Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Burza. – evo već dva sata čitam po forumu razne teme. – oprez ima nekoliko firmi koje ne vrijede ništa, a o njima se piše, a neki u njih i ulažu. – oprez, danas su dvije dionice odletjele u nebo, a jako su sumnjive kvalitete, a tko visoko leti nisko pada, neki će ipak reći kako bez rizika nema profita. – imamo i dvije jako likvidne i dobre firme koje se trže na niskim cijenama. – imamo i dvije koje su potegnule jako gore i sada su u padu, još ne znam jesu li navlakuše. – dobri poznavaoci prilika ipak će prepoznati o kojima je dionicama riječ, a morate priznati kako sam orginalna i kako prvi puta vidite post ovakvoga tipa. Pozdrav !

Fale dvije koje zasluženo napokon idu gore!

vrlo originalno


Burza. – evo već dva sata čitam po forumu razne teme. – oprez ima nekoliko firmi koje ne vrijede ništa, a o njima se piše, a neki u njih i ulažu. – oprez, danas su dvije dionice odletjele u nebo, a jako su sumnjive kvalitete, a tko visoko leti nisko pada, neki će ipak reći kako bez rizika nema profita. – imamo i dvije jako likvidne i dobre firme koje se trže na niskim cijenama. – imamo i dvije koje su potegnule jako gore i sada su u padu, još ne znam jesu li navlakuše. – dobri poznavaoci prilika ipak će prepoznati o kojima je dionicama riječ, a morate priznati kako sam orginalna i kako prvi puta vidite post ovakvoga tipa. Pozdrav !

E svaka čast na postovima! Da kreneš nekud ja bi za tobom!
Danas ti je, čini mi se, bio dobar dan?
[smiley2][smiley2]
A za ono koja bi to “jedna” dionica bila, možda nešto prehrambeno, što povećava lagano izvoz…polja su nam neiskorištena i dugoročno gledano Europa će to shvatiti

Isprike, ipak da napišem pristojnije, ja bi dodao dvije koje su zasluženo narasle, ipak se odgovara dami [smiley1]


Ivana, pliz ako mi mozes pojam – dokapitalizacije – objasniti, sta ona u pravilu znaci za firmu, a sta za dionicare
Unaprijed zahvaljujem.

– do sada su kod nas pravljene dokapializacije u pravilu značile i dobru zaradu.
– imali smo i par nepoštenih dokapitalizacija banaka gdje mali ulagači nisu mogli kupiti, upisati jeftine dionice KABA i PBZ.
– Magma, Fižulić je prodao dio firme, i sada je većinski vlasnik, ali je uspio napuniti đepove, a i sama firma mu sada puno više vrijedi.

– u Americi je bio slučaj velike dokapitalizacije ogromnog broja internet i ostalih firmi moderne tehnologije, ali to sve je već bilo uračunato u cijeni, a firme nisu ispunile očekivanja tako da je svo tržište palo u narednim godinama (najkraće)

– u Italiji je puno malih obiteljskih firmica prije pedesetak godina dokapitalizirano, većina ih je postigla dobre uspjehe, danas izvormi vlasnici kontroliraju te firme s 3 – 30%, sve u svemu jako uspješno.

– dokapitalizacija je najjednostavnije skupljanje jeftinog kapitala na tržištu.
– ali to mnoge naše firme ne rade, a mogle bi skupe kredite zamijeniti novim izdanjem dionica koje ih figurativno košta 0 (nula)kuna.
– zašto to ne rade ?
– jer većina menađmenta firmi žele biti i većinski vlasnici firme.
– u slučaju dokapitalizacije oni sami bi trebali iz svog đepa izvaditi i najviše novaca.
– ali takvi tipovi nisu navikli vaditi novac iz svog novčanika nego rađe uzimaju skupe kredite, imaju povlaštene informacije na temelju kojih kupuju ili prodaju dionice, a dioničare stalno potkradaju na 101 način (ukratko)
Pozdrav !


– ja nikada ne bi ulazila u takve fondove. – primjetila sam kako se i na ovom forumu neki besramno bogate np. kolega Plavi (osim ako ne trguje virtualno). – prije nekoliko dana sam na ovim stranicama pisala kako se može organizirati. Pozdrav !

Što bi to trebalo značiti ” besramno bogati “, i kud se baš mene nađe , ispadne da sam nešto posebno , a nisam. uvijek sam dežurni krivac za sve.
[smiley6]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

– ali takvi tipovi nisu navikli vaditi novac iz svog novčanika nego rađe uzimaju skupe kredite, imaju povlaštene informacije na temelju kojih kupuju ili prodaju dionice, a dioničare stalno potkradaju na 101 način (ukratko) Pozdrav !
[/quote]
Lova će uvijek zapeti kod onoga koji zna kako i gdje i koliko. Zar nije cilj svih nas zarada? A svatko od nas ima svoj način. Ako zagovaraš svoj, a blatiš tuđi, podcjenjuješ protivnika. Učimo od boljih, a ako je neko već došao do toga da je osnovao firmu d.o.o. i kroz neko vrijeme je pretvorio u d.d. znači da je kroz to vrijeme nešto i zaradio, ili ti “znao kako”. Više sretan ili manje sretan s tim, nije mala stvar nešto svoje gledati kako postepeno prelazi u ruke drugih. Imati firmu znači živjeti tu istu firmu, “ideju”. Ne sudi dok ne probaš.

Što bi to trebalo značiti ” besramno bogati “, i kud se baš mene nađe , ispadne da sam nešto posebno , a nisam. uvijek sam dežurni krivac za sve.
[smiley6]

– ma glavni si pozitivac u cijeloj priči.
– taj pojam sam citirara, i sad bi se mi morali kao sramiti što smo dobro radili na burzi, a naravno uz dobar rad slijedi i dobra zarada.
– pa ko i ostalima brani raditi, ali u ovoj zemlji se misli kako burza nije rad nego mjesto gdje se ljudi besramno bogate,
– ali na burzi su bili i najveći svetski bankroti.
– dosta dugo nisam kužila pojam, na burzi 90% ljudi gubi.
– ali to je točno, kod nas su ipak najveći gubitnici, prognanici, invalidi, radnici koji su svi redom dobili dionice po nikakvim cijenama ali većina je to isto također prodala nizašto, a takvih je 90%.
Pozdrav !

A za ono koja bi to “jedna” dionica bila, možda nešto prehrambeno, što povećava lagano izvoz…polja su nam neiskorištena i dugoročno gledano Europa će to shvatiti

– e to je bila jedna dobra ideja koja je u startu propala kao i bezbroj drugih.
– tu bi samo Cartman mogao pomoći s svojim prijedlogom, ali život ide dalje sutra je ipak novi dan.

– a ja imam jedan problem sličan jednome novome forumašu koji je jučer napisao, imam 100.000kn i što ću s tim, znam može se potrošiti na putovanja i 101 i više drugih načina, ali ja bi ih ipak željela ubaciti u dionice kao i naš novi pristigli forumaš.
– i sad ono već dosadno pitanje što kupovati?, hoće li korekcija hoćemo li prodavati ?
Pozdrav !


ivanasi: ” A za ono koja bi to “jedna” dionica bila, možda nešto prehrambeno, što povećava lagano izvoz…polja su nam neiskorištena i dugoročno gledano Europa će to shvatiti ” – e to je bila jedna dobra ideja koja je u startu propala kao i bezbroj drugih. – tu bi samo Cartman mogao pomoći s svojim prijedlogom, ali život ide dalje sutra je ipak novi dan. – a ja imam jedan problem sličan jednome novome forumašu koji je jučer napisao, imam 100.000kn i što ću s tim, znam može se potrošiti na putovanja i 101 i više drugih načina, ali ja bi ih ipak željela ubaciti u dionice kao i naš novi pristigli forumaš. – i sad ono već dosadno pitanje što kupovati?, hoće li korekcija hoćemo li prodavati ? Pozdrav !

Ivana, jos uvijek trazis neke savjete i polu-legalne (polu-insiderske) info-e preko foruma, a vjerujem da ionako nista to ne uzimas ozbiljno. Cemu onda pozivi novim dionicarima za istim?
Ionako ces uvijek kontaktirati iskusnije dionicare preko PM i telefona i poslusati njihove savjete; ili igrati ‘na sigurno’ i skupljati pakete u javnim ponudama drzavnih firmi.
[smiley8][smiley8][smiley8]
btw otvori svoj PM na CI i pogledaj na datum 02.05.; (zarada je bila 50% u 2 tjedna, sto je lako provjeriti)

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Gospon Leon očito si jedini prokužio IVANU7-tj.Angelinu da je veliki maštoviti valjak na ovom forumu..hvali se da ulaže 100000kn a nije napisala da su to njezina maštanja u glavi-daje savjete kako uložit lovu u fondove-to zna i djete gdje treba otić ako imaš lovu-ništa konkretno nezna za dionice nego traži savjet šta kupit od iskusnijih brokera..piše da je izlazila na večere sa mnogim financijskim stručnjacima sa foruma–ali očito se nitko nije pohvalio da je upoznao osobno IVANU7..Toliko o njenim zaradama i financijskom iskustvu-možda cura priprema magisterij pa ovde uči od iskusnih..[smiley2]

ne kužim zašt bi tak neko mašto i piso izmišljena ulaganja? Kakve ima koristi od toga? A sumnjam da bi neko od nas išo stavit novce u neki in. fond samo zato šta je ona rekla da je stavila u njega. Iako sam skužio da se IVANA7 voli puno hvalit, odnosno hvalit svoj način života. Nešto u stilu ja se provodim, uživam i bogatim, a vi sjedite za kompom i tratite si život…

..........................................................................................

New Report

Close