Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BCIN

 

ima dosta dijonica koja ce dobro napredovati i ove godine… ali moram istaknuti  ovdje da imam osjecaj za filing da bi KRAS mogao jako dobro napredovati. Pa nek ostane zabiljezeno.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

NaBiduAsku, 19.01.2024. u 14:13

ima dosta dijonica koja ce dobro napredovati i ove godine… ali moram istaknuti  ovdje da imam osjecaj za filing da bi KRAS mogao jako dobro napredovati. Pa nek ostane zabiljezeno.

Slazem se sa Vama sa svim, pogotovo Kras, meni se cini da igra ide kraju i da ce se uskoro nesto objavit, nije Saranovic bezveze tu utukao veliku lovu, mislim da su P i S zajedno igrali, al otom potom . Imam Kras .

Informanka.

 

– ovaj tjedan lagano hlađenje -0.8%, u ovoj godini +12.0%.

– KODT mali pad a MDKA rast.

– do izvješća vam neće biti nekih promjena na burzi, imate cca mjesec dana za ući u pozicije koje smatrate dobitnima.

– ali najvažnija izvješća koja će bitno utjecati na cijenu su ona o dividendama, a za to ćemo malo duže čekati.

– uživajte mi u burzi i zaradama koje vam ona pruža, jer ako mislite zaraditi na burzi ne bi smjeli gubiti novce na istoj.

NaBiduAsku, 19.01.2024. u 14:13

… ali moram istaknuti  ovdje da imam osjecaj za filing da bi KRAS mogao jako dobro napredovati. Pa nek ostane zabiljezeno.

 

– moja računica kaže da KRAS neće dobro napredovati.

– pa nek ostane zabilježeno.

– nemam ništa protiv vas, ni protiv KRAS, i baš me zanima što će pobijediti moja matematika ili vaš osjećaj za filing.

 

Dlkv.

Na grah i graf i feeling, i na izvješće o trećem kvartalu, na dovršenih 42 kilometra dalekovoda u Švedskoj i knjigu ugovora

Znati čitati: “znakove uz put”.

 

– na  jednom forumu je jedan gospon napisao predivan post o čitanju “znakova uz put”.

– sa svime napisanim se slažem.

– uz te znakove ste mogli izbjeći: Đuru, Ingru, Dalekovod, Viro, Varteks, IGH….Agrokorove perjanice…..

– evo ja sam sve te zamke izbjegla, zbog tog sam i uspješna, došla sam do vrha, sada novac radi za mene…

– aktivno upravljajte portfeljom.

– ovo mi se sviđa: “upravljanje portfeljom je najteži najlakši posao na svijetu.

– nemojte gubiti novac.

– hvatajte svaku godinu vrapca, a goluba će te uhvatiti svaku petu, i budite zadovoljni s time.

– evo kod mene prošle godine uletjelo jato golubova.

zlocesti, 21.01.2024. u 15:32

Dlkv.

Na grah i graf i feeling, i na izvješće o trećem kvartalu, na dovršenih 42 kilometra dalekovoda u Švedskoj i knjigu ugovora

 

DLKV.

 

– evo nam primjer gdje Zločesta gospođa slabo čita “Znakove uz put” (prethodni moj post).

– Zločesta gospođa svakako želi uhvatiti goluba na DLKV.

– nju očito ne zanimaju vrapci na KODT, MDKA, ZABA, IKBA, ERNT, HT….

– da ne bi bilo zabune, DLKV, IGH… stvarno mogu narasti, to stvarno mogu biti dobre investicije… ali mene moji znakovi uz put upućuju da izbjegnem te i slične investicije.

– o.k. je rizikirati s cca 5-10% svojega kapitala, ali budite oprezni s tim rizičnim investicijama.

ATPL.

 

– tu je izgledno osnivanje udruge malih dioničara tvz. pušioničara.

– a udružili su se oni i za glavnu skupštinu, što je pohvalni i s moje strane.

– i kada su izvršni direktori vidjeli kako bi im ta udruga na glavnoj skupštini mogla oduzeti njihova prava, bonuse, nagradne dionice i još drugih sto čuda okrenuli su se protiv malih dioničara.

– i što sada, ma navijam ja za male dioničare taz. pušioničare.

– imala sam ja dosta tih dionica ATPL, ali sam znala pročitati neke znakove uz put (pročitajte dva prethodna posta), digla sam dividendu i nakon ex. div. bez čekanja prodala sam sve dionice ATPL, čak sam nešto malo i zaradila s tom investicijom.

– zahvaljujući tim znakovima uz put, ja sam prodala ATPL, digla div., i s tim novcima kupila ZABA, KODT…

– na tim kupljenim dionicama sam sigurno zaradila preko 50% na odnos uloženog.

– a sada pitam vas male dioničare tvz. pušioničare na ATPL kolika je vaša zarada ???

– možda i zaradite 1.000%, ja ne mogu tvrditi da nećete zaraditi ali oni znakovi uz put na početku ovoga posta …..

ULPL.

 

– tu imamo redovita izvješća sa suđenja.

– sude im.

– ima li itko u ovoj državi tko sumnja da nisu krivi ???

– ja nisam sutkinja ali stvarno sumnjam u to naše sudstvo.

– znam kako sudi naše sudstvo pa mogu napisati da direktori neće biti osuđeni.

– a tko sam ja da im sudim ???

– tu gledamo dionicu, sud me stvarno ne zanima.

– ali dragi dioničari zar vi stvarno mislite da ekipa koja je uništila milijarde nekog novca poreznih obveznika da će vama zaraditi novac.

– možda će vas trebati ti direktori ako im zatreba neka dokapitalizacija ali ako se tu zaradi neka velika lova tu vam ide scenarij tipa Tankerska, i sve to po našim pozitivnim zakonima.

 

– dragi investitori naučite se čitati znakove uz put.

Brodovlasnici i brodari.

 

– još moram spomenuti i JDPL, tamo je direktor izjavio da će propasti ili tako nešto ako ih ne dokapitaliziraju.

– ja znam tko će ih dokapitalizirati ali zbog Hanfe ne smijem javno izlaziti s tim inf.

– na našoj burzi su ti brodari stvarno popularni ali svakim danom ih je sve manje i postaju sve rizičniji i rizičniji za investitore.

– evo moj prijedlog.

– na forumima imamo preko 100 visokopametnih brodarskih analitičara koji prate stanje vozarina i ostalog na svjetskim burzama i tržištima uz desetke pomorskih kapetana, ma da skratim.

– osnujte firmu, kupite brod, i zarađujte novce na svjetskom tržištu, iskoristite to vaše znanje.

– kako doći do novca za kupiti brod ???

– pa prodajte vaše dionice ATPL Tankerskoj i s tim novcima ne da će te kupiti jedan brod, pa tu ima novca za više brodova.

– kad izlistate vašu brodarsku firmu na ZSE ja ću sigurno u nekoj manjoj količini kupiti dionice te vaše nove firme.

– dragi dioničari ostavite se Tankerske, ATPL, ULPL, JDPL, LPLH… osnujte svoju firmu, kupite svoj brod, iskoristite to vaše znanje koje ste godinama akumulirali na brodarima.

Gospođa, koja nije čak ni zločesta, ima sve gore pomenute papire.

I dlkv sa ravno 5% portfelja 🙂

Sve više je do daljnjeg previše 🙂

New Report

Close