Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Milja kuna je ok lova,ma koliko se pojedinci bahatili da to nije ništa,to je jedan srednji stan,ali se može sa miljom kupiti nešto pametnije od srednjeg stana…

Slažem se, dionice !

[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Milja kuna je ok lova,ma koliko se pojedinci bahatili da to nije ništa,to je jedan srednji stan,ali se može sa miljom kupiti nešto pametnije od srednjeg stana… Slažem se, dionice ! [smiley2]

Dionice,fondovi,istočna tržišta,može se na milju jako dobro zaraditi,samo je pitanje koliko je tko sposoban. treba dosta gov… pojest za doći sa nule na milju i onda se ne bi govorilo da to nije neka lova. ako ti to tata da,kupiš nabrijanu 7 i stvarno to i nije neka lova….[smiley10]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Milja kuna je ok lova,ma koliko se pojedinci bahatili da to nije ništa,to je jedan srednji stan,ali se može sa miljom kupiti nešto pametnije od srednjeg stana…

ak mislis na mene meni je milion kuna super lova, moj komentar se odnosio na to da netko tko ima milion kuna da se bahati ko da je to ne znam sto.. nije to bog zna sto.. to je dobar pocetak, ne puno vise od toga..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Dionice,fondovi,istočna tržišta,može se na milju jako dobro zaraditi,samo je pitanje koliko je tko sposoban. treba dosta gov… pojest za doći sa nule na milju i onda se ne bi govorilo da to nije neka lova. ako ti to tata da,kupiš nabrijanu 7 i stvarno to i nije neka lova…

Istina
Ako čovjek zna radit s dionicama ulagat u nešto kao što je nekretnina je gubljenje novaca ako si ulaganjem u dionice sposoban više zaradit
E kad bi izlazio van s lovom e tu bi već između ostalog nekretnina došla u obzir.

[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

O kada nema mačke na ovim stranicama odmah miševi igraju glavnu igru.
– lova koliko imate uopće za mene nije bitna, jer netko sa jako malo novaca može biti puno uspješniji investitor od onoga s puno novaca.
– kod investicija je bitno samo vrijeme jer će ono s vremenom učiniti da i Vaš portfelj bude veliki.
– do sada Vam je bilo vrlo lako i jednostavno ulagati, jer sve je raslo, ali u tom rastu neki pojedinci nažalost nisu uspijeli profitirati.
– osnovno pravilo ovoga foruma je ne odavati identitet članova foruma.
– je li znate napisati barem tri crte na ovome forumu a da to nije navlačenje na Vašu dionicu ili Vaš portfelj.

– na ovome forumu postoje veliki, sredni i mali ulagači, neki rade i virtualno, što je po meni opet u redu.
– tako i postoje različite vrste ulaganja i različite vrste portfelja, ovisi o veličini love.
– ja pišem kako ja radim, a kako ćete Vi pa to je ipak Vaš novac.
– ja i griješim kod ulaganja, ali tko ne griješi.
– ja ne navlačim na svoje dionice, ima li još netko takav.
– ja tražim savjete, ali ovo je takva tema i zato tu i postoji, ali većina vas samo piše o Ivani7.
– te savjete koje tu napišete čitaju i drugi kojima je malo nezgodno takvo pitanje, meni nije.
– ali morate priznati kako je u zadnje vrijeme i jako malo savjeta, ali nema navlakuša.
– zašto ih nema ??????
– zato što ću prva ja napisati kako je to bezvezna dionica.
– e zato Vam i nedostaje hrabrost, pa tražila sam jednu jedinu dionicu, a nema tih dionica.
– sada idem van, noćas odgovorim na sve upite.
Pozdrav !


Valjda me je netko poslušao[smiley2] 10.10.2007. 23:30 davids korisnik od: 27.03.2007. lokacija: broj poruka: 767 Evo pa računajte: Dioki, THT, Igh,ATGR,Ingra

ATGR- sorry, o kojoj dionici je rijec?

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Stvarno ste frajeri, za jednu večer znate s više stranica upropastiti jednu odličnu temu.
– moderator je sve izbrisao, ali zašto čovjeku dajete dodatni posao,
– i bez moderatora ja bih Vas dobro oribala.

– vratimo se izvornoj temi, što kupovati ?
– danas je puno toga skupo, nema gore stvari nego kupiti skupu dionicu i ostati zarobljen u njoj.
– lako je onima koji su kao i ja većim dijelom u dionicama i sada nešto sitnoga dokupljivati, takvi gubitci su za nas beznačajni ali za nove učlagače mogu biti prava koma.

– Atlantc grupa, dobra dionica, sada će IPO, svakako kupiti, cijena će sigurno rasti,
– ali tu ima i jedna loša stvar, morati će se upisati jako puno novaca a dobiti će se jako malo dionica.

– INA, pitanje je samo kada će barel nafte na 100$,
– INA je u zadnje vrijeme pronašla nove izvore nafte i plina što je prošlo nezapaženo,
– INA obnavlja rafinerije.
– s ovom zadnjom prodajom uposlenicima država više ne kontrolira većinski paket.
– do ulaza u EU država mora smanjiti svoj udjel na 25%
– sad je igra MOLA i OMW te je INA van fokusa velikih.
– sada će dionice dobiti uposlenici i paketi vjernih 22 biti će uvećani za 2 dionice.
– dosta toga će biti na jeftinoj prodaji.
– INA je i na ovim cijenama jeftina, ali će biti i jeftinija.
– e tada treba imati spreman gotovi keš za dokup, jer kad INA krene ka gore to će biti dugi i lijepi rast.
– kad gledamo na kojima su cijenama druge dionice INA je pravi zicer.
– samo treba čekati i probati ju uhvatiti na dnu.
Pozdrav i puno uspjeha u trgovanju s savjetima by IVANA7 !!![smiley9]

Evo da i ja prokomentiram tih “milijun” kuna [smiley1]
Zavisi s koje strane se gleda. Kad ih treba zaraditi od 0, to je jako puno love, a kad ih ideš trošiti, jako malo.

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

Evo i jedan moj savjet: pricekajmo izbore prije vecih ulaganja da vidimo koliko ce i hoce li utjecati na burzu, a onda mozemo davati savjete i preporuke. Dotad mozemo hvatati vlakice i slicno; ali mene osobno vise to ne zanima.
Sto se tice INA-e; vec je taj scenarij spominjan i ja sam isto pobornik kupnje kad pocne rasprodaja; medjutim ipak bih sacekao izbore prije nekih vecih ulazaka sa novim sredstvima.
Mozda sam preoprezan, ali sigurno ce imati veliki utjecaj na ZSE.[smiley9][smiley9][smiley9]
btw kod trazenja i davanja savjeta; mislim da je pozeljnije da savjetodavac opise da li cilja (ovdje ne mislim na Ivanu7 da se ne osjeti prozvanom) kratkorocno ili dugorocno ulaganje. vidim neke forumase da nakon 7 dana pisu u stilu: jesam li vam rekao da to kupite. Neke dionice ce odraditi rast prije, a neke kasnije, i dobit opet moze biti ista. Neki ulagaci zele vise sigurnosti a manje ringispila, kupiti danas a prodavati mozda za 2-3 godine kad cijena bude 300-400% veca, a ne prodavati nakon 3-4 dana pa opet ulijetati u nesto ‘polu-sigurno’.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Ja tipujem na ZABU i LRH, banke i turisti jos nisu odradile rast, izvjesce je za 10-ak dana, obje dionice su podcjenjene, a prihodi za 3q su boli glava[smiley2]. Pravi bomboni. Slazem se i za INU ali mi nekako onaj Dragicevic ne ulijeva povjerenje, njegov potez zivota je sto se dobro ozenio, a vodjenje kompanije[smiley8],. Tu su jos i radnici sa svojim povlastenim paketima tako da nisam siguran. Gradjevinski i brodarski sektor ce jos rasti ali su vec i odradili znacajan rast u yadnjih 2-3 tjedna. Turiste i banke u 3q to tek ceka[smiley2][smiley2]

Mislim da će INA sačekati sa rastom još neko vrijeme, ali da ima prostora – ima. Trenutno mi se čini da bi IGH mogao još rasti, a puno prostora imaju i ADRS i neke bankarske. Vaša mišljenja?

napokon tema sa puno korisnih informacija. hvala vam. =)

..........................................................................................

New Report

Close