Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ivana kako nam je kolega Haki? pratim malo BL pa vidim da je tamo situacija katastrofalna. jel izasao iz RNAFa?

– pa nisam ga vidjela ima godinu dana, od kad je išao ulagati u Banja Luku.
– on je sklon velikim rizicima za razliku od mene.
– a mene ta ulaganja ne zanimaju, previše mi je pratiti i ovu našu burzu, a nije da se i kod nas ne može dobro zaraditi, pa ova cijela godina je bila fenomenalna.
Pozdrav !


Mislim da na PTRL i RNAF-u nema agenata stabilizacije. Nešto kao na Jelenu svojedobno.
Ne bi bilo loše da se možda otvori tema: Znanac najskuplji savjeti uz analize kao i Zimzelenova: Što sam Vam “jeftino” prodao !
S poštovanjem
Karoje

– Zimzeleni ti i sada žari i pali na jednom forumu, a tu navrati povremeno.
– Jelen, pa to ti je zaštitni znak našega Saska, ali već se je izvinio na ovim stranicama za to, pa mu više niti ne zamjeram.
– ali u zadnje vrijeme na ovoj temi skoro kako i nema pravog navlačenja tipa o kojemu pišeš.
Pozdrav !

Postoji zicer, na ovim cijenama kupiti HT. Nezahvalno je prognozirati koliko će rasti, ali rasti će garantirano.


Nema zicera na burzi,nista nije garantirano osim da ce ti BROKERI naplatit proviziju[smiley2][smiley2][smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi?

..........................................................................................

Najavljen je prvi IPO u BiH. Imate li kakvu ideju o kojem d.d.-u bi moglo biti riječi?

Nevezano uz ovo, DRYS je danas potegnuo 8%, i već sada je sustigao prognoze najoptimističnijih analitičara. Htjeli vi to ili ne, brodari su ove i sljedeće godine najprofitabilniji biznis koji se može zamisliti. Mislim da će ATPL uskoro prešišati INA-u po čistom EBITDA

Hell is Empty and all the Devils are Here

soony69:

Molim iskusnije forumaše za preporuku u koje dionice uložiti,a da bi se izvukla dobit do 2. mjeseca,poradi rješavanja stambenog pitanja.(Glasajte za HDZ da mi drugovi ne otmu dio od ove moje sirotinje)

imaj na umu da se većina burzovnih katastrofa kroz povijest dogodila u kasnu jesen, tako da ti nije baš idealan timinig za veliku zaradu, a i politička situacija će u ovom razdoblju utjecati na burzu…[smiley2]
Ako ti je baš to tvoje “sirotinje”, preporučam veliki oprez osobito na tako kratko razdoblje.
Veličina zarade je redovito proporcionalna veličini rizika, pa ako nisi spreman na veće rizike, uzmi nešto od jeftinijih likvidnih dionica iz indexa.

– ako sada na IPU nisi kupio HT, moja preporuka ti je ostavi se dionica.
– za utjehu ti ostaje Atlantik, samo što će se tu moći jako malo toga upisati.
– pročitaj moj prethodni post gdje ću ja ulagati.

– a za ovog drugog lika iz priče.
– pa nemoj ljude plašiti korekcijama i katastrofama, jer u jesen najčešće pada lišće s drveća, a ne dionice.
– sa politikom si mi isti kao Ivek, pa tko god je kupio HT na IPU, to ti daje dividendni prinos cca 8%, plus nagradne dionice 10%, a realno je očekivati i rast HT dionice, ne vjerujem kako će ijedan političar to zakonski zabraniti, a dobije li izbore HDZ ili SDP biti će za par godina porez na to isti kakav je u Europi (znam kako ga u dosta zemalja ima, a koliki je nemam pojma).

– ako mislite zaraditi na burzi, svakako morate i puno rizikirati, np. meni se je debelo isplatilo, a nisam imala pojma o puno toga kod dionica, ne znam sve ni danas, ali nije bitno, važno je zaraditi.
– molim te nabroji mi jeftine dionice iz indexa, to i mene zanima.
Pozdrav !


Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi?

nemoj još kupovat HT, mislim da još neko vrijeme ništa od rasta, a što se tiće pada to ovisi o tome na koliko će regulirati cijenu
kupi nešto iz CROBEX-a ako baš moraš

tony:

soony69:

Molim iskusnije forumaše za preporuku u koje dionice uložiti,a da bi se izvukla dobit do 2. mjeseca,poradi rješavanja stambenog pitanja.(Glasajte za HDZ da mi drugovi ne otmu dio od ove moje sirotinje)

imaj na umu da se većina burzovnih katastrofa kroz povijest dogodila u kasnu jesen, tako da ti nije baš idealan timinig za veliku zaradu, a i politička situacija će u ovom razdoblju utjecati na burzu…[smiley2]
Ako ti je baš to tvoje “sirotinje”, preporučam veliki oprez osobito na tako kratko razdoblje.
Veličina zarade je redovito proporcionalna veličini rizika, pa ako nisi spreman na veće rizike, uzmi nešto od jeftinijih likvidnih dionica iz indexa.

– ako sada na IPU nisi kupio HT, moja preporuka ti je ostavi se dionica.
– za utjehu ti ostaje Atlantik, samo što će se tu moći jako malo toga upisati.
– pročitaj moj prethodni post gdje ću ja ulagati.

– a za ovog drugog lika iz priče.
– pa nemoj ljude plašiti korekcijama i katastrofama, jer u jesen najčešće pada lišće s drveća, a ne dionice.
– sa politikom si mi isti kao Ivek, pa tko god je kupio HT na IPU, to ti daje dividendni prinos cca 8%, plus nagradne dionice 10%, a realno je očekivati i rast HT dionice, ne vjerujem kako će ijedan političar to zakonski zabraniti, a dobije li izbore HDZ ili SDP biti će za par godina porez na to isti kakav je u Europi (znam kako ga u dosta zemalja ima, a koliki je nemam pojma).

– ako mislite zaraditi na burzi, svakako morate i puno rizikirati, np. meni se je debelo isplatilo, a nisam imala pojma o puno toga kod dionica, ne znam sve ni danas, ali nije bitno, važno je zaraditi.
– molim te nabroji mi jeftine dionice iz indexa, to i mene zanima.
Pozdrav !

Jeftine dionice iz crobexa… onako napamet, prve 2: Petrokemija, Uljanik Plovidba, Ina… Ups, to su tri! Petrokemija i Ina prema zaradama možda i nisu jeftine trenutno, ali mislim da nije visoka cijena, nego nerealno mala zarada.[smiley1] I, da ne bi bilo… imam i inu i ptkm, a i ulpl bih volio imati!
Doci ce povrat…[smiley1]

tony:

soony69:

Molim iskusnije forumaše za preporuku u koje dionice uložiti,a da bi se izvukla dobit do 2. mjeseca,poradi rješavanja stambenog pitanja.(Glasajte za HDZ da mi drugovi ne otmu dio od ove moje sirotinje)

imaj na umu da se većina burzovnih katastrofa kroz povijest dogodila u kasnu jesen, tako da ti nije baš idealan timinig za veliku zaradu, a i politička situacija će u ovom razdoblju utjecati na burzu…[smiley2]
Ako ti je baš to tvoje “sirotinje”, preporučam veliki oprez osobito na tako kratko razdoblje.
Veličina zarade je redovito proporcionalna veličini rizika, pa ako nisi spreman na veće rizike, uzmi nešto od jeftinijih likvidnih dionica iz indexa.

– ako sada na IPU nisi kupio HT, moja preporuka ti je ostavi se dionica.
– za utjehu ti ostaje Atlantik, samo što će se tu moći jako malo toga upisati.
– pročitaj moj prethodni post gdje ću ja ulagati.

– a za ovog drugog lika iz priče.
– pa nemoj ljude plašiti korekcijama i katastrofama, jer u jesen najčešće pada lišće s drveća, a ne dionice.
– sa politikom si mi isti kao Ivek, pa tko god je kupio HT na IPU, to ti daje dividendni prinos cca 8%, plus nagradne dionice 10%, a realno je očekivati i rast HT dionice, ne vjerujem kako će ijedan političar to zakonski zabraniti, a dobije li izbore HDZ ili SDP biti će za par godina porez na to isti kakav je u Europi (znam kako ga u dosta zemalja ima, a koliki je nemam pojma).

– ako mislite zaraditi na burzi, svakako morate i puno rizikirati, np. meni se je debelo isplatilo, a nisam imala pojma o puno toga kod dionica, ne znam sve ni danas, ali nije bitno, važno je zaraditi.
– molim te nabroji mi jeftine dionice iz indexa, to i mene zanima.
Pozdrav !

Nisam neodređni “lik”, nego osoba sa svojim “nickom”. Ne miješam rodove i spolove poput tebe.

Pročitaj još jednom dobro: napisao sam “jeftinije”, a ne “jeftine”. Između toga je velika razlika. Naglasak je bio također na likvidne i na indeksu. Pohlepa je uništila mnoge, oprez nije nikoga.
Manje arogancije ne bi škodilo…

– molim te nabroji mi jeftine dionice iz indexa, to i mene zanima.
Pozdrav !

Neki love po benzisnkim pumpama INA zaposlenike koji nece kupovat dionice, brza i sigurna zarada [smiley1]
Pogledaj VDKT, iako je dosta narasao, moguce da nije kasno za DLKV, a dugoročno možda Maistra


potrabbb: ” Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi? ” nemoj još kupovat HT, mislim da još neko vrijeme ništa od rasta, a što se tiće pada to ovisi o tome na koliko će regulirati cijenu kupi nešto iz CROBEX-a ako baš moraš

Pa nemoram ništ kupit, nego pitam. Početnik sam i nemam pojma šta bi sad bilo najbolje. A žao mi novaca da stoje na računu. Imam osjećaj da svaki dan gubim, ak ne uložim u nešt.

..........................................................................................


Zanima me vaše mišljenje. Dobio sam novce od povrata t-ht-a i sad razmišljam jel da idem na atlantic ili da kupim još t-ht-a? Mislite li da bi t-ht mogo još past ili je to to? Koji su vaši planovi?

– to pitanje doslovno sve nas na forumu muči.
– atlantic svakako maksimalno ući.

– ht, to je prvenstveno dividendna dionica, e sad bi trebalo probati izračunati kolika će biti cca dividenda.
– po meni minimalna 12kn, max 24kn, znači neka sredina 18kn, ali ipak moramo računati i manje od toga.
– po meni će tako računati i investicijski fondovi i kupovati do određene cijene gdje im i odgovara dividendni prinos.
– sada moramo računati i s pojačanom prodajom, mnogi se još neće moći registrirati i za desetak dana, a to bi ipak moglo i rušiti cijenu dionice, ne znam, još je na HT nezahvalno prognozirati.

– s lovom za stan kupiti HT.
– stan cca 100.000 Eura je 730.000kn : 365 (današnja cijena dionice) = 2.000 dionica HT
– 2.000 x 12kn (po meni najniža dividenda, ali može to uvijek i manje) = 24.000kn
– 24.000kn : 12 mjeseci = 2.000 (nesigurnih kuna za podstanarstvo)
– sve preko ove cijene ti je kapitalna dobit.
– ima li tko i bolji prijedlog, ili slažete li se s ovim, jer sam već primila 4 poruke sličnih upita.
Pozdrav !

New Report

Close