.

https://manager.ba/vijesti/4-knjige-o-investiranju-koje-biste-trebali-pro%C4%8Ditati

ivana7, 03.02.2024. u 20:41

 





nimimada1, 22.01.2024. u 10:59



 

ZABA sjajna dionica no toliko je odletjela cijena u kratkom roku da sam odlučio platiti porez na KP i prebaciti na ERNT.

 



 

 

– mislim da ste pogriješili, što vi mislite ???

– nikad nemojte iz neke pozicije skroz izići, izlazite pomalo.

– i ja sam mislila izaći iz ZABA, previše je imam, digla se cijena, a državi mi se ne plaća porez.

– vidjeti ćemo kolika će biti dividenda ???

– više ju ne kupujem, sad mi je čekati dvije godine u investiciji i nadati se dobrim dividendama.

 

Žao mi je prvenstveno zbog poreza. Prevelika je to cifra.

Nisam umislio da ću Zabu prodati na vrhu a za Ernt ionako čekam FI i objavu dividende pa ću tek vidjeti jesam li pogriješio.

 

Ne tako davno, istresali su se po 9 eura, sretni kak su dobro prodali. Sada im niti 14 eura nije dovoljno. Kako ljudi preko noći promijene mišljenje.

 

Bilo bi lijepo da se jedan ovakav kao što je na ERNT pojavi i na DLKV.

Šta bi moglo biti Best buy umjesto Ernt.  Ništa trenutno. Po meni,taj spoj  kvalitete i podcjenjenosti nema nitko kao Ernt. Sve prije ili poslije dođe na svoje.Pravo ili lažno,uvijek dođe na svoje.

 

Hvala na argumentiranom i iscrpnom objašnjenju. Kao i uvijek.

Informanka.

 

– ovaj tjedan i nije neki rast +1.2%, ali taj rast je doveo moj portfelj na ATH, s prinosom u ovoj godini od +13.7%.

– financijska izvješća nam uskoro pristižu, a to će dodatno utjecati na rast mojega portfelja.

– u ovom tjednu sam stvarno jeftino kupila par dionica (KODT i KODT2), 56.3%.

– u ovom tjednu su mi KODT ostvarile mali rast i puno veći rast ZABA i CROS, MDKA manji pad jer ju gospon Komot prodaje.

– ostala sam skroz bez keša, u dionicama 100%, nešto malo keša sam uplatila na brokerski pa ću idući tjedan moći kupiti jednu dionicu KODT.

komot, 06.02.2024. u 09:48

Hvala na argumentiranom i iscrpnom objašnjenju. Kao i uvijek.

 

– ali gospon stvarno ne druka kao moj prijatelj Krial i gospon Brankec.

– izričaj mu je malo reduciran ali sve u svemu to može proći na ovoj temi.

trial, 05.02.2024. u 10:26

Ne tako davno, istresali su se po 9 eura, sretni kak su dobro prodali. Sada im niti 14 eura nije dovoljno. Kako ljudi preko noći promijene mišljenje.

 

 

– evo gledam trgovanje, pa to je najtrgovanija dionica s prometom od čak 20e.

– još malo i vi ulazite u Crobex.

sokolic12, 04.02.2024. u 12:32

Ivana koji Ti je omjer dionica i nekretnina?

 

– to mi dođe kao zbrajanje krušaka i jabuka ili jabuka i krumpira.

– koja je cijena dionica ako su likvidne? to vidim i računam i pišem vam u tjednim “Informankama”.

– od dijela nekretnina živim (turizam), dio ću naslijediti (barem se nadam).

– nekretnine za mojega života neću prodavati, jer mi novac nije potreban, pa me tako ni cijene nekretnina ne zanimaju.

– u susjedstvu sam početkom prošle godine namjeravala kupiti jedan stan, razišli smo se zbog 20.000e.

– i stvarno je dobro da ga nisam kupila jer na toj nerealiziranoj kupnji ja sam zaradila preko 100% jer zbog toga nisam prodala dionice, a dionice su mi zaradile tih 100%.

– trenutno su nekretnine preskupe, ako ih mislite kupiti da ih stavite u funkciju turizama stvarno nema smisla, jer ih sigurno nećete isplatiti s turističkom rentom.

New Report

Close