Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad sam testirao šta bi bilo BB. Uzeo sam praznu plastičnu bocu(0.5 l) i napunio je s novčanicama koliko je stalo te je zatvorio. Nakon toga sam je potopio u par litara vode .Držeći je neko vrijeme nije se ništa događalo te sam je onda pustio.Reakcija nakon toga uvjerila me je šta je Best Buy. Probajte i vi. Možete je i dulje i dublje držati potopljenu. Isto tako ako imate puno tih novaca možete uzeti i veću bocu .Običan papir ne stavljajte jer iako i dobijete istu reakciju , neće vas prosvjetliti po pitanju BB.

 

Po trgovanju se čini da bi BB mogla biti Podravka.

Djeluje mi kao da naprosto ne možeš promašiti. Kad god kupiš, naraste. Nebitno je što rezultati nisu ništa značajno bolji nego u ovo vrijeme lani. Ni pet posto veći kumulativni prihodi, bruto dobit sedam i kusur posto veća, ali dionica je nezaustavljiva.

Novca se ima tako da se jedva diše(znalo je biti i gore), ali se nema ni duga. Novčani tokovi su tak tak, ali su marže porasle..barem neto proftina marža.. tako to barem izgleda zbog golemih poreznih olakšica. Ali ostali pokazatelji profitabilnosti… kako koji u usporedbi s prošlom godinom. Ništa spektakularno, osim rasta cijene dionice. Naravno, potreban je oprez.

Gotovo je s Podravkom. Krenulo je pretakanje u druge dionice. Kao rivp npr, uskoro u Ernt a nakon toga i purane kao vlen, Ckml itd. Pardon, već je krenulo. Darujte si dionice, sveti Nikola je danas.

I V A N A – vrime je.

Ti si puno ko brod. Desetače, hoteli …Kakvi crni auti i moti hrvatska. Neće valjda djubre i yield sve pokupiti.

Informanka.

 

– u prošlom tjednu pad ovaj tjedan u sličnom broju rast +1.9%.

– ovi tjedni porasti/padovi su relativno veliki jer ih računam s stanjem 1/1/23 a od tada portfelj narastao 104.0%.

– kad gledam te padove/poraste portfelja u % to vam na sadašnje stanje portfelja dođe duplo manje.

– ovo s duplim rastom daje totalno krivu sliku tjednog prinosa, od 1/1/24 krećem od nule pa će i prinosi biti stvarno realni.

– ali meni ne smeta ovaj ovogodišnji rast od 104.0%, stvarno ga je lijepo vidjeti.

– u ovom tjednu mi je došao tvz. helikopterski novac od prodaje Au (po stvarno dobroj cijeni)

– kupujem dionice KODT, ZABA i IKBA po stvarno velikim cijenama, ali meni se čini da su to stvarno jeftine cijene, uostalom vrijeme će pokazati.

– ostalo mi je još novaca za kupnje i u idućem tjednu, a ostala mi je i neka sića Au.

sokolic12, 03.12.2023. u 20:35

Slažem se da bi trebalo izbjegavati dionice u državnom vlasništvu, radi toga sam i Končare preskakao dugo nažalost. Ima i izuzetaka

 

Državno vlasništvo.

 

– i tu su vam velike razlike uzmimo np. KOEI.

– tu su vam većinski mirovinski fondovi s cca 50%, država je vlasnik cca 30%, mali i ostali fondovi su vlasnici cca 20%, (te postotke pišem onako iz glave po prilici).

– kod KODT, većinski vam je KOEI s 67.9%, tu vam države nema u vlasništvu ali je kroz 30% vlasništva u KOEI u indirektnom vlasništvu.

– dionice KODT2 nemaju pravo glasa.

– moje je mišljenje da tu država ne utječe previše.

– kod HPB država je većinski vlasnik, i ona tu postavlja uhljebe na čelna mjesta, tu je već veliki rizik investicije, (to je samo moje mišljenje što ne mora biti točno).

– u IGH nema državnog vlasništva, ali je puno rizičnija od bilo koje gdje je državno vlasništvo, jer biti u suvlasništvu s nekim rusom ili dioničarima tvz. pušioničarima koji su na burzi pogubili 99.9% novca (kune,euri…) je i više nego rizično (i ovo je samo moje mišljenje koje ne mora biti točno).

yieldchaser, 06.12.2023. u 13:35

Po trgovanju se čini da bi BB mogla biti Podravka.

 

– po mojim izračunima PODR svakako nije BB.

– PODR nije loša kao np. IGH,

– PODR je dobra dionica, ali s tom dobrom dionicom će te imati dobar prinos, sličan fondovskoj industriji.

– ali vi morate težiti pronalasku odličnih dionica koje će vam ostvarivati odlične prinose.

– na našem tržištu se mogu pronaći te odlične dionice, nema ih puno, ali ih ima, i pazite se da vas drukeri tipa mog prijatelja Krial i gospon Brankec ne navedu na krivi put.

 

Informanka.

 

– u ovom tjednu minus -1.7%.

– minus mi je na obje moje uzdanice (KODT i MDKA), minus je sitan ali dovoljan za taj veći pad koji su mi ipak usporile sporedne dionice u mojem portfelju (ZABA, PLAG i SPAN).

– godišnji prinos se dobro drži, još je preko 100% odnosno 102.3%, nadam se da u ovoj godini neće pasti ispod sto,

– ovaj tjedan sam kupovala jeftino IKBA i danas također dosta jeftino KODT.

– i tako sam ponovno ostala bez keša za tržište kapitala.

– izgleda da ću morati prodati i zadnje rezerve Au, ali se neću žuriti, čekati ću povoljnu cijenu.

– i pišite malo na ovoj temi, valjda i vi imate koji prijedlog za BB za 2024.g.

– koja su ovo došla vremena, svi u ovoj zemlji okreću leđa tržištu kapitala (burzi).

– a evo, ja vam pišem svaki tjedan, ništa ne lažem, što radim na tržištu kapitala to na ovoj temi i napišem.

– pišem kako stoje moje dionice koje imam u portfelju.

– i može se stvarno zaraditi, poduplati kapital odnosno zaraditi 100% na burzi je moguće, investirajte i vi, zaradite novce, vidite kako se trude moj prijatelj Krial i gospon Brankec, krenulo ih, zaradili 10%, krenuo njihov vlakić, eto ako ne želite zaraditi novce na dobrim dionicama možete zaraditi i na smeću.

– bitno je da se lova vrti, ako ne bankrotirate možda nešto i zaradite.

Ivana, što se događa s IGH, kriva procjena ili..

Best buy su one dionice koje ja imam jer jedino one nisu rasle. Nestrpljivi koji prodaju će se zeznuti.

ma znamo mi da je lojtra najbolji pokazatelj koje dionice ne treba kupovati!

@ tento

Pomalo, bude nadošla. Gleda.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

New Report

Close