Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo me ja sam je onda davno kupovao malo ispod 550[smiley11]
Reči ću da za nju stvarno treba imati živaca [smiley8]

– evo stvarno se i na forumu može pronaći koji pošteni investitor.
– poanta je u tome kako je ADRS stvarno odlična firma, dijeli dividendu, ima odličnu neto dobit,
– ali tada je ADRS bio balon.
– kakav je danas, to će pak odrediti tržište ili netko stručniji od mene.
– po meni je jedino dobar za margin kredit, jer niti raste niti pada, samo dokle, ipak bi puno interesantnije bilo kad bi pao na 400, pa rast 600, ovako je zbilja dosadan.
Pozdrav !

Pa da…tebi je dosadno sve što se ne diže i spušta…tjah…žensko…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


bojan02: ” SVE STAVI U JEDNU DIONICU – KOJU TI MISLIŠ DA JE NAJBOLJA I ZABORAVI NA NOVCE ” I onda ta firma ode u stečaj. Imati sve u jednoj dionici je najveći mogući rizik koji postoji. Ali ipak ga se može još uvečati, ako uzmeš margin i za to još dokupiš istu dionicu. Onda je to turbo folk, pardon rizik.

da ali je to največa zarada ako maš samo u jednoj kojoj vjeruješ


Pa da…tebi je dosadno sve što se ne diže i spušta…tjah…žensko…[smiley2]

– ah ti veliki investitori, nažalost skoro uvijek posjeduju jednu dionicu koja se ne diže pa nikako…tjah….muško…[smiley16]


mravak: ” Evo me ja sam je onda davno kupovao malo ispod 550[smiley11] Reči ću da za nju stvarno treba imati živaca [smiley8] ” – evo stvarno se i na forumu može pronaći koji pošteni investitor. – poanta je u tome kako je ADRS stvarno odlična firma, dijeli dividendu, ima odličnu neto dobit, – ali tada je ADRS bio balon. – kakav je danas, to će pak odrediti tržište ili netko stručniji od mene. – po meni je jedino dobar za margin kredit, jer niti raste niti pada, samo dokle, ipak bi puno interesantnije bilo kad bi pao na 400, pa rast 600, ovako je zbilja dosadan. Pozdrav !

poslije 01.11. počinje rast

Ivana9 uvijek si neodređena,nista korisno, samo filozofija.Daj ti neku preporuku[smiley2]Ne zanima nas sta si ti ili sta je bilo,curo daj ti nesto opipljivo da mi uzmemo lovu.[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Dragi forumaši imam jedno pitanje,da li tko prati zagrebačku pivovaru? Molio bih za savjet da li je se isplati kupovati.Za dobar savjet veliko hvala unaprijed.[smiley2]

Naravno da se isplati. Na toj dionici imaš jako dobru dividendu a osim toga stalnu kapitalnu dobit.
Dionica je svake godine na sve većoj razini.
Jedna od onih koje se isplati imati i nikad ne prodati, jer ti donosi više u dugom periodu nego ulog u investicijskom fondu ili na oročenoj štednji.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

jel bi mi mogo neko reć koje sve dionice imaju dividentu i kolke su?

..........................................................................................


mreich: ” bojan02: ” SVE STAVI U JEDNU DIONICU – KOJU TI MISLIŠ DA JE NAJBOLJA I ZABORAVI NA NOVCE ” I onda ta firma ode u stečaj. Imati sve u jednoj dionici je najveći mogući rizik koji postoji. Ali ipak ga se može još uvečati, ako uzmeš margin i za to još dokupiš istu dionicu. Onda je to turbo folk, pardon rizik. ” da ali je to največa zarada ako maš samo u jednoj kojoj vjeruješ

Ako si spreman na takav rizik samo naprijed.
Osobno, takav rizik nikad nisam spreman prihvatiti. Volim zaraditi ali ne pod svaku cijenu. Najvažnije je mirno spavati.
Nitko ne može biti 100% siguran što će biti. Zato rizik treba nastojati što više smanjivati. I onda je zarada vjerojatnija.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

jel bi mi mogo neko reć koje sve dionice imaju dividentu i kolke su?

..........................................................................................


jel bi mi mogo neko reć koje sve dionice imaju dividentu i kolke su?

http://www2.fima.com/?P=ana&L=h
na ovoj stranici imaš link (desno, “dionice-fundamentalni…”)

ERNT, ZAPI,…..

Heaven or Las Vegas


jel bi mi mogo neko reć koje sve dionice imaju dividentu i kolke su?

zelis li mozda i izracun postotka iznosa dividende u odnosu na zadnju cijenu, i da budu poredane od najmanje prema vecoj ili obratno? boja fonta?

za neke stvari bi se ipak trebalo malo sam potrudit; mozes otici na http://www.sda.hr pa kliknuti na korporativne akcije, i onda odaberi “dividenda u novcu”… sve ce ti izbaciti

“Please, God, Just One More Bubble.”

New Report

Close