Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zato i piše akcija. I rok do koje traje ta akcija. Akcija je u svrhu privlačenja sredstava.
Znaći da im loše ide čim imaju akciju. luki007: ” [/quote]

Lijepo sam napiaso Erste total east. Pogedaj kada je osnovan, kolika im je imovina i sl.

I love the Smell of Profits in the Morning


Vrijednost udjela izračunava se svaki dan prema zadnjim cijenama na burzama. Ukupna imovina fonda je zbroj vrijednosti svih dionica u imovini po zadnjim cijenama na burzama i podijeljena s ukupnim brojem udjela, plus keš pozicija i ako kapne kakva dividendica u ukupnu masu. Od toga se oduzima 1/365 naknade za upravljanje plus skriveni troškovi ako ih ima, a imaju ih svi naši fondovi. Imaju ih jer su relativno premali pa iz naknade za upravljanje ne mogu pokrivati sve troškove. Npr. reklama, troškovi papira, pošte, i ostali potrošni materijal.

Reklama, troškovi papira, pošte i ostalo bi se trebalo financirati iz troškova upravljanja.

mislim da trenutne akcije nemaju veze sa poslovanjem fonda (problemima ili ne) već sa privlačenjem mogućih investitora koji ne znaju kuda će sa povratom T-HT-a… trenutno ima barem 6-7 fondova na akciji

A

[b]Uvijek imaj na umu da je put samo put. [/b] [i]Carlos Castaneda 'Učenja Don Juana: Znanje Jaqui Indijanaca' [/i]

– idi na hrportfolio.com
– tamo su ti svi fondovi i njihovi prinosi.
– također imaš i sve fondove koji su bez ulazne naknade.
– čak imaš neke i bez ulazne i izlazne provizije.
– moj ti je savjet svakako uđi u više njih, prvi ulazi su mogući i s 1.000 i manje kuna, kako koji.
– oni ti rade kao i mi na forumu neki bolje neki lošije.
– pa sad kad vidiš koji ti bolje rade u njih i doplaćuješ lovu, a iz ovh lošijih izvučeš sve.
– bar ja tako radim.
Pozdrav !

A nakon koliko vremena “vidiš” da li neki fond radi bolje ili lošije?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Povrat love od HT.
– leglo mi je dosta love od HT, a još imam nešto od prije.
– trenutno ima previše slobodne love na tržištu.
– dio će ići u investicijske fondove, i ja ću tu uložiti jedan manji dio.
– a fondovi će kupovati dionice, isto kao i slobodni strijelci na burzi.
– znači index ponovno gore.
– dio love ću uložiti i u sigurnije investicije van burze, a jedan dio svaki investitor treba ostaviti i za sebe i svoj provod, ja uvijek najprije platim sebe.
– ali ostaje mi još jedan veći slobodni dio love, koji ću upucati na burzu.
– sad jedno dosadno pitanje, znam odgovor, ali sve mi je skupo, što kupovati, a mrzim keš poziciju.
Pozdrav !

Kupi jedan brod za SPPL i iznajmi im ga.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


A nakon koliko vremena “vidiš” da li neki fond radi bolje ili lošije?

– u periodu od 2 – 3 mjeseca.
– bila sam ušla u tri fonda Zagrebačke banke, i jedan Raifaisen, katastrofa od rada, 2 su bila i u minusu, ukupno mali plus.
– ima na tržištu fondova koji ostvaruju prinose koji su i veći od naših, to ipak treba cijeniti.

– imam jedan portfelj koji mi vode brokeri prinos u 3Q 11.5%, stalno su na ATH, rade fenomenalno i stalno ih pumpam novom lovom, stvarno su zaslužili i veću proviziju nego onu koju uzimaju.
Pozdrav !


Kupi jedan brod za SPPL i iznajmi im ga.

– pa uz ovaj HT sam uspijela uplatiti i jednu jahtu, biti će gotva do proljeća.
– a za SPPL ti se divim.
– ono što sam ti prije godinu dana rekla za tu kompaniju još važi.
Pozdrav !

Pa, po prinosima u 2-3 mjeseca je jako teško ocijeniti rad fonda. Znaš i sama što još treba gledati.
Naravno, osim ako u ta 2-3 mjeseca ne naprave ludo veliki prinos. Onda treba iz njega bježati.

Naravno da ti brokeri rade fenomenalno kad stalno povečavaš ulog. Probaj povlačiti po malo iz tog portfelja pa ćeš vidjeti da rade lošije.

Tako i fondovi. Ako ljudi povlače ulog, rade lošije. Zato i daju gratis periode za nove ulagaće kako bi povećali masu imovine.

A za Sppl ćemo vidjeti nakon perioda konsolidacije i mogućih financijskih injekcija.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


A za Sppl ćemo vidjeti nakon perioda konsolidacije i mogućih financijskih injekcija.

Misliš li da Sppl ima trenutno bolju perspektivu od Lplh. Zanemari cijenu dionice.

No respect

Lplh ima jako dobru perspektivu. Tek se osnažila a period extra dobiti već traje neko vrijeme. A i bez toga bi bila jako perspektivna. Ali to se i očekivalo još od prije godinu i nešto dana.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close