Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To kaj vi kolega pišete je na vrlo dugačkom štapu.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

I vagonaš Đuro proletio. Počela je desanka na ZSE-u!

A ATPL je kao na kratkom?

Radije sam i u ovakvom proizvodjacu čokolade na dugi rok nego u brodaru.

Koliko ih je propalo u posljednjih 50 godina. Zvečevo. I još koji?

Brodara? Koliko voliš. Zapravo su oni koji su se izvukli u manjini. To dovoljno govori o riziku.

ATPL je rizično ulaganje. Ne sporim to.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

Kolegice Ivana zašto ste prodali svu OPTE? Kaže gđa bananarama. 🙁 kme kme

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Tehnika je bila best buy, sa 30 na 250 u godinu dana. Respect kolegama i kapa do poda!!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


– ovaj tjedan minus – 0.4%, na godišnjoj razini +16.3%.
– taj minus je ostvaren zbog ex.div. ADPL…

Informanka.

– ovaj tjedan +0.8%, a na godišnjem nivou +17.2%.
– idem korak natrag pa dva naprijed.
– ali nazire se svjetla budućnost i još veći prinos portfelja.
– ovaj tjedan sam dobila stvarno veliku div. ADPL ali je ne vidite u rastu portfelja jer mi to ide u potrošnju.
– ovaj tjedan su mi potonule dionice MDKA – nemam pojma zašto, sada tu ide javna ponuda, prilika za prodaju za one koji misle da to ne vrijedi.
– dosta mi je pao i JDGT ex.div. velika div. pa potom veliki pad, nešto sasvim normalno.
– sve ostalo mi je raslo i to je taj tjedni prinos od +0.8%.

Očekivanja.

MDKA, ne mislim da će tu biti nešto od ove javne ponude.
ADPL, dobro izvješće, dobre dividende ide ovo lagano na 200kn.
ADRS, dobro izvješće, dobro posluju, div. nije nešto velika ali nije ni mala, ove god. div. bez poreza e tu vidite koliko vas država pljačka, ja sam računala na oporezovanu div. ali me ADRS ugodno iznenadio.
KODT, previše je narasla cijena dionice, sada će tu biti skromna div., ali firma stvarno godinama o.k. posluje.
ERNT, odlično izvješće, dobra div. e sada tu očekujem i porast cijene dionice.
BANKE, imam ih 3 u portfelj, stvarno su o.k. investicija.
JDGT, nakon odličnih divideni očekivala sam pad cijene a oni izišli s o.k. izvješćem.
HT, izvješće niti smrdi niti miriše, ali je to dobra firma. Hrvati se iseljavaju pa imaju manje korisnika.
PODR, dobro izvješće, ali je cijena već dobro narasla, koliko će još rasti ovisi o fondovima.
– ove dionice su osnova mojega portfelja, s ovim dionicama se ne može bankrotirati

– malo rizičnije dionice na kojima se možda može zaraditi:
OPTE, tu sam već u duploj zaradi, imam dosta toga, očekujem još jednom duplu zaradu.
VLEN, tu sve ovisi o izvješčima, američkim ratnim brodovima i dividendama ako ih bude, a možda bude i javna ponuda preuzimanje, trenutno je jeftina, što će biti nemam pojma.
LRH, imam i toga relativno dosta, koliko ću tu zaraditi ili izgubiti stvarno nemam pojma.

– imam i nešto sitnih pozicija, stvarno nemam potrebu pisati ili drukati na taj tip dionica.
SLPF. evo i tu ide javna ponuda, imam nešto sitno toga i sve ću prodati.

I love this game.

Dijelim misljenje. Slican portfelj. Nemam MDKA, VLAN i LRH. Imam ARNT. S tim cu jos vidjet sto cu.

Valjda ste ponesto trgovali ovaj tjedan i ostvarili masne zarade. U petak je bila snaznija korekcija na ponekim dionicama koje ja zovem Best buy. Al za zdrav rast bilo je i prirodno. Igh sam kratio pola pozicije preko 160kn kupljene na razinama 110-115kn, Dlkv nekih 30% kratio kupljeno po 4.5kn i na 95-99kn kratio 30% Viro kojeg sam kupovao po 73 i 74kn. Ne vjerujem u jace korekcije pa sam vracao dio pozicija na Dlkv po 6kn i Viru po 86kn.
Dakle Viro nece ispod 77-78kn,Igh ispod 135kn i Dlkv nece ispod 5.2 kn. Gadjate priblizne razine i kupnja opet.

Ajme, što neke ovdje na forumu pogoni?

Pripuz lova stečajuše.
Koliko je ovakvih investitora bilo zadnjih desetak godina pa su netragom nestali.

New Report

Close