Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Poštovana gospodo jedno pitanje iskreno-dali je netko od vas upoznao osobno IVANU7 koja piše o velikim ulaganjima,značajnim dionicama i sl..meni se čini da je dotična dama ili načitana fakultetski ili živi u svojoj mašti.jer to internet dopušta-ovdje možeš biti bilo tko jer te nitko nezna osobno.Zato molim konkretne odgovore jer IVANA ulaže i do 1000000kn u fondove a traži savjete koje dionice kupovat?[smiley6]

– dobro si kužio kako internet svašta dopušta, sigurno će biti nešto od tebe.
– svoj broj telefona ti ipak ne mogu dati.
– a ja sam ti djevojka sa sela, dok sam čuvala kravice čitala sam sve o dionicama, fakulteta nemam, ali sam ipak pismena.
– zatim sam prodala kravice, i evo me u investicijama.
– u fondove sam sada uložila cca 180.000kn, ali tu sam odavno prisutna i nalazim se u dosta investicija.
– i ovih dana ću još ulagati u fondove i dionice.
– danas sam kupila udijele u fondu Nova EU.
– kad bih znala u koje dionice je sigurno ulagati ne bih ulagala u fondove, zato uvijek i tražim savjete što kupovati ili prodavati.
Pozdrav !


Evo bas sam i ja naletio slucajno na temu, pa vidio da si me preduhitrio.
Ta njihova BEX metoda ne ukljuciva neke osnove ulaganja a to su: trenutna cijena (sto odredjuje P/E, P/BV…), trenutak trzista (koliko je ta grana privrede trenutacno u usponu; iskrcaj/ukrcaj fondova…
Cini mi se da ova analiza ni dugorocno ni kratkorocno ne moze odrediti kretanje cijena obradjenih dionica zbog svojih ocitih manjkavosti, ali moze ti samo reci: ‘to je dobra firma’ bez onoga: potcijenjena ili precijenjena na sto se poziva novinar svojim naslovom.[smiley9][smiley9][smiley9]

Slažem se s ovim komentarom leona swpr.
Najlakše je ocijeniti sadašnje stanje neke tvrtke i to prema postojećim, javno objavljenim informacijama (izvještajima). No, ono u čemu se prepoznaju maheri je prepoznati buduće stanje kao i sve ono bitno što se skriva (iz bilo kojeg razloga) iza sadašnjih izvještaja, a što većina ulagača ne uspijeva lako proniknuti. To nijedna ova opća analiza ne može učiniti. Svaki je slučaj posve individualan i treba ga individualno tretirati, ali bi bilo poželjno postaviti nekoliko važnih načela po kojima se raspoznaju signali (buduće) izvrsne firme.
Znate li koliko je “precijenjenih” tvrtku kupio W. Buffet? Za mnoge je svjesno platio i više od 30 % u odnosu na tadašnju tržišnu cijenu dionica!

Mislim da u ovom trenutku kad imamo višak novca na tržištu ( povrat + novi investitori + oni koji su prodali HT ) trebali bi još podići razinu CROBEXA, a nekima će to biti idealna prilika za dokup nekih potcijenjenih do sada nelikvidnih dionica. Po meni to će trajati još minimalno 14 dana pa možemo općenito očekivati rast većeg broja dionica. Po meni su sve dionice ispod 2 booka trenutne mete ( ako uspješno posluju ) a obzirom na nadolazeće rezultate treba obratiti pažnju na turistički sektor.

Ajde sad bar ne možete reći da nitko ništa ne piše na forumu.

Što se tiče ovog dvojca i njihovog indexa pitam se samo gdje su dosada bili ???? A zašto nisu upoređivali rezultate tvrtki sa njihovom cijenom na burzi. To bi recimo koristilo, a ne ovako reći samo ovo je super ili ovo ne valja. Na taj način su se ogradili od “sigurnih” promašaja.

Pozdrav svima i uspješno trgovanje danas.

Po BEX-u je svejedno da li se DLKV trži na 10 kn ili na 1000 Kn.

E pa meni nije !

Ali ništa zato, evo imamo listu dionica za koju se druka prema gore [smiley2]
Ajmo u vlakić !!

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !

znanac ova dvojica su vec objavili ovakav clanak u slobodnoj dalmaciji prije nekoliko mjeseci, ovo je recikliranje;) kao kad se na temama o dionicama pocnu copypaste stari clanci o dobrim novim ugovorima;) btw. sjecam se da su tada stavili HT negdje na vrh ili pri vrhu kao jednu od najboljih firmi po njihovim pokazateljima…ali centurion je to detaljno iznio par postova povise.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

Taj BEX je totalna glupost , ako se uspoređuje sa odnosom što je preporučljivo kupiti ,odnosno prodati.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zanimljivo danas na DLKV i JDPL. Ne mogu se odlučiti koju od njih da nadokupim? Ima li tko kakav obrazložen dobar savjet?

Mućka li se mućka al nikako da se zmućka SNHO, KORF, VLHO tri jaja u istoj tavi al nikako da se kajgana napravi. Komentar ili savjet, dobro dođu.

[color=blue][center][i]Ne[/i] [b]Navijaj[/b] [i]nego[/i] [b][u]Kritiziraj[/u][/b][/center][/color]

Kupi oba[smiley7]


Kupi oba[smiley7]

Hvala, iako nema koristi od savjeta niti je obrazložen.
Imam već oba, kupovao sam ih u “ht-korekciji”. Mislio sam ipak samo jedno još podebljati s obzirom na današnji pad.

Ovo u jutarnjem je fenomenalno ,savjet daju profesori sa splitskog fakulteta koji zive u regiji gdje u krugu 200 km nema profitabilne firme.Ovaj index im je vjerovatno dala ekipa iz Škvera.[smiley7][smiley7]


Ovo u jutarnjem je fenomenalno ,savjet daju profesori sa splitskog fakulteta koji zive u regiji gdje u krugu 200 km nema profitabilne firme.Ovaj index im je vjerovatno dala ekipa iz Škvera.[smiley7][smiley7]

Neznam što ste htijeli reči ili postiči s ovim postom??
[smiley4][smiley4][smiley10]
U svakom slučaju uvrijedlivo!

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

New Report

Close