Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


potrabbb: ” Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi? ” – to pitanje doslovno sve nas na forumu muči. – atlantic svakako maksimalno ući. – ht, to je prvenstveno dividendna dionica, e sad bi trebalo probati izračunati kolika će biti cca dividenda. – po meni minimalna 12kn, max 24kn, znači neka sredina 18kn, ali ipak moramo računati i manje od toga. – po meni će tako računati i investicijski fondovi i kupovati do određene cijene gdje im i odgovara dividendni prinos. – sada moramo računati i s pojačanom prodajom, mnogi se još neće moći registrirati i za desetak dana, a to bi ipak moglo i rušiti cijenu dionice, ne znam, još je na HT nezahvalno prognozirati. – s lovom za stan kupiti HT. – stan cca 100.000 Eura je 730.000kn : 365 (današnja cijena dionice) = 2.000 dionica HT – 2.000 x 12kn (po meni najniža dividenda, ali može to uvijek i manje) = 24.000kn – 24.000kn : 12 mjeseci = 2.000 (nesigurnih kuna za podstanarstvo) – sve preko ove cijene ti je kapitalna dobit. – ima li tko i bolji prijedlog, ili slažete li se s ovim, jer sam već primila 4 poruke sličnih upita. Pozdrav !

Ne slazem se sa izracunom cijene. Imam dva stana koja vrijede nesto vise od tvojih 100.000 eura, a zaradjuju blizu 40.000kn mjesecno. Promjena cijene u zadnjih godinu dana; realno ne manje od 10%; dakle cista kapitalna dobit. Po meni je veca sansa da cijela burza zakoci i skupa sa njom i HT, nego burza nekretnina.
I za kraj, da se razumijemo, ja nisam protivnik burze, stovise. Medjutim, drzim se stare zidovske poslovice, a svakim danom sto imam veci kapital priblizavam se tom idealu, jer to znaci neku sigurnost. I btw nisam u zivotu naslijedio ni crno ispod noktiju, a nisam bas ni star, a ipak sam se materijalno vec poprilicno solidno situirao, znaci da bas ne govorim napamet o nekim stvarima. I za kraj pozdrav.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Jel bi mi mogo preporčiti neki fond? Koji su bez ulazne naknade? Zašto tražiš fond bez ulazne naknade. Od te naknade fondovi žive. Kako misliš da će raditi ako ne naplate tu naknadu.

Erste total east.

Medo, fondovi ne žive samo od ulazno/izlazne naknade. Ima tu i drughi naknada koje se ne vide, tj. obračunavaju se i oduzimaju od cijene udjela.

MO
[smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning


Jel bi mi mogo preporčiti neki fond? Koji su bez ulazne naknade? Zašto tražiš fond bez ulazne naknade. Od te naknade fondovi žive. Kako misliš da će raditi ako ne naplate tu naknadu.

Cuj, znam odlican nocni klub/disko u Rusiji. Reklamiraju besplatan ulaz…[smiley7]
Ali zato te na izlazu lijepo oderu…[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


ivana7: ” potrabbb: ” Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi? ” – to pitanje doslovno sve nas na forumu muči. – atlantic svakako maksimalno ući. – ht, to je prvenstveno dividendna dionica, e sad bi trebalo probati izračunati kolika će biti cca dividenda. – po meni minimalna 12kn, max 24kn, znači neka sredina 18kn, ali ipak moramo računati i manje od toga. – po meni će tako računati i investicijski fondovi i kupovati do određene cijene gdje im i odgovara dividendni prinos. – sada moramo računati i s pojačanom prodajom, mnogi se još neće moći registrirati i za desetak dana, a to bi ipak moglo i rušiti cijenu dionice, ne znam, još je na HT nezahvalno prognozirati. – s lovom za stan kupiti HT. – stan cca 100.000 Eura je 730.000kn : 365 (današnja cijena dionice) = 2.000 dionica HT – 2.000 x 12kn (po meni najniža dividenda, ali može to uvijek i manje) = 24.000kn – 24.000kn : 12 mjeseci = 2.000 (nesigurnih kuna za podstanarstvo) – sve preko ove cijene ti je kapitalna dobit. – ima li tko i bolji prijedlog, ili slažete li se s ovim, jer sam već primila 4 poruke sličnih upita. Pozdrav ! ” Ne slazem se sa izracunom cijene. Imam dva stana koja vrijede nesto vise od tvojih 100.000 eura, a zaradjuju blizu 40.000kn mjesecno. Promjena cijene u zadnjih godinu dana; realno ne manje od 10%; dakle cista kapitalna dobit. Po meni je veca sansa da cijela burza zakoci i skupa sa njom i HT, nego burza nekretnina. I za kraj, da se razumijemo, ja nisam protivnik burze, stovise. Medjutim, drzim se stare zidovske poslovice, a svakim danom sto imam veci kapital priblizavam se tom idealu, jer to znaci neku sigurnost. I btw nisam u zivotu naslijedio ni crno ispod noktiju, a nisam bas ni star, a ipak sam se materijalno vec poprilicno solidno situirao, znaci da bas ne govorim napamet o nekim stvarima. I za kraj pozdrav.[smiley9][smiley9][smiley9]

2 stana ( vrijednost malo više od 100.000 eur) – 40.000kn misečno[smiley9]
kakva posebna obrt[smiley1]


leon swpr: ” ivana7: ” potrabbb: ” Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi? ” – to pitanje doslovno sve nas na forumu muči. – atlantic svakako maksimalno ući. – ht, to je prvenstveno dividendna dionica, e sad bi trebalo probati izračunati kolika će biti cca dividenda. – po meni minimalna 12kn, max 24kn, znači neka sredina 18kn, ali ipak moramo računati i manje od toga. – po meni će tako računati i investicijski fondovi i kupovati do određene cijene gdje im i odgovara dividendni prinos. – sada moramo računati i s pojačanom prodajom, mnogi se još neće moći registrirati i za desetak dana, a to bi ipak moglo i rušiti cijenu dionice, ne znam, još je na HT nezahvalno prognozirati. – s lovom za stan kupiti HT. – stan cca 100.000 Eura je 730.000kn : 365 (današnja cijena dionice) = 2.000 dionica HT – 2.000 x 12kn (po meni najniža dividenda, ali može to uvijek i manje) = 24.000kn – 24.000kn : 12 mjeseci = 2.000 (nesigurnih kuna za podstanarstvo) – sve preko ove cijene ti je kapitalna dobit. – ima li tko i bolji prijedlog, ili slažete li se s ovim, jer sam već primila 4 poruke sličnih upita. Pozdrav ! ” Ne slazem se sa izracunom cijene. Imam dva stana koja vrijede nesto vise od tvojih 100.000 eura, a zaradjuju blizu 40.000kn mjesecno. Promjena cijene u zadnjih godinu dana; realno ne manje od 10%; dakle cista kapitalna dobit. Po meni je veca sansa da cijela burza zakoci i skupa sa njom i HT, nego burza nekretnina. I za kraj, da se razumijemo, ja nisam protivnik burze, stovise. Medjutim, drzim se stare zidovske poslovice, a svakim danom sto imam veci kapital priblizavam se tom idealu, jer to znaci neku sigurnost. I btw nisam u zivotu naslijedio ni crno ispod noktiju, a nisam bas ni star, a ipak sam se materijalno vec poprilicno solidno situirao, znaci da bas ne govorim napamet o nekim stvarima. I za kraj pozdrav.[smiley9][smiley9][smiley9] ” 2 stana ( vrijednost malo više od 100.000 eur) – 40.000kn misečno[smiley9] kakva posebna obrt[smiley1]

Dobro, godisnje, imamo valjda pravo bar na greske u pisanju.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


mreich: ”
Jel bi mi mogo preporčiti neki fond? Koji su bez ulazne naknade? Zašto
tražiš fond bez ulazne naknade. Od te naknade fondovi žive. Kako misliš
da će raditi ako ne naplate tu naknadu.”
Erste total east.
Medo, fondovi ne žive samo od ulazno/izlazne naknade. Ima tu i drughi
naknada koje se ne vide, tj. obračunavaju se i oduzimaju od cijene
udjela.
MO
[smiley2]

Od naknade za upravljanje fondovi pokrivaju troškove. Naročito su opasni skriveni troškovi koje neki fondovi naplačuju. Te skrivene troškove imaju fondovi koji ne mogu pokriti redovne troškove iz naknade za upravljanje. Njih ni ne vidiš i ne znaš kako se uzimaju.
Niko ne radi zabadava.
Ulazno izlazne naknade su i jedna vrsta osiguranja od onih investitora koji bi stalno ulazili i izlazili iz fonda.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


fazan: ” mreich: ” Jel bi mi mogo preporčiti neki fond? Koji su bez ulazne naknade? Zašto tražiš fond bez ulazne naknade. Od te naknade fondovi žive. Kako misliš da će raditi ako ne naplate tu naknadu.” Erste total east. Medo, fondovi ne žive samo od ulazno/izlazne naknade. Ima tu i drughi naknada koje se ne vide, tj. obračunavaju se i oduzimaju od cijene udjela. MO [smiley2] ” Od naknade za upravljanje fondovi pokrivaju troškove. Naročito su opasni skriveni troškovi koje neki fondovi naplačuju. Te skrivene troškove imaju fondovi koji ne mogu pokriti redovne troškove iz naknade za upravljanje. Njih ni ne vidiš i ne znaš kako se uzimaju. Niko ne radi zabadava. Ulazno izlazne naknade su i jedna vrsta osiguranja od onih investitora koji bi stalno ulazili i izlazili iz fonda.

Zato i piše akcija. I rok do koje traje ta akcija. Akcija je u svrhu privlačenja sredstava.

I love the Smell of Profits in the Morning

Od naknade za upravljanje fondovi pokrivaju troškove. Naročito su opasni skriveni troškovi koje neki fondovi naplačuju. Te skrivene troškove imaju fondovi koji ne mogu pokriti redovne troškove iz naknade za upravljanje. Njih ni ne vidiš i ne znaš kako se uzimaju.
Niko ne radi zabadava.
Ulazno izlazne naknade su i jedna vrsta osiguranja od onih investitora koji bi stalno ulazili i izlazili iz fond

A dividenda, pa valjda fondove zanima i dividenda !?

[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Zato i piše akcija. I rok do koje traje ta akcija. Akcija je u
svrhu privlačenja sredstava.

Znaći da im loše ide čim imaju akciju.

A dividenda, pa valjda fondove zanima i dividenda !?
[smiley2]

Svejedno im je za dividendu, odnosno ona ide ulagaču, kroz povećanje vrijednosti udjela.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Svejedno im je za dividendu, odnosno ona ide ulagaču, kroz povećanje vrijednosti udjela.

Nisam to znao, hvala ti Medo na vrijednim informacijama!

[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Svejedno im je za dividendu, odnosno ona ide ulagaču, kroz povećanje vrijednosti udjela. Nisam to znao, hvala ti Medo na vrijednim informacijama! [smiley2]

nije li vrijednost udjela fonda fiktivna sve dok ulagac ne proda udjel? a do tada fond raspolaze i sa dividendom, zar ne?

“Please, God, Just One More Bubble.”

Vrijednost udjela izračunava se svaki dan prema zadnjim cijenama na burzama.
Ukupna imovina fonda je zbroj vrijednosti svih dionica u imovini po zadnjim cijenama na burzama i podijeljena s ukupnim brojem udjela, plus keš pozicija i ako kapne kakva dividendica u ukupnu masu.
Od toga se oduzima 1/365 naknade za upravljanje plus skriveni troškovi ako ih ima, a imaju ih svi naši fondovi.
Imaju ih jer su relativno premali pa iz naknade za upravljanje ne mogu pokrivati sve troškove.
Npr. reklama, troškovi papira, pošte, i ostali potrošni materijal.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close