Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Postao sam esg popis firmi od bloomberga na drugoj temi pa Vas molim pogledajte. Adris se ne ponaša kao prava poslovna firma.

Pod bez cenzure o dionicama

NaBiduAsku, 19.01.2024. u 14:13
ima dosta dijonica koja ce dobro napredovati i ove godine… ali moram istaknuti  ovdje da imam osjecaj za filing da bi KRAS mogao jako dobro napredovati. Pa nek ostane zabiljezeno.
Dobar je taj osjecaj za filing nekad. Danas ste se slobodno mogli i pohvaliti. Da i to ostane zabiljezeno.😉👍

mislim da jos nema potrebe ali vidi se da trezor malo po malo dize ljestvicu.. samo se treba nakacit i vidjeti dokle ide.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Informanka.

 

– ovaj tjedan gubitak -1.8%, a u ovoj godini s prinosom od +10.2% se dobro držim.

– lijepo mi je rasla MDKA i ZABA, ali na KODT je bio previše velik pad i to mi je stvorilo ovaj tjedan veći pad portfelja.

– i još sam kupila malo dionica KODT i jednu CROS.

– e sada gdje je dno na KODT teško je znati (najbolje vam je da pitate mog prijatelja Kriala i gospon Brankeca jer oni intenzivno prate KODT.

– imam malo keša i s tim kešom sam se postavila na neke niske kupnje KODT, možda i prođe.

– kakvo je stvarno stanje kod KODT znati ćemo tek za mjesec dana, pretpostavljam da je dobro, tu mi je ulog velik, a na KODT očekujem sve najbolje.

– ovaj fond nemilice prodaje KODT i ruši cijenu s velikim nalozima na prodaji (a to raduje mog prijatelja Kriala i gospon Brrankeca).

– na cijeni KODT od 850e sam pobijedila taj fond, sada na 1.000e nemam ono kako se kaže “financijske moći”, fond me je pobijedio i ja se spuštam s nalozima, spustite se i vi, stvarno je šteta taj KODT ne kupovati na puno nižim razinama.

– isplati vam se kupovati taj KODT jer vam to nije IGH, VART, Đuro, PTKM ili neki brodar.

– ovaj tjedan sam izgubila jednu bitku, ali na kraju ove godine se nadam pobjedi od barem 50%.

Best buy : ERNT

Strong buy : ERNT

Super buy : ERNT

Mega buy : ERNT

MMF podigao prognozu rasta svjetskog gospodarstva u 2024.

Mogla bi vecina toga bit bb , ak se ostvare prognoze .

havi2, 31.01.2024. u 12:04

MMF podigao prognozu rasta svjetskog gospodarstva u 2024.

Mogla bi vecina toga bit bb , ak se ostvare prognoze .

Mi ni nemamo fondove koji nude ETFove i investicijske fondove vezane uz VT i VTI indekse.

Tko se ne želi zamarati, može samo dollar cost averagati VT / VTI svaki mjesec i kad mu sjedne neka lova koja mu ne treba i ima svoj duševni mir. Owna sve, cijeli svijet i to je to.

Informanka.

 

– ovaj tjedan sam imala lijepi tjedni rast portfelja od +2.3%, u ovoj godini rast portfelja +12.5% (sasvim solidno za samo jedan mjesec).

– rast su mi ostvarile KODT (manji, ali puno ga imam 55.9%) i dosta veći rast ZABA i IKBA (ali to su mi u portfelju puno manje vrijednosti u odnosu na KODT, MDKA).

– vidim da sam pogriješila s kupnjom CROS i ERNT, ali sam s tim dionicama u plusu, pa ih zbog gnjavaže s porezom ne prodajem (ionako su mi to super sitne pozicije), čim mi to prijeđe u minus (nakon dividendi) prodajem.

– ovaj tjedan nisam ništa trgovala, na sitnoj kupnji sam na KODT, ali sam izgleda prenisko stajala, a i slaba sam s kešom, nema se, a prilika ima puno.

Crikva1, 28.01.2024. u 23:49

Best buy : ERNT

Strong buy : ERNT

Super buy : ERNT

Mega buy : ERNT

 

– dragi gospon, slabo se vi u toj vašoj “Crikvi1” molite za ERNT.

– a da probate s vlakićem IGH ???

– moj prijatelj Krial i gospon Brankec se već dva tjedna ne trijezne, slave oni, a mogli ste i vi gospon Crikva1 da ste se ukrcali u pravu dionicu.

yieldchaser, 31.01.2024. u 14:39










Mi ni nemamo fondove koji nude ETFove i investicijske fondove vezane uz VT i VTI indekse.

 

– ali mi imamo KODT.

– ne tražite kruha pored pogače.









trial, 22.01.2024. u 10:32

Kad joj cijene krenu u korekciju, a budu, jer je to normalan slijed svakog većeg rasta, ona će moći samo nemoćno gledati. Tada počinje noćna mora. Sva nominalna zarada postaje magla u razilaženju.

 

– ovo ste dobro napisali, a ja bih još nadodala u kojim dionicama biti u korekciji, a korekcije iliti padovi burze će doći kad se najmanje budemo nadali.

– u zadnjoj najvećoj krizi ja sam bila u INI i HT, i kad su svi gubili ja sam još nešto i zaradila.

– danas su mi to KODT i MDKA, (KODT radi rasta i MDKA radi sigurnosti).

– te dvije dionice će sigurno pobijediti tržište.

– ali moj prijatelj Krial i gospon Brankec ako ne iziđu na vrijeme će dobro popušiti na IGH i dionicama sličnog tipa.

 

New Report

Close