Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SVE STAVI U JEDNU DIONICU – KOJU TI MISLIŠ DA JE NAJBOLJA I ZABORAVI NA NOVCE

A je li mi pametno kupovati dionice sad ili da pričekam da cijene padnu?
Vidim dosta se lome koplja oko toga?


SVE STAVI U JEDNU DIONICU – KOJU TI MISLIŠ DA JE NAJBOLJA I ZABORAVI NA NOVCE

I onda ta firma ode u stečaj.
Imati sve u jednoj dionici je najveći mogući rizik koji postoji.
Ali ipak ga se može još uvečati, ako uzmeš margin i za to još dokupiš istu dionicu.
Onda je to turbo folk, pardon rizik.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Općenito o tržištu.

– ADRS, JDOS, ERNT ….. dobre, likvidne, dijele dividendu, a cijena ukopana mjesecima.

– XY (firme, ne želim ih reklamirati ali ih ima), dobro poslovanje, dijele dividendu, ali tržište ih još nije prepoznalo, a možda će ih upoznati tek za 10god. a neke i nikad, jer jednostavno nisu u trendu.

– bezvezne firme, negativno poslovanje, pitanje hoće li ići u stečaj, a jako su popularne, stalno su na prvim stranicama ovoga foruma, pratim što ekipa piše, i oni koji podržavaju takva ulaganja i njihovi protivnici (ali ne želim navoditi njihova imena i nekima pokvariti dobar posao).

– na kraju postavljam sebi pitanje, pa zbilja sam luda što nisam išla za zaradom, mogla sam i ja kupiti malo više tog smeća od dionica i pratiti trendove, ali nisam.
– a opet sam i zadovoljna, velika zarada mi nije na prvom mjestu, prinosi su opet solidni, a vrijeme će na kraju ipak pokazati tko je bio u pravu.
Pozdrav !

Ulaganje.

– prije desetak dana sam na ovim stranicama pisala i o ulaganjima u fondove.
– pa sve mi je to već dobro naraslo, a prinos jednoga fonda je već preko 12%.
– samo i fondovi su isto kao i ovi nickovi na forumu, ima ih koji rade odlično, a ima i onih koji su ovaj divan rast u ovoj godini upropastili svojim radom, a neki rade i s minusom, više na hrportfolio.

– imam dosta upita za Atlantic.
– ja ću ga upisati, biti će dosta povrata, ali meni osobno će i trebati taj povrat jer znam što ću s njime.
– sad je jedino pitanje koliko se može više zaraditi na drugim investicijama, pogotovo HT ili INA (ali ona može još dolje).

– prije mjesec dana sam planirala uzeti veće margin kredite, ali ekipa me odvratila od tog ulaganja, brzo će izbori i bla. bla…
– ali sam debelo pogriješila.
– sad razmišljam ponovno o istoj temi, podići margin, ima toga na ATH, ali s druge strane ipak ima i potcijenjenih dionica i onih koje bi mogle ipak ostvariti rast.
– dionice su in. dionice su u modi, sada se svugdje priča o dionicama, svi su postali stručni.
– dionice su stvar prestiža, a tko nije u dionicama taj je u fondovima.
– može biti tu koje manje korekcije koje su bile i do sada, ali neka veća, ja ju ne vidim, jedino ti izbori, ali po meni to ipak velikoj većini nije ni bitno.
Pozdrav !
– po meni je ovo ludilo tek počelo.


– po meni je ovo ludilo tek počelo.

Ludilo nikako nije dobro za ovaj naš osjetljiv investicijski ekosustav.
Nepredvidive stvari ćini još nepredvidivijim, nitko ne zna u koju će stranu masa stranu skrenuti. A kad krdo krene ili si u cashu ili nisi. [smiley8]

Show me the Money!

,

– krdo je krenulo u dionice i investicijske fondove.

– imamo jako zanimljivo tržište.
– mnoge “loše” dionice ostvaruju velike poraste cijena, i puno puta do sada smo se mogli uvjeriti loše firme dobre dionice, ipak je tu najvažnija zarada na dionici.
– visoko tržište, a dosta dionica na niskim cijenama s obzirom na svoj ATH.
– a temu sam izvukla s sedme stranice, ima li što interesantnoga ovoga vikenda.
Pozdrav !

Ima Tehnika i T-HT
IGH u iščekivanju novih događanja
INA još malo

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Dragi forumaši imam jedno pitanje,da li tko prati zagrebačku pivovaru? Molio bih za savjet da li je se isplati kupovati.Za dobar savjet veliko hvala unaprijed.[smiley2]

Ivana8 ili 7 da te pitam………ako je neka dionica sad na ATH,zar ti stvarno mislis da ta dionica nece imat novi ATH ,za neznam 6 mjeseci,pa ljudi potcjenjenih dionica ima al tko kaze da ce ta dionica napravit vise za 6 mjeseci nego neka xxxx koja je u petak imala ATH……………

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Ivana8 ili 7 da te pitam………ako je neka dionica sad na ATH,zar ti stvarno mislis da ta dionica nece imat novi ATH ,za neznam 6 mjeseci,pa ljudi potcjenjenih dionica ima al tko kaze da ce ta dionica napravit vise za 6 mjeseci nego neka xxxx koja je u petak imala ATH……………

– koliko će koja dionica rasti, to ipak odlučuju veliki igrači (fondovi), a mi tu samo možemo pratiti trendove.
– slažem se puno dionica na ATH je i dalje raslo, i sigurno će i dalje rasti.
– samo tada postoji i veliki problem kupnje balona.
– ADRS, odlična firma, netko je tu dionicu prije cca 3g. kupovao na 550 (splitovana 5.500), ja sam ju kupila na 310, odradila mi je rast, ali jako jako spori, ali što će reći onaj koji ju je kupovao nekada davno na 550.
Pozdrav !


……, ali što će reći onaj koji ju je kupovao nekada davno na 550. Pozdrav !

Evo me ja sam je onda davno kupovao malo ispod 550[smiley11]
Reči ću da za nju stvarno treba imati živaca [smiley8]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

New Report

Close