Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pokušavao sam naći turističku dionicu koja je u vrijeme 3q prošle godine značajnije narasla, nisam uspio niti jednu. No ovaj puta je Istra imala bolju sezonu nego prošlu, možda bude drugačije, na koga tipovati, možda ISTT ?


ivana7 koje fondove si kupovala ili koje namjeravaš kupiti ako nije tajna. Ja ternutno imam udjele u Aureus Equty, ZB aktiv, PBZ equty mada sada sve više kupujem dionice ali ništa za sada ne planiram prodavati od fondova.

Unaprijed zahvaljujem.

– e sad bi ja tebe molila da napišeš koliki si imao prinos na ta tri fonda, jer dosta njih misli kad uplati u fond kako je dalo novce na oročenje i kako je to dosta dosadno investiranje.
– a moje je mišljenje kako bi mnogi na ovom forumu bili sretni kad bi imali prinose kao ti s ta tri fonda.

– fondovi su zgodni i zbog disperzije rizika, jer imate i specijalizirane koji rade na određenim tržištima gdje Vi ne možete trgovati ili Vam je skupo to trgovanje.
– ja trgujem na Hrvatskom tržištu kapitala te su mi interesantni fondovi koji koji većinu svog kapitala investiraju izvan Hrvatske.

– sada sam kupila udjele u VB High equiti na akciji bez ulaza i izlaza, te ove od Erste također akcija bez ulaza i izlaza, ako budu loše radili idem van ali bez naknada.
– od ponedjeljka vam je i akcija kod KD, Viktorija, dosta veliki fond, možda tu uđem s nekom sićom ali otvaraju i novi fond što mi je daleko interesantnije za ući Nova Europa, ali tu postoji izlazna naknada,
– pa i Aureus ima također akciju.
– još ima dva koja mi se sviđaju Ilirika JIL, i Prosperus ali nemaju akciju.
– PBZ odlično radi s svojim fondovima.
– ali imate stranicu hrportfolio pa sami odlučite.
Pozdrav !


venividi..: ” Kad smo kod turista, zanima me mišljenje oko situacije sa LRH. Zahvaljujem ” – i mene isto to zanima, imam nešto malo toga kupila sam ga davno po cca 3.000kn, bio je nešto narastao pa pao i sad mi se nekako čini tu je mjesecima. – a i vikend je, što je sa burzovnim savjetima, što nam je raditi idući tjedan ???? – što nam je kupovati, što od ovoga skupoga predlažete za prodaju ????? – pitanja ima puno. Pozdrav !

ivane7, zar ti nisi veliki investitor da ti treba toliko savjeta?
daj ti savjete nama malima, ti si već tolike milione okrenuo ovde na burzi…..
neki kažu da bi se ova tema trebala nazvati po tebi, samo ja nikako neletiti na tvoje postove gdje ti nešto pametno nudiš, sama naklapanja…..
pogledaj kako ljudi pametno pišu na temi brodara, ili potraži kakav je forumaš bio Presvetli na mojnovac, šteta što ga više nema…..

Podaci iz Državnog zavoda za statistiku:
http://www.dzs.hr/Hrv/Publication/Fi…7&pIDSubject=4

Podaci – Turizam u srpnju 2007.:
http://www.dzs.hr/Hrv/Publication/2007/4-4-1_7h2007.htm

Podaci – TURIZAM – KUMULATIVNI PODACI Razdoblje od siječnja do srpnja 2007.:
http://www.dzs.hr/Hrv/Publication/2007/4-4-2_6h2007.htm

Valjda se tu krije neki odgovor za turiste ( prenio s mojnovac.com, pa cu malo proucit ).


Pokušavao sam naći turističku dionicu koja je u vrijeme 3q prošle godine značajnije narasla, nisam uspio niti jednu. No ovaj puta je Istra imala bolju sezonu nego prošlu, možda bude drugačije, na koga tipovati, možda ISTT ?

svakako je dobra firma, 1H2007 odličan, otvorene istarske vile, još uvijek moguća prodaja (GS?) itd.
ali opasno me brine što je totalno van fokusa, jedino mirovinac stalno dokupljuje
na duge staze preporučam, na kratke veliki upitnik (past neće ali da li će rasti???)[smiley2]

Heaven or Las Vegas


ivana7: ” venividi..: ” Kad smo kod turista, zanima me mišljenje oko situacije sa LRH. Zahvaljujem ” – i mene isto to zanima, imam nešto malo toga kupila sam ga davno po cca 3.000kn, bio je nešto narastao pa pao i sad mi se nekako čini tu je mjesecima. – a i vikend je, što je sa burzovnim savjetima, što nam je raditi idući tjedan ???? – što nam je kupovati, što od ovoga skupoga predlažete za prodaju ????? – pitanja ima puno. Pozdrav ! ” ivane7, zar ti nisi veliki investitor da ti treba toliko savjeta? daj ti savjete nama malima, ti si već tolike milione okrenuo ovde na burzi….. neki kažu da bi se ova tema trebala nazvati po tebi, samo ja nikako neletiti na tvoje postove gdje ti nešto pametno nudiš, sama naklapanja….. pogledaj kako ljudi pametno pišu na temi brodara, ili potraži kakav je forumaš bio Presvetli na mojnovac, šteta što ga više nema…..

Jope, kod Ivanice nećeš nikad naići da ti neku dionicu preporuča da kupiš,
ali njeni postovi vrve od informacija,
samo moraš to dešifrirati!!!
Ali ako si Ti kupovao 90-te našu avio-tvrtku i ti si do danas trebao zaraditi milione!!!

jope

ivane7, zar ti nisi veliki investitor da ti treba toliko savjeta?
daj ti savjete nama malima, ti si već tolike milione okrenuo ovde na burzi…..
neki kažu da bi se ova tema trebala nazvati po tebi, samo ja nikako neletiti na tvoje postove gdje ti nešto pametno nudiš, sama naklapanja…..
pogledaj kako ljudi pametno pišu na temi brodara, ili potraži kakav je forumaš bio Presvetli na mojnovac, šteta što ga više nema…..

[/quote]

– savjeti su mi svakako potrebni, jer tko može sve pratiti i znati sve o nekoj dionici.
– nemam ja puste milione, imam dosta dovoljno za jedan lijepi život gdje ne treba raditi, a ovaj forum mi je i jedna velika zabava, a ima i puno njih kojima pomažem.
– ipak sam ja počela s malim kapitalom i napravila puno.

– evo predlagala sam kupnju HT, zicer nisam mogla pogriješiti, ja sam tu stvarno puno i zaradila.
– ja nikada nisam preporučila koju lošu investiciju.
– ima stvari i koje sada kupujem, ali su dosta rizične, ja mogu i izgubiti na njima i nikome ništa, ali jedan mali investitor ako uđe u te investicije i to propadne on je jednostavno mrtav što se tiće investiranja.

– pogledaj kako ljudi pametno pišu na temi brodara.
– možda i pišu te stranice ne čitam.
– ali sam jednom ipak bila u top 10 kod jednog brodara.
– kad sam ja pisala za VIRO i IGH tada je to bilo nešto jeftino i bez veze.
– isto je sad kod brodara, imam nešto dionica JDPL i ATPL.
– investitori obožavaju kupovati samo ono što je skupo i kada je skupo, kad je to jeftino onda nikoga niti ne zanima, računaju ne vrijedi, jeftina roba.
– ali brodari su i najrizičnije dionice jer posluju na svjetskim tržištima.
– tu na forumu većina nema pojma kako je za prošle velike krize u brodarstvu propalo više od polovice naših brodara.
– JDPL je bio pred bankrotom cijena dionice 10kn, sad se je oporavio i to je to.
– SPPL još joj prijeti bankrot i zato je još na ovim sitnim cijenama.
– vjerujem kako na ovom forumu ima i bivših dioničara naše najveće brodarske firme Croatia line, naše bivše najveće, neznam zašto nema njihovih dionica na burzi, možda Vi znate.
– e sada vidiš da nemam nikakve potrebe ići na te dobre stranice o brodarima.
Pozdrav i što mi preporučujete za kupnju ipak je vikend.


zmrklic: ” Pokušavao sam naći turističku dionicu koja je u vrijeme 3q prošle godine značajnije narasla, nisam uspio niti jednu. No ovaj puta je Istra imala bolju sezonu nego prošlu, možda bude drugačije, na koga tipovati, možda ISTT ? ” svakako je dobra firma, 1H2007 odličan, otvorene istarske vile, još uvijek moguća prodaja (GS?) itd. ali opasno me brine što je totalno van fokusa, jedino mirovinac stalno dokupljuje na duge staze preporučam, na kratke veliki upitnik (past neće ali da li će rasti???)[smiley2]

Cini mi se da su svi turisti van fokusa, meni je dugorocno najzanimljiva Maistra. Trenutno sam pola portfelja prebacio u t-th s prosjekom ulaza 368 ( ERNT na 365x, INA 284x, VDKT 39xx i jos par manjih djelova tipa JDOS, LRH), ostavio DLKV i HDEL jer rastu, KOEI,IGH i IPKK jer ocekujem dobar 3q, te ADRS koji ne dam iz principa an ovih razinama.

Molio bi misljenje iskusnijih i pametnijih.

IVANA 7 preporucite neku dionicu i nama tapijasima,na temu brodari svakako odite jer vasi komentari su zanimljivi ali samo zanimljivi a na brodarima ima ljudi CIJE POSTOVE POMNO PRATI JEDAN FOND i isti kaze ………….nije normalno koliko su dobri……..Svakako vase postove OBOZAVAM[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Jope, kod Ivanice nećeš nikad naići da ti neku dionicu preporuča da kupiš,

– a zaboravljaš ona divna vremena PTKM, kako nismo ništa preporučili, pa koliko smo samo novca investitorima stavili u đep, samo kad bih na forumu imala i Cartmana sigurno bi bilo i više preporuka, taj mi dečko stvarno nedostaje na forumu.
Pozdrav !


jope ivane7, zar ti nisi veliki investitor da ti treba toliko savjeta? daj ti savjete nama malima, ti si već tolike milione okrenuo ovde na burzi….. neki kažu da bi se ova tema trebala nazvati po tebi, samo ja nikako neletiti na tvoje postove gdje ti nešto pametno nudiš, sama naklapanja….. pogledaj kako ljudi pametno pišu na temi brodara, ili potraži kakav je forumaš bio Presvetli na mojnovac, šteta što ga više nema…..
– savjeti su mi svakako potrebni, jer tko može sve pratiti i znati sve o nekoj dionici. – nemam ja puste milione, imam dosta dovoljno za jedan lijepi život gdje ne treba raditi, a ovaj forum mi je i jedna velika zabava, a ima i puno njih kojima pomažem. – ipak sam ja počela s malim kapitalom i napravila puno. – evo predlagala sam kupnju HT, zicer nisam mogla pogriješiti, ja sam tu stvarno puno i zaradila. – ja nikada nisam preporučila koju lošu investiciju. – ima stvari i koje sada kupujem, ali su dosta rizične, ja mogu i izgubiti na njima i nikome ništa, ali jedan mali investitor ako uđe u te investicije i to propadne on je jednostavno mrtav što se tiće investiranja. – pogledaj kako ljudi pametno pišu na temi brodara. – možda i pišu te stranice ne čitam. – ali sam jednom ipak bila u top 10 kod jednog brodara. – kad sam ja pisala za VIRO i IGH tada je to bilo nešto jeftino i bez veze. – isto je sad kod brodara, imam nešto dionica JDPL i ATPL. – investitori obožavaju kupovati samo ono što je skupo i kada je skupo, kad je to jeftino onda nikoga niti ne zanima, računaju ne vrijedi, jeftina roba. – ali brodari su i najrizičnije dionice jer posluju na svjetskim tržištima. – tu na forumu većina nema pojma kako je za prošle velike krize u brodarstvu propalo više od polovice naših brodara. – JDPL je bio pred bankrotom cijena dionice 10kn, sad se je oporavio i to je to. – SPPL još joj prijeti bankrot i zato je još na ovim sitnim cijenama. – vjerujem kako na ovom forumu ima i bivših dioničara naše najveće brodarske firme Croatia line, naše bivše najveće, neznam zašto nema njihovih dionica na burzi, možda Vi znate. – e sada vidiš da nemam nikakve potrebe ići na te dobre stranice o brodarima. Pozdrav i što mi preporučujete za kupnju ipak je vikend.
[/quote]

analiticari prediđaju 2008.godinu kao godinu “brodara” kao sto je ova godina bila građevinara…..pa sad ti vidi….mislim da se u jdpl i dalje isplati ulazit jer i na ovim razinama je podcijenjena….a stalni rast BDI-a daje vjetar u leđa dodatno…

DOKUP!

potraži kakav je forumaš bio Presvetli na mojnovac, šteta što ga više nema…..

– pa vjerovatno je čovijek i prestao pisati zbog takvih kao što si ti.
– evo i ja nisam cijelo ljeto pisala na forumu imala sam pametnijeg posla.

– a mojnovac, to je bila ekipa koja je najprije kupovala dionice u miru, potom dobra reklama i prodaja naivcima,
poslije toga bi se išlo u projekt nove dionice.
– zbog tog razloga je i dosta forumaša s mojnovac prešlo na poslovni, tamo bi ih odmah cenzurirali ako bi kritizirali koji projekt koji je bio u toku.
– toga ipak nema, ili puno manje ovdje na Poslovnom, pa tu se doslovno sve može pisati bez cenzure.
Pozdrav !

New Report

Close