Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Taj BEX je totalna glupost , ako se uspoređuje sa odnosom što je preporučljivo kupiti ,odnosno prodati.

ma taj BEX je vjerojatno ok stvar, kao i drugi pokazatelji. ali nije ok da šlampavi novinari to direktno povezuju s dionicama (BEX ne uzima u obzir cijene, kao prvo). a to u ovo doba kad novi ljudi ulaze s novcima na burzu stvara zbrku (člankom se zapravo nestručno preporučuju dionice). novinari bi stvarno trebali malo pripaziti što pišu. neka jasno kažu da je to jedan od pokazatelja poslovanja, a ne direktna preporuka za dionicu. nadam se da će ih HANFA malo stisnuti (Samodol najavio).

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


nadam se da će ih HANFA malo stisnuti (Samodol najavio).

Hoće… stisnut će ih…
Isto kao što su stisli HTV i Šprajca kad je jednini na svijetu potvrdio da je konzorcij sa DLKV dobio Aluminij. [smiley2]

Nek stisne i Vladu što je tiskala HT prospekt prije nego ga je ovaj odobrio.

No respect

Poslovni prijedlog.
– nekada mi je ovaj forum bio najdraži zbog PTKM.
– uvijek je PTKM bila na prvoj stranici ovoga foruma.
– mali investitori pogotovo mi s ovoga foruma smo lansirali ovu dionicu.
– na kraju to nije bila navlakuša i svi su dobro zaradili.

– imam puno upita sada poslije HT, od novih investitora, što kupiti ?
– ipak imaju relativno malo novaca za sastaviti jedan dobar portfelj, oni traže samo jednu jedinu dionicu.
– nama malima sada fondovi kroje politiku ulaganja.

– pitam se bi li na ovom forumu ponovno mogli lansirati jednu jedinu dionicu kao nekada PTKM.
– ta dionica nikako ne bi mogla biti INA, HT, ADRS i ostale jake dionice na koje ne možemo imati utjecaja na burzi.
– ta dionica svakako ne bi trebala biti tipa Zdenka, HOMOS, PUNTO ….
– ta dionica bi trebala biti likvidna, firma uspješna, relativno jeftina.
– kupnjom jedne takve dionice nas s foruma od 5.000 – 100.000kn naravno prema mogućnostima, mogli bi lansirati cijenu dionice u nebo.

– a sad ona dio koji bih nazvala naučna fantastika, ipak bi se trebali dogovoriti koja je to dionica.
– možda i uspije, najteži je prvi korak.
– ja ne želim predložiti niti jednu dionicu kako ne bi bilo da navlačim na neku svoju dionicu.
– ali kad bi imali isti prijedlog od 15 – 20 forumaša mislim kako bi se ta investicija jako brzo isplatila, a bilo bi i puno interesantnije na forumu, pogotovo s protivnicima takve investicije.
– a na kraju priče slijedila bi nam i odgovarajuća zarada.
Pozdrav !

Ha. Ivana tko če na kraju kupiti dionice. Misliš da bi mogli navuči neki fond?[smiley6]


Ha. Ivana tko če na kraju kupiti dionice. Misliš da bi mogli navuči neki fond?[smiley6]

– nisam mislila na to kako bi nekoga navukli.
– pa lijepo sam napisala, likvidna, uspiješna i relativno jeftina.
– sama velika kupnja bi digla cijenu dionice.
– možda i postoji jedna takva firma.
– zašto bi preporučivao nešto profesor Belak.
– pa i mi imamo svoju glavu, možemo i mi nešto preporučiti, a da opet nije navlakuša.
Pozdrav !

Lijepo si ti to napisala, ali svaka čast na hrabrosti… [smiley2]

No respect

Tak nekaj ne bi išlo. [smiley11]

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Tak nekaj ne bi išlo. [smiley11]

– svijesna sam toga, ako bi mogao i koji Vaš prijedlog.

– moramo biti svijsni i toga kako preko 90% poduzetničkuh ideja propadne u samom staru.
– a i od onih koje se ostvare samo 3% budu ekstra dobrog profita.

– kad sam počela pisati na ovom forumu, jedini cilj mi je bio kako bih s 5 – 10 investitora s ovoga foruma osnovala jedan investicijski fond.
– za to je tada trebalo imati kapitala (može i u dionicama) 5.000.000kn.
– planirala sam kako bi mi uložili lovu i bili vlasnici fonda.
– sama nisam sposobna za takav projekt, lijena sam, ne razumijem se u pravo niti sam ekonomski stručna.
– mislila sam kako bih mogla u taj projekt uključiti ipak prave stručnjake s ovoga foruma koji su i tada imali puno bolje prinose od investicijskih fondova.

– ali nije išlo, ideja je bila ismijana, od onih koji su imali i najslabije prinose na ovom forumu (pratila sam njihove portfelje i ulaganja)

– danas vidimo koja je to fondovska industrija.
– a vidimo i iste face na ovome forumu koji godinama samo znaju drukati svoje dionice, visu cijeli dan na kompjutoru i misle kako imaju nešto od života.

– ima jedna stvar koju je tada malo tko shvatio.
– u tu investiciju je tada trebalo ući s 5.000.000kn
– danas bi godišnje zarađivali minimum 5.000.000kn na ime provizija od fonda.
– a koliko bi tek zaradili na početnom ulogu od 5.000.000kn.

– za neke poslove su ipak potrebne vizije i pogled malo veći nego preko kućnog praga.
– dobro je imati i neku svoju firmu, tada Vam je život jeftiniji 22%, a vjerovatno puno Vas nezna zašto ?, a ja Vam na to pitanje neću odgovoriti.
Pozdrv !

mreich:

Tak nekaj ne bi išlo. [smiley11]

– svijesna sam toga, ako bi mogao i koji Vaš prijedlog.

– moramo biti svijsni i toga kako preko 90% poduzetničkuh ideja propadne u samom staru.
– a i od onih koje se ostvare samo 3% budu ekstra dobrog profita.

– kad sam počela pisati na ovom forumu, jedini cilj mi je bio kako bih s 5 – 10 investitora s ovoga foruma osnovala jedan investicijski fond.
– za to je tada trebalo imati kapitala (može i u dionicama) 5.000.000kn.
– planirala sam kako bi mi uložili lovu i bili vlasnici fonda.
– sama nisam sposobna za takav projekt, lijena sam, ne razumijem se u pravo niti sam ekonomski stručna.
– mislila sam kako bih mogla u taj projekt uključiti ipak prave stručnjake s ovoga foruma koji su i tada imali puno bolje prinose od investicijskih fondova.

– ali nije išlo, ideja je bila ismijana, od onih koji su imali i najslabije prinose na ovom forumu (pratila sam njihove portfelje i ulaganja)

– danas vidimo koja je to fondovska industrija.
– a vidimo i iste face na ovome forumu koji godinama samo znaju drukati svoje dionice, visu cijeli dan na kompjutoru i misle kako imaju nešto od života.

– ima jedna stvar koju je tada malo tko shvatio.
– u tu investiciju je tada trebalo ući s 5.000.000kn
– danas bi godišnje zarađivali minimum 5.000.000kn na ime provizija od fonda.
– a koliko bi tek zaradili na početnom ulogu od 5.000.000kn.

– za neke poslove su ipak potrebne vizije i pogled malo veći nego preko kućnog praga.
– dobro je imati i neku svoju firmu, tada Vam je život jeftiniji 22%, a vjerovatno puno Vas nezna zašto ?, a ja Vam na to pitanje neću odgovoriti.
Pozdrv !

Imam ja jos bolju ideju sa jos boljom zaradom a klijentima osiguranim: ajmo otvoriti brokersku kucu [smiley2]

laku noć
bit će bolje sutra

Tipicno hrvatski…AJMO!
Zidov bi rekao…IDEM, sutio i napravio…

Zato ih valjda medju prvih 100 najbogatijih na svijetu ima 51!???[smiley15]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Tipicno hrvatski…AJMO!
Zidov bi rekao…IDEM, sutio i napravio…

Zato ih valjda medju prvih 100 najbogatijih na svijetu ima 51!???[smiley15]

Da imam sam dovoljno love za to zar mislite da bi rekao AJMO? [smiley1]

New Report

Close