Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Informanka.

 

– i u ovom tjednu ponovno plus +1.8%, mrvicu mi narasla KODT i stvarno lijepi rast na ZABA, a tu ZABA sam dosta kupovala u zadnje vrijeme, trud se očito isplatio, veća dobit u tjedan dana na ZABA nego što će obvezničari zaraditi na obveznicama za godinu dana, samo što će vrlo vjerojatno ZABA isplatiti dividendu koja će biti veća bar duplo od prinosa na obveznice.

– godišnji prinos mi je +104.7%, stvarno šteta što se bliži kraj ove godine a to znači i kraj ovog velikog prinosa je s 1/1/24 prinos kreće s 0 (nule) i može ići u dva smjera + ili – .

– u ovom tjednu sam kupila par dionica KODT, kronično mi nedostaje novaca.

 

– pišite, pitajte, predlažite, drukajte kao moj prijatelj Krial i gospon Brankec jer bez vašeg pisanja ovo postaje dosadna stranica.

– tema je BB, na tržištu se stvarno mogu zaraditi veliki novci na dosta lagan način.

– probajte i vi isto kao i ja u godinu dana poduplati svoj kapital.

– dionice su rizične, ali probajte bar s malim viškom vaše imovine investiranjem u dionice zaraditi novce.

– ne sramite se pitati.

yieldchaser, 06.11.2023. u 10:29










Nego daj koji osvrt i na VLEN…

 

VLEN.

 

– dionica VLEN trenutno nije u mojem investicijskom fokusu.

– tu mi nedostaje dividenda, odnosno tu mi nedostaje tok novca (o tome sam dosta pisala), a taj tok novca mi je jako važan.

– VLEN će dosta godina imati veliku amortizaciju.

– trenutno obnavljaju najveći dok, ali oni imaju još dokova, sigurno će i njih kad tad morati obnavljati.

– lokalna zajednica ih ne voli, to vam je prljava industrija.

– oni neće imati domaće radne snage jer domaće ljude ti njihovi poslovi ne zanimaju.

– njihovi radovi će uvijek biti skuplji od turskih.

– financijska izvješća su im stvarno kvalitetna i u njima su opisali sve rizike kojima su izloženi.

– dobra stvar je što su pridobili američke ratne brodove koji dobro plaćaju njihove radove.

– ja sam u toj dionici dosta toga odvagnula ali ispada mi KODT puno bolja investicija.

– nekad sam ja bila prisutna u dosta kvalitetnih dionica ali sve to sam rasprodala oformila portfelj za krizna vremena od samo 3 dionice koje mi čine 98% portfelj (KODT, MDKA i banke, ostalih zanemarivih 2% su mi u ostalim dionicama, keša trenutno nemam).

– i sa tim portfeljem sam u ovoj godini napravila prinos od 104.7%, mislim da nije moglo bolje od ovoga.

– a vama s tim VLEN želim puno uspjeha, odnosno financijskog rasta.

Antireklama.

 

– tko redovito prati ovu temu i temu IGH mogao je vidjeti i pratiti moju redovnu antireklamu na IGH.

– i tako na tom IGH pala cijena, pao promet a prestali su drukati moj prijatelj Krial i gospon Brankec.

– što bi se reklo jedna sasvim uspješna antireklama.

– ali mi je žao mog prijatelja Kriala i gospon Brankeca ipak su oni u top10, pa ću prestati s tom uspješnom antireklamom na IGH.

– druka se i na dosta drugih dionica.

– evo za primjer KODT.

– to je stvarno dobra dionica i stvarno nije potrebno drukati.

– ali ekipa na onom drugom drukerskom forumu je stvarno nevjerovatna.

– predvodi ih gospon Mr.Cent, on zna čak i mene svojim pisanjem ponekad uvjeriti da kupim par dionica KODT koliko je uvjerljiv u svojim drukovima.

– a tu su još i onaj mali Lynđo iz Mokošice pa onaj gospon čudnog imena Brunac.

– trenutno drukerska ekipa najžešće drka na ULPL.

– a drukali su i za ATPL, popušili su lovu pa su sve tiši.

– ma još bi vam ja pisala gdje se sve druka ali onda bi me zamrzila većina forumske zajednice.

 

Ivana Hpb i plag?

Ja ne znam di se sve druka.. znam za nekoliko njih na kojima se druka..iako je to po meni eufemizam za ono što je zapravo na djelu.

Meni je bitno di mogu yield chaseat i bag holdat, a tu adresu znate.

gđa. Kera Decimalka kupuje igu po 9 €. 🙂

Znači stiže kamion ige po 9 kupac osiguran a koliko je dlkv-a kupljeno.to će se prodavati cijelu godinu…

Stiže i rijeka ima prilika. Volio bi da su izbori svake godine jer evo vele   purgeri ma stiže božićnica veće penzije svima ukida se penalizacija svima. Još da pojeftine grobna mjesta i ukop i u gajevoj bit će pučko veselje.

Dame i gospodo a gdje je najavljivani IPO Hep i kupnja ine

 

Informanka.

 

– došla južina, crni oblaci i moj portfelj ovaj tjedan -2.6%.

– mali pad KODT mi vuče portfelj u veći minus.

– ali onaj godišnji prinos mi se dobro drži +102.1%.

– stvarno ne bi bilo lijepo kad bi mi taj prinos u ovoj godini pao ispod 100%.

– ovaj tjedan nisam ništa trgovala, nemam keša, postala sam siromašna bogatašica ali razmišlja o prodaji Au.

sokolic12, 26.11.2023. u 19:03

Ivana Hpb i plag?

 

HPB.

 

– u ovoj godini sam sigurno u tri navrata kupila pa prodala HPB.

– šteta ne iskoristiti porast cijene, iako u zadnjem navratu nije toga bilo.

– HPB, tu mi je nezgodno što je država većinski vlasnik, a gdje je država vlasnik tu ja ne želim biti.

– trenutno od banaka imam ZABA i IKBA, mislim da je IKBA bolja ali ZABA daje duplo bolju dividendu.

– mislim da nećete pogriješiti ako kupite bilo koju od banaka: HPB, ZABA, IKBA.

– najbolje bi bilo kupiti sve tri zbog disperzije ili samo ZABA (imate veliku likvidnost, najveću dividendu).

– koju će te kupiti to sami morate odlučiti.

 

 

 

sokolic12, 26.11.2023. u 19:03

Ivana Hpb i plag?

 

PLAG.

 

– za moj ukus najbolja turistička dionica.

-ovu dionicu je dobro imati u svakom dobro disperziranom portfelju.

– ja bi ju najradije prodala jer vidim neke bolje prilike ali sam tu dosta zaradila, a državi ne želim plaćati porez na kapitalnu dobit.

– tu sam dobila i dvije dobre dividende, sve u svemu za mene je ta PLAG jedna lijepa priča.

– trenutno je tu cijena pala pa sami morate procijeni je li vam se po ovim cijenama isplati kupovati.

– ja ju neću prodavati, a neću ni kupovati.

Slažem se da bi trebalo izbjegavati dionice u državnom vlasništvu, radi toga sam i Končare preskakao dugo nažalost. Ima i izuzetaka

Nebi ja nista izbjegavao, mislim da kad radimo analizu dali se isplati uci u neku dionicu , samo  oduzmemo neki postotak koliko bi nam ta firma vrijedila . Makar bila i drzavna ili privatna al sa vlasnikom koji ne odise povjerenjem .

Naravno, ovisi i koji postotak porfelja cemo stavit unutra .

New Report

Close