Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivana7-sve će ona vama da objasni šta kupit šta prodat-100000kn vrti na burzi?[smiley5]

dal netko može da mi objasni zašto je tako velika razlika u cijeni među adrs-p-a i adrs-r-a i postoji li vrijeme u kojem bi se mogli izjednačiti i sastati na istom nivou

viro je iznjedrio jako dobar FI[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Ivana7-sve će ona vama da objasni šta kupit šta prodat-100000kn vrti na burzi?[smiley5]

– koliko u ovom postu ima samo gramatičkih grešaka.
– od 60 postova, pola ih je upućeno Ivani, plus poruke koje mi šalje.
– sadržaj ne želim komentirati.

PRAVO NA ISPRAVAK KRIVOG NAVODA
– bila sam par dana na putu, upalim kompjutor i vidim post gospodina Karoja.
– sam post ne bih komentirala, pisanje nam govori i s kakvom osobom imamo posla.
– meni za moju zaštitu indentiteta ili bilo čega drugog ne treba nikakva pomoć moderatora.

– ali post gospodina Karoja svatko je mogao ovih par dana pročitati.
– omogućite i meni pravo na ispravak krivog navoda.
– omogućite život i mom prethodnom postu isto par dana, nikoga nisam uvrijedila, ali sam napisala tko je Karoje bez imena i prezimena.
Pozdrav !

Može li savjet u što uložiti 559.000 kuna?

Hvala

Dragi svi,

ovo je moj prvi post na forumu, iako ga pratim duže vrijeme. I nekako se moram vratiti na onih milijon kuna, ispričavam se ako je moment već dosadan.

Mislim da nikako ne bismo smjeli novac kao takav promatrati kroz nekretnine.

Komentar, nebitno sad čiji ali u principu i komentar mnogih u mojoj bližoj okolini, je : “pa milijon kuna je samo pola stana”. To ne da nije istina, nego je _apsolutna_ istina. Vi zaista za miljon kuna možete kupiti pola stana. Time niste napravili glupost. Istih tih pola stana možete i prodati. Time ništa nećete izgubiti, jer je uvijek netko drugi spreman tih istih pola stana kupiti za novac koji ste ga vi platitli, a možda i za više.

Da li je kvadrat stana u Zagrebu precijenjen ilitiga “skup”?. Tržišno _ne_ i ta cijena je jedina točna-tržišna. Međutim, ima jedna druga skala, a to je vlastiti mind set. Ja nikako ne mogu pojmati da je pola stana tržišno ekvivalent 15 godina moga rada (izbacimo cijenu novca kroz taj period, tim gore). Pa kad netko komentira da je milijon kuna “samo” pola stana, ja kažem “ne prijatelju, milijon kuna je 15 godina moga rada”.

Milijon kuna je jaaako puno novca. I za onog tko ga ima i za onog tko ga nema. Govorim naravno o onima s ispravnim sustavom vrijednosti (IMHO). Volio bih kada bi netko upitao Anthonija Maglicu (milijardera) da li je puno 200 000 $?. Skloniji sam povjerovati da su oni koji nemaju tih famoznih milijon kuna bliži komentaru “pa to je samo pola stana”, iako se možda varam.

Nemojmo se zavaravati, na ovom forumu sigurno ima milijunera (da li kunskih ili eurskih nije bitno) i uvjeren sam da svi oni jako dobro znaju koliko vrijedi milijon kuna, jer da ne znaju ne bi ni bili milijuneri. Da nebi netko pomislio da sam i ja u tom društvu- nažalost nisam, ali vrijeme je na mojoj strani:)).

Pozdrav svima!

[[smiley2][smiley2]

I'LL BE BACK


Može li savjet u što uložiti 559.000 kuna? Hvala

HT 150k
IGH 150k
LRH 100k
Dioki 100k
Pričekaj ingru na 59k taman za 1 dionicu

[smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Može li savjet u što uložiti 559.000 kuna?
Hvala

besplatan savjet je najgori savjet. sad ja isto tako tebi mogu napisati kupi bzjk, kodt, ptkm i brodare i šta ja znam što, ali što ti to znači kad ih ja imam – pa naravno da ću govoriti da ih kupiš kad hoću da svojom kupnjom potakneš rast. rađe uzmi jedno 10 sati vremena i pročitaj jedno 20ak tema sve postove unazad pola godine… to ti je najpametnije. moj savjet je jedino da gledaš koji su fondovi u kojoj dionici i da proučiš izvješća. pogledaj malo EIG koji nikako da naraste samo zbog profila ljudi koji su u dotičnoj. ili LRH u kojem je hrpa dobrih fondova pa se muči (mada će i ona doć na red kad tad). uzdaj se use i u svoje kljuse. il daj lovu fondovima.

p.s. a možeš dat i dio meni da ti vrtim portfelj [smiley2]. Pozdrav!


Može li savjet u što uložiti 559.000 kuna?

Hvala

Obzirom na broj poruka (ako je mjerilo) onda ovim redom:

– fond
– dati brokerskoj kuci da vodi portfelj
– euro pa orocenje

skype - ivek1234

kao i uvijek u ovo doba godine, turističke dionice su vrlo zanimljive, s obzirom na očekivanu pozitivnu sezonu i povećavanje broja zvjezdica, također građevinari iako su to već balonski razmjeri rastu, pa su te dionice još uvijek zanimljive za ulaganje. HT, ZABA, INA, za ziheraše, IPO dionice za one sklonije eventulanim rizicima poput prenapuhane Atlantic grupe, ali tko zna, možda se napuše još i više [smiley1]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

primi se fondova .najmanje muke solidan prinos još par godina.nemoj gledat koje dionice oni imaju pa njih kupovat jer nije bitno dionicu imat nego po kojoj cijeni ju kupit.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


kao i uvijek u ovo doba godine, turističke dionice su vrlo zanimljive, s obzirom na očekivanu pozitivnu sezonu i povećavanje broja zvjezdica, također građevinari iako su to već balonski razmjeri rastu, pa su te dionice još uvijek zanimljive za ulaganje. HT, ZABA, INA, za ziheraše, IPO dionice za one sklonije eventulanim rizicima poput prenapuhane Atlantic grupe, ali tko zna, možda se napuše još i više [smiley1]

pozdrav zeko_ma. pa di si ti? sto kazes na konsolidirani FI MMTZ?

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

New Report

Close