Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– novac koji stoji na računu zovemo keš pozicija.
– odlično dođe kad god je korekcija ili nešto jeftino.
– i ja imam isti osjećaj da gubim svaki dan s tim novcem, ali ga uvijek treba imati.
Pozdrav !

TONY
Nisam neodređni “lik”, nego osoba sa svojim “nickom”. Ne miješam rodove i spolove poput tebe.

Pročitaj još jednom dobro: napisao sam “jeftinije”, a ne “jeftine”. Između toga je velika razlika. Naglasak je bio također na likvidne i na indeksu. Pohlepa je uništila mnoge, oprez nije nikoga.
Manje arogancije ne bi škodilo…
[/quote]

– pitam se zašto ima onih koji se žele svađati na forumu.
– ali danas sam dobre volje.
– ps. ne trebate citirati cijeli post kako bi napisali jednu crticu.
Pozdrav !

bratac:

potrabbb: ” Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi? ” nemoj još kupovat HT, mislim da još neko vrijeme ništa od rasta, a što se tiće pada to ovisi o tome na koliko će regulirati cijenu kupi nešto iz CROBEX-a ako baš moraš

Pa nemoram ništ kupit, nego pitam. Početnik sam i nemam pojma šta bi sad bilo najbolje. A žao mi novaca da stoje na računu. Imam osjećaj da svaki dan gubim, ak ne uložim u nešt.

osobno smatram da je naše tržište precijenjeno, no s obzirom na veliki dotok novih sredstava na burzu stvara se potražnja za dionicama koja diže cijene
mislim da će veći dio novih ulagača krenuti s fondovima, kako dosta fondova preferira slične dionice mislim da će upravo te dionice odraditi najveći rast (uz neke iznimke koje su rizičnija opcija)
fondovi su isto tako dobra opcija, i oni očekuju dotok novih sredstava, pa dosta ih ima akciju na ulazne naknade, upravo ti fondovi će dokupljivati i dionice koje već imaju u portfelju
mislim da bi kao početnik trebao gledati u tom smjeru ili fondovi bez ulazne naknade ili dionice koje ti fondovi posjeduju

ivana7 treba te uhvatiti za savjet dok si dobre volje:)
dobro si izracunala ovo za stan, to i mene muci, dilema izdavati ili prodati pa u nesto neprevec volatilno. s obzirom da je stan u zg nikad ne znas kad ce se srusiti ili kad ce pocet vijesti o zatrovanoj vodi.
no dobro, htjeo sam te pitati zasto mislis da ce biti najmanje 12? ocekujes vise od 24 EPS ove godine? mislis da je moguce da ce 50%-100% ici u dividendu? Znam da si pisala vec o tome ali ono,nakrace u recenicu dvije,i najkonkretnije…zasto mislis da ce skoro sva dobit ici nama?

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


ivana7 treba te uhvatiti za savjet dok si dobre volje:)
dobro si izracunala ovo za stan, to i mene muci, dilema izdavati ili prodati pa u nesto neprevec volatilno. s obzirom da je stan u zg nikad ne znas kad ce se srusiti ili kad ce pocet vijesti o zatrovanoj vodi.
no dobro, htjeo sam te pitati zasto mislis da ce biti najmanje 12? ocekujes vise od 24 EPS ove godine? mislis da je moguce da ce 50%-100% ici u dividendu? Znam da si pisala vec o tome ali ono,nakrace u recenicu dvije,i najkonkretnije…zasto mislis da ce skoro sva dobit ici nama?

– 50 – 100% dobiti će ići u dividendu, pa to piše u prospektu, a ja ga nisam pisala.
– o dividendi sam i prije IPA pisala, HT će kod nas biti (bar ja tako mislim) prva dividendna dionica, znači firma koja će se kupovati samo zbog dividendnog prinosa.
– 12kn je po meni neki minimum, voljela bih kad bi i netko drugi probao napraviti neke izračune.
– na ovom forumu se samo piše nedam HT ispod 500kn, samo je sad pitanje kolika je dobit dionice na 500kn i hoće li se to fondovima isplatiti.
– može im se jedino isplatiti zbog dizanja cijene prosječnog ulaza te time ostvaruju i veće prinose.
– ali na tim cijenama će i fondovi rasprodavati dionice.
– obratite pažnju, koliko su već strani investicijski fondovi isprodali HT-a u Londonu.
– dobili jeftino, kapitalizirali veliku dobit, te sad traže druga dobra ulaganja.
Pozdrav !

zašto prva dividendna?
ZAPI?

Heaven or Las Vegas


zašto prva dividendna?
ZAPI?

– u pravu si (zato sam u zagradama napisala mislim).
– ali moje je osobno mišljenje kako su ipak gubitnici koji su ulagali u tu dionicu, pa na ovim cijenama je bila i prije četiri godine.
– sad se je sve diglo pa tako i ZAPI.
– a u međuvremenu se je stvarno puno moglo zaraditi na drugim stvarima.
– ja pretežno ulažem u dividendne dionice, znači podsluju s dobiti, samo što su sad kod velike većine dionica te dividende stvarno smiješne.
Pozdrav !

Ivana7:- 50 – 100% dobiti će ići u dividendu

A ukoliko bi došlo do kupovine npr. Slovenskog telekoma. Ispravite me ako griješim, tada ne bi bilo dobiti niti dividende te godine, ali bi zbog realnog očekivanja velikog povećanja buduće dobiti dionica značajno skočila.
Čak i ovakve vijesti bi trebale veseliti dioničare:
http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=88219


– s lovom za stan kupiti HT. – stan cca 100.000 Eura je 730.000kn : 365 (današnja cijena dionice) = 2.000 dionica HT – 2.000 x 12kn (po meni najniža dividenda, ali može to uvijek i manje) = 24.000kn – 24.000kn : 12 mjeseci = 2.000 (nesigurnih kuna za podstanarstvo) – sve preko ove cijene ti je kapitalna dobit. – ima li tko i bolji prijedlog, ili slažete li se s ovim, jer sam već primila 4 poruke sličnih upita. Pozdrav !

50000 eura u HT, ostalo stavit u brodare cija se slijedeca 2008.godina prognozira kao “njihova” godina….BDI konstantno raste te samim time i dobit brodara (JDPL i ATPL posebice)…..ili pak dugoročno ulozit u DDJH…..glupo je ovisiti o tome kolko ce HT dati dividende……rađe malo rizicnije odigrat, ali opet dosta sigurno, i kupit to sto sam naveo…..uz FA, perspektivu, BDI konstantni rast, predviđanja o “brodaskoj” godini, JDPL i ATPL su po meni zicer, cisti zicer [smiley11]
naravno to je moje misljenje……ne mora mene nitko poslusati, ne posjedujem te dionice i ne navlacim….a da cu ih kupit, hocu…..

DOKUP!


potrabbb: ” bratac: ” potrabbb: ” Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi? ” nemoj još kupovat HT, mislim da još neko vrijeme ništa od rasta, a što se tiće pada to ovisi o tome na koliko će regulirati cijenu kupi nešto iz CROBEX-a ako baš moraš ” Pa nemoram ništ kupit, nego pitam. Početnik sam i nemam pojma šta bi sad bilo najbolje. A žao mi novaca da stoje na računu. Imam osjećaj da svaki dan gubim, ak ne uložim u nešt. ” osobno smatram da je naše tržište precijenjeno, no s obzirom na veliki dotok novih sredstava na burzu stvara se potražnja za dionicama koja diže cijene mislim da će veći dio novih ulagača krenuti s fondovima, kako dosta fondova preferira slične dionice mislim da će upravo te dionice odraditi najveći rast (uz neke iznimke koje su rizičnija opcija) fondovi su isto tako dobra opcija, i oni očekuju dotok novih sredstava, pa dosta ih ima akciju na ulazne naknade, upravo ti fondovi će dokupljivati i dionice koje već imaju u portfelju mislim da bi kao početnik trebao gledati u tom smjeru ili fondovi bez ulazne naknade ili dionice koje ti fondovi posjeduju

Jel bi mi mogo preporčiti neki fond? Koji su bez ulazne naknade?

..........................................................................................

Jel bi mi mogo preporčiti neki fond? Koji su bez ulazne naknade?

Zašto tražiš fond bez ulazne naknade.
Od te naknade fondovi žive. Kako misliš da će raditi ako ne naplate tu naknadu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Jel bi mi mogo preporčiti neki fond? Koji su bez ulazne naknade? Zašto tražiš fond bez ulazne naknade. Od te naknade fondovi žive. Kako misliš da će raditi ako ne naplate tu naknadu.

pa ovaj mi je reko da ima takvih fondova. Dobro, jel mi neko može preporučit neki fond? U kojim ste vi fondovima?

..........................................................................................

New Report

Close