Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imam pitanje. Našo sam si zaposlenika koji će mi dat da kupim njegove dionice ine. Našo sam na stranicama zabe punomoć i tu neku izjavu koju moramo potpisat. i sad me zanima jel sa tom punomoći ide sve dalje na moje ime? Jel potrebno još kakav ugovor potpisivat između mene i njega? Jel me može on poslije kak zeznut? Šta mi preporučate da napravim?

..........................................................................................

evo samo nekih koje se trze ispod ili oko 1 BV.

ABPR 0.33
ADRS 1.18
AGMM 0.62
BDMR 1.08
DKVS 0.83
EIG 0.84
FNVC 0.84
JDKM 1.01
LLRB 0.61
THMT 1.13

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


Heđ fond bi bila prava stvar:)

da iznjedrimo hrvatskog Jima Cramera[smiley2]

– pa potrudi se malo napiši barem tri crte.
– to ti tu ne kuži ni 3% čitaoca.

– ja lijepo napišem život jeftiniji 22%, dobila sam i jednu poruku kako je jednom našem kolegi također život jeftiniji za 22%, šteta što Vas većina ne kuži o čemu se tu radi.
Pozdrav !


Imam pitanje. Našo sam si zaposlenika koji će mi dat da kupim njegove dionice ine. Našo sam na stranicama zabe punomoć i tu neku izjavu koju moramo potpisat. i sad me zanima jel sa tom punomoći ide sve dalje na moje ime? Jel potrebno još kakav ugovor potpisivat između mene i njega? Jel me može on poslije kak zeznut? Šta mi preporučate da napravim?

– unaprijed se izvinjavam gospodinu potrabbb.
– ali ovo je jedan klasični slučaj kriminalne radnje.
– i još bi htio da mu mi pomognemo u toj kriminalnoj radnji.
– po zakonu je kriv i onaj tko pomaže kod kriminalnih radnji.

– ne znam kako će Hanfa reagirati na jedan ovakav slučaj.

– a Vi se bojite predložiti jednu jedinu dionicu, pa to Vam sigurno nije kriminal.

– p.s. Jel me on može poslije kak zeznuti ?
– pa može ako proda tvoje dionice i stavi tvoju lovu u svoj đep (također bi to opisala isto kaji jednu kriminalnu radnju)
Pozdrav !


– pa potrudi se malo napiši barem tri crte.
– to ti tu ne kuži ni 3% čitaoca.
– ja lijepo napišem život jeftiniji 22%, dobila sam i jednu poruku kako je jednom našem kolegi također život jeftiniji za 22%, šteta što Vas većina ne kuži o čemu se tu radi.
Pozdrav !

ivana7, mali ispravak, nije 22% nego 18%.[smiley2]

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

A što pričati o heđ fondu, ima sve o tome na wikipediji i mnostvu edukativnih stranica. Investicijski fondovi podlijezu brojnim propisima i ogranicenjima sto si i sama rekla da je ogranicavajuce jer se ne razumijes dovoljno u pravne stvari. Hedge fondovi ne podlijezu nicemu te ih se ne moze reklamirati. U njih ulaze manji broj investitora sa vecim kolicinama novca. Bitna razlika je nagrada upravljacu fonda koji se namiruje iz profita sto je neusporedivo bolja stimulacija od fiksne place. Za njih se ne zna previse u javnosti, mozda vec i postoje u HR iako ja ne znam nista o tome. Ova varijanta ulaganja bi bila jos zanimljivija kad bi se u dogledno vrijeme kod nas omogucio short sell i trgovanje opcijama. Jim Cramer je danas ekscentricni tv voditelj emisije Mad Money na NBC-u u kojoj daje nevjerojatno dobre savjete za trgovanje, nekoc je vodio jedan poveci hedge fond a sad se _navodno_ povukao i bavi se samo analizama, tv nastupima i u zadnje vrijeme ulaganjem u vlastitu prehrambenu firmu 🙂
Eto, samo mi je to palo na pamet kad si iznijela svoju ideju. U svakom slucaju nisi sama u razmisljanju zasto se veliki besramno bogate a mi mali ne mozemo (doduse hvatamo neke mrvice) a samo bi se trebalo organizirati. Zapravo to mi padne na pamet jedno deset puta dnevno…

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


ivana7: ” – pa potrudi se malo napiši barem tri crte. – to ti tu ne kuži ni 3% čitaoca. – ja lijepo napišem život jeftiniji 22%, dobila sam i jednu poruku kako je jednom našem kolegi također život jeftiniji za 22%, šteta što Vas većina ne kuži o čemu se tu radi. Pozdrav ! ” ivana7, mali ispravak, nije 22% nego 18%.[smiley2]

Zavisi s koje strane gledaš!

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

18,032712 % [smiley2]

Ivana, pliz ako mi mozes pojam – dokapitalizacije – objasniti, sta ona u pravilu znaci za firmu, a sta za dionicare
Unaprijed zahvaljujem.


A što pričati o heđ fondu,
Eto, samo mi je to palo na pamet kad si iznijela svoju ideju. U svakom slucaju nisi sama u razmisljanju zasto se veliki besramno bogate a mi mali ne mozemo (doduse hvatamo neke mrvice) a samo bi se trebalo organizirati. Zapravo to mi padne na pamet jedno deset puta dnevno…

– ja nikada ne bi ulazila u takve fondove.
– primjetila sam kako se i na ovom forumu neki besramno bogate np. kolega Plavi (osim ako ne trguje virtualno).
– prije nekoliko dana sam na ovim stranicama pisala kako se može organizirati.
Pozdrav !

Pozdravljam svoga prijatelja Cartmana koji je ponovno došao na ovaj forum.
– posijetila sam i tvoj forum, ali ulijenio si se ništa ne pišeš.
– još su ti na naslovnoj strani vreće Petrokemije.
– a imaš i onaj naslov o stečaju PTKM.
– imaš i tražilicu, upišem HT i ništa, daj ažuriraj to malo.
– pa dragi Cartmane tko ne griješi, bankrotirao si u Americi, ni tu ti nije dobro išlo, isprodao si dosta dobrih dionice i skoro sve u Americi.
– ali tvoj virtualni portfelj na ovome forumu je u samom vrhu, još da je i stvarno bilo kupiti te dionice.
– vidim kako si sad u Aureusu 80% i St Ggobal 20%, i ja investiram nešto malo u fondove, vidiš kako se i tu da zaraditi.
Pozdrav !

Burza.
– evo već dva sata čitam po forumu razne teme.
– oprez ima nekoliko firmi koje ne vrijede ništa, a o njima se piše, a neki u njih i ulažu.
– oprez, danas su dvije dionice odletjele u nebo, a jako su sumnjive kvalitete, a tko visoko leti nisko pada, neki će ipak reći kako bez rizika nema profita.
– imamo i dvije jako likvidne i dobre firme koje se trže na niskim cijenama.
– imamo i dvije koje su potegnule jako gore i sada su u padu, još ne znam jesu li navlakuše.
– dobri poznavaoci prilika ipak će prepoznati o kojima je dionicama riječ, a morate priznati kako sam orginalna i kako prvi puta vidite post ovakvoga tipa.
Pozdrav !

New Report

Close