Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo pa računajte:

Dioki, THT, Igh,ATGR,Ingra

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Lplh ima jako dobru perspektivu. Tek se osnažila a period extra dobiti već traje neko vrijeme. A i bez toga bi bila jako perspektivna. Ali to se i očekivalo još od prije godinu i nešto dana.

Zahvaljujem na mišljenju.

No respect


octopus: ” leon swpr: ” ivana7: ” potrabbb: ” Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi? ” – to pitanje doslovno sve nas na forumu muči. – atlantic svakako maksimalno ući. – ht, to je prvenstveno dividendna dionica, e sad bi trebalo probati izračunati kolika će biti cca dividenda. – po meni minimalna 12kn, max 24kn, znači neka sredina 18kn, ali ipak moramo računati i manje od toga. – po meni će tako računati i investicijski fondovi i kupovati do određene cijene gdje im i odgovara dividendni prinos. – sada moramo računati i s pojačanom prodajom, mnogi se još neće moći registrirati i za desetak dana, a to bi ipak moglo i rušiti cijenu dionice, ne znam, još je na HT nezahvalno prognozirati. – s lovom za stan kupiti HT. – stan cca 100.000 Eura je 730.000kn : 365 (današnja cijena dionice) = 2.000 dionica HT – 2.000 x 12kn (po meni najniža dividenda, ali može to uvijek i manje) = 24.000kn – 24.000kn : 12 mjeseci = 2.000 (nesigurnih kuna za podstanarstvo) – sve preko ove cijene ti je kapitalna dobit. – ima li tko i bolji prijedlog, ili slažete li se s ovim, jer sam već primila 4 poruke sličnih upita. Pozdrav ! ” Ne slazem se sa izracunom cijene. Imam dva stana koja vrijede nesto vise od tvojih 100.000 eura, a zaradjuju blizu 40.000kn mjesecno. Promjena cijene u zadnjih godinu dana; realno ne manje od 10%; dakle cista kapitalna dobit. Po meni je veca sansa da cijela burza zakoci i skupa sa njom i HT, nego burza nekretnina. I za kraj, da se razumijemo, ja nisam protivnik burze, stovise. Medjutim, drzim se stare zidovske poslovice, a svakim danom sto imam veci kapital priblizavam se tom idealu, jer to znaci neku sigurnost. I btw nisam u zivotu naslijedio ni crno ispod noktiju, a nisam bas ni star, a ipak sam se materijalno vec poprilicno solidno situirao, znaci da bas ne govorim napamet o nekim stvarima. I za kraj pozdrav.[smiley9][smiley9][smiley9] ” 2 stana ( vrijednost malo više od 100.000 eur) – 40.000kn misečno[smiley9] kakva posebna obrt[smiley1] ” Dobro, godisnje, imamo valjda pravo bar na greske u pisanju.[smiley9][smiley9][smiley9]

Malo se kasnije uključujem .
100000 eura stanovi a prinosi 40000 kuna godišnje tj 5800 eura ?
Malo , ali jedino ak si sretan sa rentanjem.
Ovdje okreneš cijeli stan godišnje ak si imalo pametan i pametno ulažeš .
Vlastito iskustvo ; u siječnju ove godine 100000 eura (stan ) uložio na burzu i do sada + margini (3)
+ 89 % .
Prošle godine ubacio u Iliriku Balanced u veljači na 109,40 i danas to vrijedi oko 208 dakle nije loš obrt .
Kombinacija dobrog fonda i dobre dionice može raditi čuda.


leon swpr: ” octopus: ” leon swpr: ” ivana7: ” potrabbb: ” Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi? ” – to pitanje doslovno sve nas na forumu muči. – atlantic svakako maksimalno ući. – ht, to je prvenstveno dividendna dionica, e sad bi trebalo probati izračunati kolika će biti cca dividenda. – po meni minimalna 12kn, max 24kn, znači neka sredina 18kn, ali ipak moramo računati i manje od toga. – po meni će tako računati i investicijski fondovi i kupovati do određene cijene gdje im i odgovara dividendni prinos. – sada moramo računati i s pojačanom prodajom, mnogi se još neće moći registrirati i za desetak dana, a to bi ipak moglo i rušiti cijenu dionice, ne znam, još je na HT nezahvalno prognozirati. – s lovom za stan kupiti HT. – stan cca 100.000 Eura je 730.000kn : 365 (današnja cijena dionice) = 2.000 dionica HT – 2.000 x 12kn (po meni najniža dividenda, ali može to uvijek i manje) = 24.000kn – 24.000kn : 12 mjeseci = 2.000 (nesigurnih kuna za podstanarstvo) – sve preko ove cijene ti je kapitalna dobit. – ima li tko i bolji prijedlog, ili slažete li se s ovim, jer sam već primila 4 poruke sličnih upita. Pozdrav ! ” Ne slazem se sa izracunom cijene. Imam dva stana koja vrijede nesto vise od tvojih 100.000 eura, a zaradjuju blizu 40.000kn mjesecno. Promjena cijene u zadnjih godinu dana; realno ne manje od 10%; dakle cista kapitalna dobit. Po meni je veca sansa da cijela burza zakoci i skupa sa njom i HT, nego burza nekretnina. I za kraj, da se razumijemo, ja nisam protivnik burze, stovise. Medjutim, drzim se stare zidovske poslovice, a svakim danom sto imam veci kapital priblizavam se tom idealu, jer to znaci neku sigurnost. I btw nisam u zivotu naslijedio ni crno ispod noktiju, a nisam bas ni star, a ipak sam se materijalno vec poprilicno solidno situirao, znaci da bas ne govorim napamet o nekim stvarima. I za kraj pozdrav.[smiley9][smiley9][smiley9] ” 2 stana ( vrijednost malo više od 100.000 eur) – 40.000kn misečno[smiley9] kakva posebna obrt[smiley1] ” Dobro, godisnje, imamo valjda pravo bar na greske u pisanju.[smiley9][smiley9][smiley9] ” Malo se kasnije uključujem . 100000 eura stanovi a prinosi 40000 kuna godišnje tj 5800 eura ? Malo , ali jedino ak si sretan sa rentanjem. Ovdje okreneš cijeli stan godišnje ak si imalo pametan i pametno ulažeš . Vlastito iskustvo ; u siječnju ove godine 100000 eura (stan ) uložio na burzu i do sada + margini (3) + 89 % . Prošle godine ubacio u Iliriku Balanced u veljači na 109,40 i danas to vrijedi oko 208 dakle nije loš obrt . Kombinacija dobrog fonda i dobre dionice može raditi čuda.

O tome i govorim. Prinos je bio od stanova koliko sam napisao + cijena im je skocila preko 10%, ustvari mogu vec dobiti i 15% vise nego prosle godine, znaci nekih 20% realnog prinosa.
Na nesto drugo bih ti skrenuo paznju, a to je da ne ocekujes da ce ti cijeli zivot toliko kapati od fondova i dionica, a btw moji prinosi nisu bili nista manji od tvojih (na burzi), ali sam ja disperzirao svoje uloge, te mirno spavam preko noci i ne muci me puno koliko ce mi skociti koja dionica.
Svi koji mislite ziviti cijeli zivot na trenutnim prinosima burze i fondova; vrijeme vam je da se osvijestite; ali sto jest jest; iskoristite trenutak koji vam se pruza.
I jos za kraj; sto ti znaci to ‘ako si imalo pametan’??? Kakva je to pamet na burzi???
Pozdrav iz Lahaine.
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Ljudi,
ako nije problem što upadamu temu ali molim odgovor.
Zna li se što glede Atlantic trade?
Ako netko zna kada i kako neka napiše molim Vas.


Jel bi mi mogo preporčiti neki fond? Koji su bez ulazne naknade?

Zašto tražiš fond bez ulazne naknade.
Od te naknade fondovi žive. Kako misliš da će raditi ako ne naplate tu naknadu.

trenutno puno fondova nema ulazne naknaden kao privremena akcija, vidi HR Portfolio pokraj imena fonda slovo A, kao AKCIJA
no to ne znaći da nema izlazne naknade


Ljudi,
ako nije problem što upadamu temu ali molim odgovor.
Zna li se što glede Atlantic trade?
Ako netko zna kada i kako neka napiše molim Vas.

sve osim najbitnijeg, cijene


Zato i piše akcija. I rok do koje traje ta akcija. Akcija je u
svrhu privlačenja sredstava.

Znaći da im loše ide čim imaju akciju.

tek sad sam vidio ovu nebulozu, imaju akciju jer im ide loše?!
baš je suprotno, imaju akciju jer vide da dolazi puno novih ulagača, pa ih žele privući, pametno razmišljaju
BTW misliš da i Aureusu ide loše?

Na nesto drugo bih ti skrenuo paznju, a to je da ne ocekujes da ce ti cijeli zivot toliko kapati od fondova i dionica, a btw moji prinosi nisu bili nista manji od tvojih (na burzi), ali sam ja disperzirao svoje uloge, te mirno spavam preko noci i ne muci me puno koliko ce mi skociti koja dionica.
Svi koji mislite ziviti cijeli zivot na trenutnim prinosima burze i fondova; vrijeme vam je da se osvijestite; ali sto jest jest; iskoristite trenutak koji vam se pruza.
I jos za kraj; sto ti znaci to ‘ako si imalo pametan’??? Kakva je to pamet na burzi???
Pozdrav iz Lahaine.

PAMET NA BURZI je BARATANJE OSNOVNIM INFORMACIJAMA O FIRMAMA + malo sreće

Upravo dok pišem slušam reklamu ERSTE INVEST uložite BEZ ulazne naknade!!

Dakle normalno da nitko ne može sa sigurnošću graditi penziju na ovoj situaciji na našoj burzi ili prirastu fondova od 50-70 %..

Ali , uz PAMET možeš dobro iskoristiti ovaj trenutni vjetar u leđa (počeo je po meni od IPO INE ) i sad će se još više pojačati nakon HT-a i ostalih IPO-a i stvoriti si jako dobru situaciju za mirnu budućnost .

Zato jedrite niz vjetar i puno sreće svima !

Toliko toga pročitam i svačega,nadam se da me je netko od kolega poslušao jučer i danas bio brz i pametan…i bogat!

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Na nesto drugo bih ti skrenuo paznju, a to je da ne ocekujes da ce ti cijeli zivot toliko kapati od fondova i dionica, a btw moji prinosi nisu bili nista manji od tvojih (na burzi), ali sam ja disperzirao svoje uloge, te mirno spavam preko noci i ne muci me puno koliko ce mi skociti koja dionica.
Svi koji mislite ziviti cijeli zivot na trenutnim prinosima burze i fondova; vrijeme vam je da se osvijestite; ali sto jest jest; iskoristite trenutak koji vam se pruza.
I jos za kraj; sto ti znaci to ‘ako si imalo pametan’??? Kakva je to pamet na burzi???
Pozdrav iz Lahaine.

PAMET NA BURZI je BARATANJE OSNOVNIM INFORMACIJAMA O FIRMAMA + malo sreće

Upravo dok pišem slušam reklamu ERSTE INVEST uložite BEZ ulazne naknade!!

Dakle normalno da nitko ne može sa sigurnošću graditi penziju na ovoj situaciji na našoj burzi ili prirastu fondova od 50-70 %..

Ali , uz PAMET možeš dobro iskoristiti ovaj trenutni vjetar u leđa (počeo je po meni od IPO INE ) i sad će se još više pojačati nakon HT-a i ostalih IPO-a i stvoriti si jako dobru situaciju za mirnu budućnost .

Zato jedrite niz vjetar i puno sreće svima !

zašto se nebi moglo živjeti od fondova.ako si pametno ulagao zadnjih par godina mogao si od 100 kk napraviti 700kk.pa neka se fondovi sutra spuste na prosječnih 20% godišnje to ti je još uvijek skromnih 11600 kn mjesećno .dalo bi se preživjet makar sam siguran da nas još par godina sigurno očekuju prinosi veći od 30-40%

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Toliko toga pročitam i svačega,nadam se da me je netko od kolega poslušao jučer i danas bio brz i pametan…i bogat!

Ti nije neugodno ovako pisat sam o sebi?

NHF, samo pitam. [smiley10]

No respect

New Report

Close