Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ivana u pravu si dosta dionica je odletjelo doslovce mogle bi se i strmoglaviti zato oprez.

– pasti će jedino ako na njima bude kapitalizacije dobiti.

– imam jedan mali portfelj za trejdanje, ali ja sam navikla na dugoročnija ulaganja i prinose veće od 100%, evo ni danas nisam pratila burzu, pa 6 dionica koje imam u tom portfelju sve u minusu, prosječni minus 7.8%, a sve su to likvidne dionice.
– ima još stvarno dobrih dionica na tržištu koje su likvidne i koje mogu ostvariti i značajniji rast, a kad sve raste one su još daleko od svog ATH.
– ali neka Vam netko drugi otkrije koje su to dionice, interesantno je i to od gore spomenutih 6 dionica sve dijele dividendu.
Pozdrav !


– ali nema sve to veze, sada zbilja vrijedi teorija kupi kako bi prodao većoj budali.
Pozdrav !

He he ivana…a kad sam ti u 5. mjesecu govorio o toj teoriji, ostala si u dionicama do grla…he he..
Dobro, samo ti praši ove papke…- girls rulez -[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Mislim da nece jos biti strmoglavljanja,mozda samo pokoje manje kapitalizacije dobiti prije novog rasta. To zakljucujem sto me ljudi vise nego ikad pitaju za savjet di sa lovom od povrata. S obzirom na velike zarade zadnjih tjedana na ZSE i HT, navucena je jedna vojska ljudi sa 20-50 tisuca kn. Mislim da ce to jos neko vrijeme podgrijavati ovaj rast ali sa svojom 100% izlozenoscu moram priznati da sve nemirnije spavam i ne bih savjetovao ulaske osim mozda na par dionica: HT-ovo mi stvarno djeluje kao jedina po svemu potcijenjena dionica, INA, IPKK-iako sam prije par mjeseci izasao,ULPL,TNSA-na niskim je granama, mozda ne moze nize,IGH-daleko je ispod ATH za razliku od ostalih u sektoru, JDPL.

Ali to je samo moje misljenje, na mjestu pocetnika najrađe bih slijedio ivanu7 🙂 cura ulijeva sigurnost i pametno pise,uz pokoju neizbjeznu falingu ima dugorocno dobru i _sigurnu_ strategiju

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


janlana: ” Na nesto drugo bih ti skrenuo paznju, a to je da ne ocekujes da ce ti cijeli zivot toliko kapati od fondova i dionica, a btw moji prinosi nisu bili nista manji od tvojih (na burzi), ali sam ja disperzirao svoje uloge, te mirno spavam preko noci i ne muci me puno koliko ce mi skociti koja dionica. Svi koji mislite ziviti cijeli zivot na trenutnim prinosima burze i fondova; vrijeme vam je da se osvijestite; ali sto jest jest; iskoristite trenutak koji vam se pruza. I jos za kraj; sto ti znaci to ‘ako si imalo pametan’??? Kakva je to pamet na burzi??? Pozdrav iz Lahaine. PAMET NA BURZI je BARATANJE OSNOVNIM INFORMACIJAMA O FIRMAMA + malo sreće Upravo dok pišem slušam reklamu ERSTE INVEST uložite BEZ ulazne naknade!! Dakle normalno da nitko ne može sa sigurnošću graditi penziju na ovoj situaciji na našoj burzi ili prirastu fondova od 50-70 %.. Ali , uz PAMET možeš dobro iskoristiti ovaj trenutni vjetar u leđa (počeo je po meni od IPO INE ) i sad će se još više pojačati nakon HT-a i ostalih IPO-a i stvoriti si jako dobru situaciju za mirnu budućnost . Zato jedrite niz vjetar i puno sreće svima ! ” zašto se nebi moglo živjeti od fondova.ako si pametno ulagao zadnjih par godina mogao si od 100 kk napraviti 700kk.pa neka se fondovi sutra spuste na prosječnih 20% godišnje to ti je još uvijek skromnih 11600 kn mjesećno .dalo bi se preživjet makar sam siguran da nas još par godina sigurno očekuju prinosi veći od 30-40%

Pa ja stvarno mislim da mene neki ovdje ne razumiju.
Evo po zadnji put; i ja sam bio toliko ‘pametan’ kao i svi vi i ulagao sam u IPO-e, dionice i fondove i jos uvijek to radim, ali ne stavljam svu svoju imovinu ‘na panj’. Ako padne jedna granata na kosovu mozete se pozdraviti ne sa 100% i ne znam koliko prinosa, nego sa prinosima uopce. I ja sam zaradjivao, zaradjivam i nadam se da cu zaradjivati i dalje. Samo (po zadnji put) da napomenem da je tek trecina moga kapitala na burzi (cak i manje) te mogu mirno spavati znajuci da necu biti gladan ako stvari krenu na lose u regiji (ili mislite da se rat na kosovu ne tice uopce nase burze i nasih fondova?). Hajde uzivajte i ispricavam se sto se ne slazem sa politikom stavljanja gaca sa guzice na burzu.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

zašto se nebi moglo živjeti od fondova.ako si pametno ulagao zadnjih par godina mogao si od 100 kk napraviti 700kk.pa neka se fondovi sutra spuste na prosječnih 20% godišnje to ti je još uvijek skromnih 11600 kn mjesećno .dalo bi se preživjet makar sam siguran da nas još par godina sigurno očekuju prinosi veći od 30-40%

Točno kolega , imaš pravo . Može se naravno , opet ponavljam , ako ne uletavaš glavom bez obzira.

Ajde da tu raspravu o fondovima potkrijepim opet svojim iskustvima . Ulagao sam u prve fondove KD Viktoriju kad 90 % hrvatske nije ni znalo kaj je fond a tržište dionica je bilo u nekoj letargiji sve oko Plive .
Koristio sam odmah po početku Iliriku JIE i Balanced , i Aureus pa i Fimu prošle godine i kak
čovjeku valjda nikad dosta , zaradiš 50-60 % godišnje i misliš zakaj ne 100 -150 pa je bio logičan jači prijelaz
u dionice . Sad imam sve u dionicama ali razmišljam ipak neke stvari vratiti u fondove .

Kombinacija nije loša stvar za dugoročno bogaćenje.

predlažem da ovaj topic preimenujemo u “Ivana7 best buy, pohvale i….”[smiley2]
Znanac se ionako više ne javlja.[smiley3]
NHF

Evo i mene. Isprika zbog malo postova jer mi IPO-i i povrat novaca ( naročito za ažurnost pohvaljujem ZABU koja kao i obično čeka zadnju minutu za povrat novca ).

Na početku po meni jedan dobar savjet za HT. Obzirom da danas burza radi kraće ( do 14h ) i dolazi povrat novca bit će dosta velika navala na HT ( vjerovatno i u ponedjeljak obzirom na brzinu nekih banaka ( čitaj ZABA )) tako da mislim da bi HT mogao u ponedjeljak a naročito utorak biti povoljniji za dokup. No ostaje da vidimo.

Što se tiče drugih dionica preporučam oprez jer je CROBEX i dosta dionica na ATH. Neke to opravdavaju ali većina ne. Ubrzo će početi i dolaziti rezultati 3q pa mislim da bi trebalo nešto uložiti i u turistički sektor obzirom na dobru sezonu.

Naravno ne treba zaboraviti ni da je FNVC-u 3q daleko najbolji zbog Hotela Njivice, a u tom FI vjerovatno će biti i nešto izv. prihoda ( poticaji i ako su prodali zgradu u Jankomiru )

Pozdrav svima i puno uspjeha u trgovanju.

Ne zaboravite da danas burza radi do 14h ( zbog godišnje konferencije )

Dakle pažljivo g..c,g..c !!![smiley11]

[
Pa ja stvarno mislim da mene neki ovdje ne razumiju.
Evo po zadnji put; i ja sam bio toliko ‘pametan’ kao i svi vi i ulagao sam u IPO-e, dionice i fondove i jos uvijek to radim, ali ne stavljam svu svoju imovinu ‘na panj’. Ako padne jedna granata na kosovu mozete se pozdraviti ne sa 100% i ne znam koliko prinosa, nego sa prinosima uopce. I ja sam zaradjivao, zaradjivam i nadam se da cu zaradjivati i dalje. Samo (po zadnji put) da napomenem da je tek trecina moga kapitala na burzi (cak i manje) te mogu mirno spavati znajuci da necu biti gladan ako stvari krenu na lose u regiji (ili mislite da se rat na kosovu ne tice uopce nase burze i nasih fondova?). Hajde uzivajte i ispricavam se sto se ne slazem sa politikom stavljanja gaca sa guzice na burzu.[smiley9][smiley9][smiley9]
[/quote]

disperzija ulaganja prijatelju.zlatna formula koliko godina imaš oduzmi od 100 i to ti je postotak koji se preporuća da imaš u dionicama.fondova ima isto tako puno a ako padnu bombe na kosovu onda treba biti pametan i dokupljivat udjele u fondu.ovo što se događa kod nas je samo vjetar koji je krenuo od slovenije pa ide prema istoku.usput pogledajte proseječne prinose fondova u sloveniji danas.vrlo su slične sa našima.uvijek če biti zemalja u koje se isplati ulagati a kolika je moć fondova to se vidi kod nas kad dižu i spuštaju dionicu kako hoću.uh

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

frishki, 12.10.2007. u 12:23
Naravno ne treba zaboraviti ni da je FNVC-u 3q daleko najbolji zbog Hotela Njivice, a u tom FI vjerovatno će biti i nešto izv. prihoda ( poticaji i ako su prodali zgradu u Jankomiru )

Sol na ranu. Ali ako stvarno Finvewst jurne gore kako već najavljujemo mjesecima, Znanac ima Ćevape.[smiley2]

Znanac se ionako više ne javlja.[smiley3]
NHF

A i kad se javlja onda samo kaze FNVC a to je vec dugo vremena los savjet. NHF

Pa nije samo FNVC kolega alien. Pročitajte malo unatrag. Recimo i KTJV,SLDM,DKVS,BZJK naročito HT su sad dobre tvrtke za dokup naročito poslije izvještaja za 3q.

FNVC je još uvijek na nižoj cijeni od početka godine za cca 10%. Po pokazateljima potcijenjen, ali što je tu je.
Prema nepisanim pravilima dionica kad tad dođe na svoju fer cijenu. Ove godine ih je dosta već i premašilo tu cijenu. Za neke dolazak na fer cijenu tek predstoji.

Pozdrav svima i ugodan vikend ( osim djelatnicima Zabe zbog povrata – zbog njih mi pobježe SLDM na 105…..)

G..c,g..c !!![smiley11]

Sto mislite o ovom portfelju: -trenutno stanje: 34% DIOK, 22% HT, 18% ATPL, 17% JDPL, 9% DDJH
kada prodam ht, te novce cu vjerojatno preusmjeriti na ove ostale, dakle DIOK, ATPL, JDPL, DDJH ovisno o cijeni. mozda i EIG.

Zanima me komentar i misljenje o ovom portfelju. Ja svoje osobno misljenje imam, no htio bih vidjeti razmisljenje cijenjenih kolega na forumu pa da usporedim sa svojim.. Hvala

New Report

Close